BLOG: Hrát s BBC nebo bez něj? Podívejte se na rozdíly ve hře Realu

Čas 05. 03. 2017, 12:30 | Autor Larin | Zdrojas.com
BBC
BBC

Na problematiku tria BBC naráží média již delší dobu. Real vyhrál na hřišti Eibaru i bez hvězdného tria a média (konkrétně deník AS) se pustil do porovnávání.

S útokem to v letošní sezóně šlo od desíti k pěti. Cristiano Ronaldo se po zranění z finálového duelu EURA stále hledá a ačkoliv měl několik parádních zápasů, není to ten zabiják, kterého známe. Pokud je na hřišti on i Benzema, který letos také nemá formu, Real je v útoku prakticky bezzubý.

Ve fotbale se nejvíce cení góly. I proto trio BBC stálo Real přes 200 miliónů euro. Baleova a Ronaldova rychlost na křídlech spolu s Benzemovým ofenzivním instinktem vytvořila neuvěřitelnou útočnou sílu, která Real táhla v obou Ancelottiho sezónách. A také i v té loňské. Soupeři si z Bernabeu odváželi klidně i osmigólové příděly a rozhodně se nedalo mluvit o jakékoliv konkurenceschopnosti. 

Letos je nicméně něco špatně a odborná i neoborná veřejnost svaluje vinu na někoho jiného. Ronaldo je líný simulant, Bale je skleněnka, Benzema nemá v Realu co dělat, Zidane není dobrý trenér, Kroos je zpomalovač, Casemiro nezvládá zápasy psychicky, Ramos kašle na bránění, Navas neumí chytat, blablabla..

Názorů se letos najde opravdu mnoho. Kritiky jsou však stejně kolísavé jako výkony letošního Realu a vytvořit objektivní názor je velmi obtížné. Další olej do ohně přilil zápas v Eibaru, kdy Real podal bez hvězdného tria naprosto famózní výkon a nebezpečného soupeře sestřelil čtyřmi góly. Trochu paradoxně zářili dva kritizovaní - James i Benzema.

AS poukazuje, že jednotliví členové tria BBC jsou mnohem schopnější bez svých kolegů. Dokázal to Benzema proti Eibaru a dokazoval to i Bale na konci loňské a začátku letošní sezóny. V obou případech chyběl Ronaldo a oba jeho kolegové tak měli větší volnost. A možná i lehčí hlavu.

Trio BBC spolu však nehraje pouze v případech, že jsou jeho členové zranění či vykartovaní. To je dost možná škoda. Asensio, Morata, James i Mariano vždy dokáží na hřišti vydat ze sebe absolutní maximum, protože herního času nedostávají tolik. Benzema proseděl většinu zápasu s Las Palmas na lavičce a ihned byla vidět větší snaha.

Co si o tom myslíte vy? Měl by Zidane trio BBC častěji rotovat, stejně jako zálohu? Nebo to chce jen čas, aby se naše útočné trio opět sehrálo a začalo dávat jeden gól za druhým? Pište a diskutuje.


Blog nevyjadřuje názory redakce bilybalet.cz, nýbrž a pouze autora článku.

Klíčová slova: bbc, blog

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!