BLOG: Chytré přestupové léto Realu aneb Proč je dobré míti Asensia i Jamese

Čas 23. 08. 2016, 19:57 | Autor podvinho
James Rodríguez
James Rodríguez

Letní přestupové období sice ještě neskončilo, ale všechno nasvědčuje tomu, že Real už žádnou posilu nepřivede. Trenér Zinedine Zidane je totiž s aktuální sestavou spokojený. A to je dobře. Nečekaně klidné léto totiž Real nutně potřeboval.

Mnoho fanoušků se celé léto divilo a stále diví. „Kde jsou hvězdné posily?“ ptají se. Ano, Florentino Pérez dal jednou na trenéra a velké příchody se nekonaly. Konečně! Protože zaklínadlo „každé léto velké jméno“ je naprosto postavené na hlavu.

Každý klub má posilovat na postech, které potřebuje. Přivádět hráče, kteří se mu hodí. A to nejdůležitější, za jejich výběr má být zodpovědný hlavně trenér. V Realu to bylo jinak. Na prvním místě byl marketingový potenciál, pak hvězdný status, pak vysoká cena a pak někde možná, k čemu vlastně bude.

Zidane, který má u Péreze i fanoušků velký respekt, ale věděl, že Real nepotřebuje další velký humbuk. Vždyť poslední roky se vždy do konce srpna mluvilo více o přestupech, než o týmu. Proto první kola nestála ze strany Realu za nic. Francouzský kouč dobře věděl, že nejdůležitější je pořádná příprava. Proto pracoval hlavně na týmu.

Real potřeboval nutně doplnit hlavně pozici hrotového útočníka, proto přišel Álvaro Morata. Můžeme se bavit o tom, že by se do týmu hodil ještě levý obránce, ale Bílý balet chtěl udržet Nacha a tak mu možná slíbil tuto pozici. Kterou navíc zvládá dobře.

A Zidane pak udělal jednu důležitou věc. Ukázal, že slova o tom, že každý má šanci, nejsou od něj jenom kecy. Mladý Marco Asensio hrál totiž fakt dobře. Výsledek? Je v prvním týmu a dokonce nechyběl v základní sestavě na Evropský superpohár ani v 1. kole La Ligy.

Přiznám se, že jsem byl po výhře na půdě Realu Sociedad nadšený. Nadšený tím, že Real konečně jednou nekoupil předraženou hvězdu, ale dal šanci mladému Španělovi, který si ji výkony v přípravě zasloužil. A on ukázal, že na to má!

Se současnou sestavou Realu jsem spokojený i z dalšího důvodu. Je v ní totiž hodně možností. Proto jsem rád, že zůstal i James Rodríguez. Ten sice do systému 4-3-3 příliš nezapadá, ale týmu dává zase jiné možnosti. A nedělejme si iluze, celou sezonu vše nepůjde podle představ. Pak může přijít jeho čas. Nejhorší, co se totiž týmu může stát, je snadno odhalitelná taktika. To teď Real určitě nemá.

Problém vidím v tuhle chvíli jen jeden - chybí přímá náhrada za Casemira. Na druhou stranu, víme, že právě na tuhle pozici se hráči nehledají snadno. A Mateo Kovačič v neděli ukázal, že mu defenzivní úkoly problém nedělají.

Suma sumárům mám ale z letního přestupového období velmi dobrý pocit. A víte proč hlavně? Protože cítím, že tohle je práce trenéra Zinedina Zidana. Ne prezidenta Florentina Péreze, který je sice fantastickým byznysmenem a klub mu za mnohé vděčí, ale sportovní stránce nikdy tolik nerozuměl.

Jaký názor máte na přestupové období ze strany Realu vy? Podělte se s námi v komentářích

A kdyby se přece jen ještě něco dělo, dozvíte se to v našich ONLINE přestupech

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (32 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!