BLOG: Konec projektu Galácticos? Real začíná sázet na španělské odchovance

Čas 16. 08. 2016, 10:55 | Autor Larin
Marco Asensio
Marco Asensio

<ANKETA> Dvě letní přestupová období bez gigantického transferu? V podání Realu poněkud nezvyklá situace. Nemusí to však nutně být nějakou nevýhodou, jak jsme byli například v loňské sezóně svědky.

Návrat Kika Casilly, Lucase Vázqueze, Álvara Moraty či Marca Asensia rozhodně nebudí takovou pozornost, jako obří částky za přestupy Jamese či Garetha Balea. Někdy však méně může být rozhodně více - pěkným příkladem je Lucas, který hlavně v loňské sezóně dostával přednost před hvězdným Jamesem.

Lewandowski či Aubameyang? NE! Z Juventusu se vrátil Álvaro Morata. Jeho příchod sice nevzbuzuje v řadách fanoušků Realu příliš kladné emoce, ale stále se jedná o odchovance, který si zaslouží šanci bojovat o bílý dres.

Nesmíme zapomínat také na nedávné přestupy mladíků. Nepočítáme-li spíše marketingový tah v případě Martina Odegaarda, Real nakupoval vskutku zajímavé hráče. Jesús Vallejo, který patří k nadějným defenzivním talentům španělského fotbalu, přišel ze Zaragozy již loni, šanci v bílém však zatím nedostal. V příštích sezónach by mohl nahradit Pepeho, podobně jako Diego Llorente, který letos hostuje v Málaze. 

Za zmínku také stojí již tolikrát omílaný příběh Marca Asensia. Jak řekl Del Bosque, Asensio může být jedním z nějvětších talentů, které kdy španělský fotbal měl. Rozhodně má potenciál na to, aby se stal oporou Los Blancos - a vedení Realu to moc dobře ví.

Asensiovy kroky by měl následovat i Marcos Llorente. Středopolař Realu má bezpochyby velký talent a příští rok ho bude moci rozvíjet v La Lize - hostovat bude v Deportivu Alavés. To samé platí i pro Borju Mayorala, kterého si vypůjčil Wolfsburg. Španělská budoucnost Realu má velmi zajímavé vyhlídky.

Jeden velký přestup každopádně na plánu byl. Kauza De Gea byla trendem loňského léta od začátku až do úplného konce. Do oficiálního stvrzení přestupu scházelo pár minut - a zbytek již všichni známe. I De Gea se však narodil v Madridu a ačkoliv oblékal dres Atlética, jistý signál od vedení v tom je.

Angažování neoblíbeného Rafaela Beníteze mělo svým způsobem také nádech jakéhosi tradicionalismu. Šestapadesátiletý trenér se narodil v Madridu a v mládí oblékal bílý dres. I jeho nástupce Zinedine Zidane je navzdory svému původu ztělesněním Realu Madrid.

Real si pro výchovu odchovanců nevybírá zrovna nejoblíbenější způsoby, ale prodeje mladíků a jejich následné zpětné odkupy se již několikrát vyplatily. Uvidíme, jak bude v budoucnu vypadat situace Jesého či Álvara Medrána, ale pokud bude Real pokračovat na této zajímavé cestě, je velká šance, že je oba ještě uvidíme válet v bílém.

Je prosazování domácích hráčů dobrou cestou? Hlasujte v naší anketě! 

článek vyjadřuje názory autora a nemusí se shodovat s všeobecnými názory portálu bilybalet.cz

Je prosazování odchovanců či jiných Španělů na úkor velkých hvězd pozitivem?

Ano (Počet hlasů: 307)
307

Ne (Počet hlasů: 61)
61

Nevím (Počet hlasů: 39)
39Celkem hlasovalo: 407
Klíčová slova: blog, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!