BLOG: V jakých místech je potřeba posílit kádr? Na přestupy zbývá měsíc

Čas 26. 07. 2016, 14:14 | Autor Larin
Marcelo
Marcelo

Do konce letního přestupového období zbývá něco málo přes měsíc. Real kromě navrátilce Álvara Moraty zatím nepřivedl žádnou velkou posilu. Je to však potřeba?

Působení Realu počas přestupového okna zatím u fanoušků vyvolává rozporuplné reakce. Jedni tvrdí, že je kádr dostatečně široký na to, aby Real bez problémů zvládl nadcházející dlouhou sezónu. Druhá strana je naopak pro pořádné posílení slabých míst sestavy.

Jednoznačně nejslabším místem loňského kádru byl levý kraj obrany. Marcelo je také jen člověk a potřebuje dostatečně schopnou náhradu. Post levého beka si v průběhu ročníku 2015/2016 vyzkoušeli Nacho, Danilo i Álvaro Arbeloa. Ačkoliv si první jmenovaný vůbec nevedl špatně, plnohodnotným záskokem prostě není.

Jediným světlým zábleskem ohledně tohoto zranitelného postu je návrat Fabia Coentrãa, který strávil rozporuplné roční hostování ve franzouské nejvyšší soutěži. Všichni Fabia a jeho zranění moc dobře známe. Rozhodně však má na to, aby Marcela zastoupil. V nejvyšší nouzi pak může zaskočit Nacho či Danilo. 

Pokud bude sloužit zdraví, levý kraj obrany v tomto složení nevypadá vůbec špatně. V minulých měsících se mluvilo o jménech jako Rodríguez či Wendell, ani o jednom však v poslední době nepadla žádná zmínka. Zprávy ze Španělska také hovoří o tom, že Zinedine Zidane příliš nechce zasahovat do kádru. Setrvání Coentrãa je tak více než reálné.

Druhým problémovým místem je Casemirův post. Brazilec v druhé polovině loňské sezóny přímo exceloval, když v zápasech efektivně 'vygumoval' hned několik velkých jmen soupeřů. Kdo ho však v případě zranění nahradí?

Pod Ancelottim hrával na postu defenzivního záložníka Toni Kroos. Jenže rozdíl mezi ofenzivně hrajícím Kroosem a jeho defenzivní verzí je opravdu velký. Mistr světa z roku 2014 si sice nevedl špatně, ale na vytaženějším postu mu to jde viditelně lépe.

Pár zápasů, kdy pravděpodobně bude Casemiro chybět, by jistojistě zvládl odehrát na jedničku. Problémem je, že i Kroos musí odpočívat. V posledních sezónách patřil mezi nejvytěžovanější hráče a přetěžovat ho ještě kvůli záskokům za Casemira by se nemuselo vyplatit.

Nesmíme zapomínat, že v kádru je také Chorvat Mateo Kovačič. Ten se loni do hry mockrát nedostal a letos v létě se spekulovalo o jeho odchodu. I Mateo je však spíše ofenzivnější typ záložníka, Casemirův zástupce to v příští sezóně pravděpodobně nebude.

Ideální volbou byl, dle mého osobní názoru, Francouz N'Golo Kanté. V dresu Leicesteru i Francie ukázal, jak má defenzivní záložník vypadat. Jenže, bohužel. Kanté si místo Realu vybral Chelsea a fanoušci mají smůlu.

Kvalitních hráčů, kteří jakžtakž dosahují kvalit Realu Madrid, je na tomto postu opravdu málo. Bohužel, v posledních týdnech se žádná vážnější spekulace neobjevila.

Jak Zidane poskládá to příští sezóny kádr je v tuhle chvíli zatím velkým otazníkem. Možná něco napoví první přátelská utkání. Real začíná v Ohiu již pozítří 28. července zápasem s PSG. 

Názory v článku jsou čistě subjektivní a vyjadřují pouze postoj autora. S všeobecnými názory portálu Real-madrid.cz se nemusí shodovat. 

Klíčová slova: přestupy, blog

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!