El Clásico z pohledu fanouška Barcelony i Realu: Výsledek byl zasloužený

Čas 03. 04. 2016, 15:44 | Autor redakce

Požádali jsme Ramesse, šéfredaktora portálu Fcbarcelona.cz, aby nám prozradil své postřehy na sobotní El Clásico. Real vyhrál na Camp Nou, takže nás zajímalo, jak to vidí fanoušek Barcelony.

Camp Nou

Součástí spolupráce s táborem fanoušků soupeře byla odpověď zástupce našeho portálu, jako již tradičně. Fanoušky Realu zastoupil thjuks, spoluzakladatel portálu Real-madrid.cz.

Logo Ramesse, fcbarcelona.cz

„Pro fanouška Barcelony bylo včerejší El Clásico plné rozporuplných dojmů. Z mého pohledu byli domácí po většinu utkání přeci jen lepším týmem na hřišti, v prvním poločase průběh hry kontrolovali a na začátku druhé půle uzamknuli Real Madrid na vlastní polovině a vytvořili si velký tlak na bránu, z čehož vyplynul také gól Gerarda Piquého. 

Nicméně to, co následovalo, je pro culés velkým zklamáním, protože takovým způsobem snad až přímo vypuštěný závěr El Clásica bolí. A samozřejmě tým kvalit Realu Madrid dokázal nabídnutou šanci plně využít. A zde pro mě plyne největší zklamání, totiž že Bílý balet nevrátily do hry jeho vlastní kvality, ale laxnost Barcelony.

Jinak byl pro mě výkon Los Blancos velkým zklamáním – nesleduji zápasy našeho odvěkého rivala, ale čekal jsem, že se pod Zidanem především estetická úroveň fotbalu královského klubu zvedne, namísto toho jsem viděl po několik desítek minut výkon srovnatelný s tím, co Real Madrid předváděl v El Clásicu na podzim pod kritizovaným Rafaelem Benítezem. Nechci věřit tomu, že s touto hrou mohou být jinak nároční madridistas skutečně spokojení... 

Pokud jsem ale mohl spatřit jeden rozdíl oproti prvnímu vzájemnému měření sil, pak bojovnost. Hosté se ani za nepříznivého stavu nevzdali, bojovali srdcem a předvedli přesně opačný přístup, než Barcelona – a právě proto musím souhlasit s Gerardem Piquém, který řekl, že Real Madrid nakonec zvítězil zaslouženě.“

 

Realthjuks, real-madrid.cz

„Z části souhlasím z hodnocením z pohledu fanouška Barcelony. Především s přístupem týmu. Real bojoval a vyhrál především týmovým duchem. Barcelona doplatila na špatnou efektivitu. Líbilo se mi, že Real byl vpředu hodně aktivní a naprostá většina útoků vedla k zakončení.

Barcelona dominovala jen v části prvního poločasu, potom její hra hodně upadla. Real byl pro mě lepším týmem ve druhém dějství. Nesouhlasím s tím, že by byl výkon Realu podobný tomu, co se stalo na Bernabéu pod Benítezem. Byl tam naopak značný rozdíl – obrana fungovala dobře, Ronaldo měl podporu a celý Real hrál hodně týmově. Navíc jsme viděli i pohledné kombinace – viz ta, která vedla ke gólu na 1:1. Opravdu zasloužená výhra.

Výsledek je pro nás fanoušky a jistě i celý tým velkou vzpruhou. Zejména po mnohých zklamáních v této sezóně. Výhra Realu podle mě může pomoci paradoxně i Barceloně, která si uvědomila, že není neporazitelná. Měl jsem tak trochu pocit, že culés brali sobotní El Clásico tak trochu jako samozřejmost. Že Barcelona smete Real. To se nestalo. La Liga je rozhodnutá, ale v Lize mistrů se máme na co těšit. Mám pocit, že se Real s Barcou v této sezóně neutkal naposledy...“

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (32 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!