ÚNOROVÝ SOUHRN: Osmifinále LM, prohrané derby i infarktové momenty

Čas 29. 02. 2016, 18:05 | Autor Larin

Druhý měsíc roku 2016 nebyl pro Madridistas veselý. Tým několikrát škobrtnul a doslova naservíroval ligový titul soupeřům. Jediným úspěchem byla výhra v osmifinále Ligy mistrů na hřišti Říma.

Na začátku měsíce nebyla situace Realu úplně beznadějná. Tým byl po změně trenéra velmi motivovaný a jediným škraloupem bylo zaváhání na hřišti Betisu. Únor nicméně zasadil K.O. v podobě ztráty pěti důležitých bodů v boji o titul a roztrhal i poslední nadějě těch největších optimistů. 

Hrobník měl Merengues na lopatě už na hřišti Granady. Další ztrátě bodů zabránil v závěrečných minutách Luka Modrič, který Los Blancos vykoupil parádním gólem zpoza šestnáctky. Real zvítězil 2:1.

Luka
Luka Modrič v akci (© realmadrid.com)

Další zápas následoval o týden později. Real přivítal baskické Bilbao, které mělo vůbec jako první pořádně prověřit Zidanův výběr.

Baskové nezklamali, obrana se místy hodně potila. Od prvních minut nám oba týmy předváděly parádní podívanou. Nezklamali ani střelci, krásné góly vykouzlili Cristiano Ronaldo i James Rodríguez.

V únoru se také konečně vrátila Liga mistrů - Real Madrid navštívil Věčné město. Po urputném boji s římskými vlky nicméně slavil výhru - o góly se postaral opět fantastický Cristiano Ronaldo spolu s Jesém. 

CR
Cristiano Ronaldo v souboji s Florenzim (© realmadrid.com)

Zápas v Římě však jakoby ukončil stále ještě úvodní euforickou jízdu Zinedina Zidana a vrátil všechny Madridistas do kruté reality. Přišel zápas v Málaze a nevýrazný výkon, který byl po zásluze potrestán - Real opět pouze remizoval 1:1.

Další těžká rána přišla o týden později. Madridské derby je v posledních letech dominantou Atlética, všichni fanoušci tak doufali v prolomení této marné série. Marně. Závěrečný únorový zápas se nesl v duchu posledních tří let. Real po tragickém výkonu prohrál 0:1 a definitivně tak vložil titul do rukou soupeřů. 

Borjita
Borja Mayoral odehrál v derby celý druhý poločas (© realmadrid.com)

Opět se objevily bílé šátky značící nevoli fanoušků a místy bylo slyšet i hlasité pokřiky "Florentino dimisión!". Jako by se nic od Benítezových časů nezměnilo. 

Již tradičně je součástí měsíčního souhrnu také hlasování o nejlepšího hráče uplynulých dnů. Mezi nejlepší se svými výkony probojovali Cristiano Ronaldo, Keylor Navas, Dani Carvajal i dvojice ze zálohy Luka Modrič s Tonim Kroosem.

Kdo byl nejlepším hráčem Realu v měsíci únoru?

Cristiano Ronaldo (47,6%)
292
Luka Modrič (23,3%)
143
Dani Carvajal (6,2%)
38
Keylor Navas (17,3%)
106
Toni Kroos (5,5%)
34
Celkem hlasovalo: 613
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!