BLOG: Hlavní vylepšení oproti minulé sezoně už je vidět. Šířka sestavy

Čas 25. 09. 2015, 14:15 | Autor podvinho
Real vyhrál v Bilbau i bez zraněných hráčů
Real vyhrál v Bilbau i bez zraněných hráčů

Real Madrid je po pěti kolech v čele La Ligy. Tento fakt určitě není potřeba přeceňovat, ale je to důležité vzhledem k tomu, že v letech minulých měl právě s úvodem ligy velké problémy. Už po pěti kolech se dá navíc najít jedna velká výhoda týmu Rafaela Beníteze oproti jeho předchůdci Carlo Ancelottim.

Benítez má za sebou zatím málo zápasů na to, abychom ho mohli nějak porovnávat s Ancelottim. Ano, obrana se značně zlepšila, ale to je pouze první krok. Navíc je potřeba to dokazovat dlouhodobě. O tom ale dnes mluvit určitě nechci.

Jedna věc je totiž nyní již více než patrná. A nejde přímo o taktiku. Real přes léto velmi dobře doplnil kádr. V podstatě nesahal do základní sestavy, ale přivedl několik hráčů, kteří znamenají pro ostatní vítanou konkurenci. A hlavně, umožňují rotaci.

Rafael Benítez skutečně hodlá rotaci používat více než jeho předchůdce, což je určitě správná cesta. Nutno dodat, že Ancelotti často příliš možností neměl. Nyní je ale všechno jinak. Na lavičce Realu čekají většinou mladí vlčáci, kteří jsou vděčni za každou minutu a do hry dají vše. Přitom nepostrádají kvalitu.

Vůbec nejdůležitější je aktuální šíře kádru při zranění. Příklady minulé sezony ani netřeba zmiňovat. Ale stačí se podívat na zápas v Bilbau. Realu chyběli hned čtyři hráči, přesto vypadala základní jedenáctka skvěle. Jamese nahradil Kovačič, vpravo hrál Isco. A na lavičce ještě byli Vázquez, Čeryšev a Jesé. V minulé sezoně nevídaný luxus.

Právě širší sestava může být klíčem k titulům. Nedaří se jednomu, může naskočit jiný. Někdo se zraní, máme náhradu a ještě náhradu za něj. To je super pocit. Navíc má v tomto v tuto chvíli Real velkou výhodu oproti Barceloně, která i kvůli zákazu přestupů má minimálně do zimy velmi úzký kádr.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!