BLOG: Real si uřízl ostudu. Ale není to katastrofa, koukejme zase na „hřiště“

Čas 02. 09. 2015, 21:50 | Autor podvinho
David de Gea
David de Gea

Real Madrid a Manchester United mají na svědomí jednu z nejtrapněji zakončených přestupových tahanic v historii. Ano, konkurenti se zasmáli, mnoho fanoušků kroutilo hlavou. Zaslouženě. Je ovšem zároveň důležité říct, že nejde o katastrofu a hráči nejsou žádnými obětmi.

Keylor Navas není oběť. Keylor Navas je brankářem Realu Madrid, který je profesionálem, vydělává zatraceně dobré peníze a je o něj skvěle postaráno. Zároveň je jasné, že se k němu klub nezachoval vůbec dobře.

Přestože s ním nerozvazoval smlouvu ani ho neposílal někam do (bez urážky) Levante, ale do Manchesteru United, bylo mi Navase líto. On neudělal nic špatně. Jenže pánové a dámy, to je fotbal, to je prostě byznys. Na city se moc nehraje.

Navas každopádně zůstal a Real ho nyní potřebuje. Ano, v tomto případě je jednoznačně na místě omluva. To Florentino Pérez udělal. A věřte mi, ačkoliv je to to nejmenší, mnoho mocných s tím má velký problém.

Je zároveň potřeba říct, že obět z Navase dělají ostatní. On sám vzal celou situaci naprosto profesionálně a sportovně. To je přístup, který zaslouží uznání a potlesk. Na druhou stranu, nějakým trucováním by si jen uškodil. Četli jste reakci Sergia Ramose? Jako spoluhráč a profesionál to tak přesně cítí.

Navas není hlupák. A co víc, on si plní svůj sen. I když za trochu trapných okolností, ale fakt je, že prostě vysněnou pozici získal. Je jedničkou v Realu Madrid.

Ani David de Gea není oběť. Ano, je na tom hůř než Navas, protože nemá ve svém klubu nic jisté. Ale nutil ho někdo, aby šel do Realu? Ne, bylo to jeho přání. A opět říkám, je to fotbal a že se kluby nedohodnou, je jeho součástí. Každý hráč to ví. Tohle je trochu jiná situace, ale výsledek naprosto stejný.

Mimochodem, opět víme jen z médií, že nemá s Van Gaalem dobré vztahy. Je to skutečně pravda? Je klidně možné, že se teď prostě De Gea do branky vrátí. Třeba podepíše novou smlouvu a stane se legendou United. Třeba. Ale vždyť to je fotbal, je nevyzpytetlný a to je na něm krásné.

Navas
Věřím, že Keylor nechce být považován za oběť (© Realmadrid.com)

Prezident Realu Florentino Pérez každopádně tuto situaci nezvládl. De Geu chtěl a nedostal ho. Na druhou stranu, v minulosti se mu už podobný risk několikrát vyplatil. Jako u Sergia Ramose, nynějšího kapitána a hrdiny z Lisabonu, nebo u Luky Modriće, momentálně nepostradatelného hráče klubu.

Real se skutečně k hráčům někdy nechová zcela tak, jak by měl. Kazí si tím svůj obraz. Fotky Ikera Casillase, jak po 25 letech v klubu SÁM brečí na tiskové konferenci, mluví za vše. Ale to by bylo na jiný blog.

Tím dnešním chci říct, že sport byl vždy tvrdý. A přestože se v posledních letech hodně proměnil, měl by jím i zůstat. A fotbalisté, ačkoliv dnes většinou nagelovaní a skvěle upravení, by na to neměli zapomínat. Na někoho, kdo se bude neustále urážet, nejsme zvědaví. Alespoň já to tak vidím.

Proto jsem zpětně moc rád, že odešel Ángel di María. Proto nebudu nikdy typický „Ronaldofil“, ačkoliv naprosto uznávám, jak skvělým je hráčem. Proto vždy budu mít slabost pro buldoky a srdcaře typu Fernanda Hierra.

Keylor Navas je podobným typem. Ani on si nikdy nestěžoval a vždy odváděl svou práci naplno. Jsem si jistý, že on sám nestojí o žádné litování. On sám se, myslím, za oběť nepovažuje. A to je přístup, který mám moc rád.

Zdaleka ne každý se mnou bude souhlasit a to je samozřejmě normální. Mám ale za to, že je potřeba ukončit tuto kauzu. A koukat dál.

Koukat se na to, na čem skutečně záleží. Na výkony a výsledky. Nakonec podle těch se bude v květnu určovat, zda sezona dopadla úspěšně. Ne na základě toho, zda se někdo k někomu nezachoval s dostatečným citem.

Jdeme dál, jdeme od vyjednávacích stolů „na hřiště“. HALA MADRID.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!