BLOG: Možné posily Realu? Kovačič ANO, Llorente ANO, Biglia NE

Čas 16. 08. 2015, 22:35 | Autor podvinho
Fernando Llorente
Fernando Llorente

Přestože chybí pouze několik dnů do startu La Ligy, Real se teprve chystá na nákupy. Zdá se, že minimálně dvě nové tváře přijdou, Rafael Benítez požádal o středního záložníka a útočníka. Kdo z reálných cílů by byl nejlepší volbou?

Začnu zklamáním. Nelíbí se mi, že je s Realem spokojovaný Lucas Biglia. Záložník Lazia Řím má určitě něco do sebe, mohl by pomýšlet na angažmá v lepším klubu. Ale není to pro mě hráč pro velkoklub typu Realu Madrid.

Přestože je Biglia reprezentant, nikdy výrazně nezářil. Těžko říct vlastnost, která ho vyloženě zdobí. Navíc, a to je pořádný zádrhel, je mu 29 let. Pokud by tedy nepřišel jako hráč základní sestavy, o čemž výrazně pochybuji, nedává mi jeho příchod smysl.

Dnes mě každopádně potěšila jiná zpráva. Hádáte správně, zamlouvá se mi možný příchod Matea Kovačiče. To už je totiž jméno z jiného soudku. Chorvatský záložník má vynikající techniku, díky své rychlosti je těžko polapitelný a hlavně, je mu 21 let.

Opět si nemyslím, že by měl Kovačič hrát okamžitě v základní jedenáctce. Ovšem při plánované rotaci své minuty dostane. A v jeho případě to dává mnohem větší smyslu než u Biglii, Kovačič totiž může dorůst v klíčovou postavu Bílého Baletu.

V krajanovi Lukovi Modrićovi by navíc dostal ideálního učitele. A pravdou není ani to, že by zabíral místo Iscovi. Kovačič by přišel právě spíše na post, který zastává Modrić. Tedy střední záložník s ofenzivními úkoly.

Podle diskuzí mám dojem, že v prvních dvou bodech jsem se s většinou fanoušků shodl. Teď přijde bod, kdy asi půjdu trochu proti proudu. Přestože jsem u Biglii použil věk proti němu, líbil by se mi příchod ještě o rok staršího Fernanda Llorenteho z Juventusu.

Proč? Protože mám dojem, že podobný typ útočníka momentálně na trhu není a Realu hodně schází. Llorente by zaprvé přišel poměrně levně, zadruhé by nedělal problémy ve chvíli, kdy by byl na lavičce náhradníků. Ale to jsou jen podpůrné důvody.

Tím hlavním je, že Llorente je vysoký hlavičkář, hráč do vápna. Rovněž hrot, o kterého si můžete míč opřít, který klidně přijme ránu za své spoluhráče a za tým se rve. A v neposlední řadě hráč, který vždy býval kanonýrem. Vidím v něm ideálního žolíka a také hráče, který by mohl pomoci zdolat často hluboké obranné bloky soupeřů.

Ano, v Juventusu to od něj ideální není, ale věřím, že by to dokázal otočit. A ještě jeden bonus. Kdyby se to nepovedlo, v Realu by se věšet nemuseli. Llorente skutečně nebude stát obrovský balík a určitě ani nepřijde jako spasitel, na kterém by úspěch Realu Madrid stál.

Klíčová slova: fernando llorente, biglia, kovacic

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (29 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!