BLOG: Benítez není splněným přáním. Teď je ale jedním z nás a musí mít podporu!

Čas 03. 06. 2015, 12:11 | Autor podvinho
Rafael Benítez je novým trenérem Realu
Rafael Benítez je novým trenérem Realu

Rafael Benítez se stal oficiálně trenérem Realu Madrid. Právě on byl vybrán jako náhrada za Carla Ancelottiho. Přestože s tím většina fanoušků nesouhlasila, to už nyní není podstatné. Benítez se stal součástí královského klubu, je odhodlán dát mu vše a zaslouží si naší podporu.

Byl jsem proti odvolání Carla Ancelottiho. Byl jsem tvrdě proti příchodu Rafaela Beníteze. Nikdy mi k srdci nepřirostl, jako mnoha fanouškům Realu. Nikde nedosáhl dlouhodobých úspěchů a poslední angažmá končila bídně (až na Chelsea).

Na druhou stranu, Rafael Benítez si splnil sen. Není pochyb o tom, že je Madridistou, vždyť v klubu svého srdce vyrostl. Jakmile se o zájmu Realu dozvěděl, shodil ze stolu všechny ostatní nabídky. Pro Real je připraven se vydat.

Fanoušci mu v tom musí pomoct, musí být naprosto jednotní a za svým novým trenérem stát. Protože tím stojí i za celým klubem. A to i v případě, kdyby nebylo hned všechno ideální.

Zároveň je jasné, že Benítez musí být úspěšný. Dostal vysněnou práci, dostane jistě i dost prostředků na přestupy, mohl si vybrat tým. A teď to je na něm. Má před sebou mnoho klíčových úkolů. Jedním z prvních bude získat si kabinu na svou stranu.

Pérezova zodpovědnost

Odvolání Ancelottiho a příchod Beníteze je jednoznačně tah prezidenta Florentina Péreze. Jak jsem již psal, v tuto chvíli je potřeba jeho rozhodnutí respektovat a nového kouče podporovat. Protože zájem vedení, trenérů, hráčů i fanoušků je stejný - vyhrávat.

Ovšem je tu jedno velké ALE. Přestože je Pérez skvělý ekonom i šéf a Real mu vděčí za mnoho a mnoho, sportovních úspěchů je prostě málo. Taková je realita. Z velké části je to samozřejmě zodpovědnost právě Péreze, který razí koncepci častých trenérských změn.

Pérez šel v tento moment proti přání fanoušků i hráčů. Pokud se tah s Benítezem ukáže jako neúspěšný (doufejme, že ne!), měl by z toho vyvodit osobní důsledky i samotný Pérez. Neříká se mi to snadno, jsem jeho dlouhodobým podporovatelem a myslím, že Pérezův konec nebude jednou pro Real snadný.

Na to ale pojďme v tuto chvíli nemyslet. Rafa Benítez si naší důvěru a podporu zaslouží. Hala Madrid a hodně štěstí!

Klíčová slova: benitez

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (36 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!