BLOG: Remíza s Valencií? Hrdost za druhý poločas a neskutečné naštvání za první…

Čas 09. 05. 2015, 22:47 | Autor podvinho

Ádios título. Real Madrid bude třetím rokem ve španělské lize bez mistrovské koruny. Teoretická naděje dvě kola před koncem stále žije, praktická ne. Remíza s Valencií ji rozprášila. Může za to smůla, skvělý gólman Diego Alves, ale i defenziva Realu a v neposlední řadě trenér Carlo Ancelotti.

Real

Takhle se o titul nehraje!

Real Madrid začal utkání aktivně, parádní přímý kop Garetha Balea zastavilo bohužel břevno. Pak ale přišel šok. Valencia šla do vedení. Stačil ji k tomu povedený centr a přesné zakončení. Tedy to, co Realu v posledních zápasech zatraceně drhne.

Je ovšem potřeba respektovat sílu soupeře a uznat, že šlo o vynikající akci. Ale to, co předvedla defenziva Realu u druhého inkasovaného gólu, to je vrchol. Absolutně nezvládnutá standardní situace, hráči domácích dali Valencii gól na zlatém podnose. 0:2.

Takhle se o titul hraje!

Real Madrid se každopádně nenechal zlomit. A předvedl něco, na co musí být každý Madridista hrdý. Domácí nastřelili další brankovou konstrukci, v závěru prvního poločasu pak dokonce Cristiano Ronaldo nedal penaltu. Tlak ale pokračoval.

Ve druhém poločase to byl strhující výkon. Real hrál skutečně velmi dobře, Valencii několikrát zatlačil do jejího vápna a přišly i góly. Nejdříve se trefil Pepe, vyrovnání obstaral skvělou ranou Isco. Mezitím ovšem domácí neproměnili další šance.

Ancelottiho pochybení

Nebylo by v žádném případě fér svádět ztrátu Realu na jednoho nebo dva hráče. Ovšem musím se přiznat, že absolutně nechápu tah Carla Ancelottiho, který nechal pouze na lavičce Daniho Carvajala. Ten ve druhém poločase ukázal, že je prostě na úplně jiné úrovni než Arbeloa.

Celkově musím říct, že jsem již podruhé v jednom týdnu velice nespokojený s přístupem hráčů. Proti Valencii jde o první poločas, hlavně úvodní půlhodinu. A tady odpovědnost nemůže padat na nikoho jiného než italského kouče. Stejně tak u laxního bránění standardek.

Road to Berlin

Těžko se smířit s tím, že Real dal Barceloně vítaný dáreček. I přesto je potřeba se již začít soustředit na další vrchol sezony. Ten přijde ve středu, kdy se Bílý balet postaví Juventusu. A další zklamání již nesmí připustit!

Pokud bude hrát Real tak, jako ve druhém poločase, měl by triumfovat. K postupu bude ale potřebovat také podporu Santiaga Bernabéu a ne pískot na kapitána Casillase. Ale to bychom se opakovali, že?

Nevím jak vy, ale já mám po každé ztrátě strašnou chuť to soupeřům okamžitě vrátit. Nemohu se dočkat dalšího zápasu. Španělský titul jsme ztratili. Získá ho Barcelona. To bolí. Ale co takhle to hrdým Kataláncům vrátit ve finále Ligy mistrů? Já v to prostě věřím! HALA MADRID