BLOG: Proti Almeríi to byla udržovačka. V Seville musí Real hrát jako s Atlétikem

Čas 30. 04. 2015, 12:29 | Autor podvinho
Hráči Realu slaví gól
Hráči Realu slaví gól

Real Madrid porazil Almeríi 3:0, žádné galapředstavení to ale nebylo. Dá se to pochopit. Hráči využili snadnějšího soupeře pro ušetření sil před náročnou rozhodující fází sezony. Teď je ovšem potřeba rychle přepnout na jiný režim.

Real Madrid čeká v sobotu naprosto klíčový duel o naději na titul. V tuto chvíli totiž není pochyb o tom, že Bílý balet musí vyhrát všechny své ligové zápasy, aby mohl o mistrovské koruně snít. Barceloně totiž jen těžko ztratí dvakrát.

A v La Lize je v tuto chvíli jen málo těžších zápasů než ten na půdě Sevilly. Real se na něj musí připravit jako na finále Ligy mistrů. Nesmí zůstat u vyjádření, hráči to musí ukázat na hřišti. Tak jako proti Atlétiku.

Klíčový je přístup hráčů. Velkým vykřičníkem může být zápas v Celtě Vigo. I o něm hráči mluvili jako o velmi těžkém duelu. O ten samozřejmě šlo. Jenže přístup tomu neodpovídal. Především ve středu hřiště a v defenzivě hrál Real hodně lehkovážně. Výhru naštěstí zachránila úžasná efektivita i štěstí.

To už svěřenci Carla Ancelottiho nesmí dopustit. Sevilla je ještě o kousek výše než Celta, především takticky. Vedení by tak snadno neztratila.

Klíčové bude ovládnout střed hřiště. Klíčem může být zápas proti Atlétiku, kde byla soustředěnost a koncentrace Realu skutečně na 100%.

Já sám bych se nebál do středu zálohy opět postavit Sergia Ramose. Illarra nestíhá, Lucas je nerozehraný. Naopak Ramos vyhrává většinu soubojů a stoperská dvojice Pepe - Varane navíc funguje skvěle.

Pokud uvádím zápas v Celtě jako ideální strašák, zápas s Almerií byl jiný případ. Fanoušci mohli být chvilkami zklamaní, v této fázi sezony je ale pochopitelné, že si hráči chtěli také trochu odfrknout. Almería na Real neměla a góly byly otázkou času.

Na zápas s Almerií ale musí hráči Realu rychle zapomenout. Nyní přichází klíčové dva týdny, ve kterých odehraje Real zmiňovaný duel v Seville, doma bude hostit Valencii a dvakrát se postaví Juventusu v Lize mistrů.

Ke každému duelu musí Real nastoupit tak, jako kdyby šlo o finále. Jedině tak může uspět. A sen o titulu i obhajobě Ligy mistrů bude trvat dál.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!