Čeryšev hrát nemůže, i tak je Villarreal silný. Tady jsou 4 hlavní zbraně Žluté ponorky

Čas 27. 02. 2015, 11:48 | Autor podvinho

Real Madrid se připravuje na nedělní zápas proti Villarrealu. V cestě za ligovým titulem jde o další velmi těžkou zkoušku. Žlutá ponorka, jak se klubu přezdívá, má totiž pořádnou sílu. Tu dokazuje po celou sezonu. A gigantů se nebojí.

Karim
Karim Benzema to nebude mít s obranou Villarrealu snadné (© Realmadrid.com)

Jedním z důležitých hráčů Villarrealu je v této sezoně Denis Čeryšev. Mladý záložník v týmu hostuje právě z Realu Madrid a kvůli dohodě klubů ve vzájemném zápase hrát nemůže. Přesto se musí mít královský klub na pozoru. Tady jsou 4 největší zbraně šestého týmu La Ligy.

Precizní obrana

Při pohledu na ofenzivní pojetí hry Villarrealu to možná není tolik patrné, ale šestý tým ligové tabulky vládne vynikající obranou. Za 24 zápasů inkasoval pouze 22 gólů. Mimochodem stejně jako Real.

Jen dvakrát v sezoně dostala obrana, jíž vládne stoper Mateo Musacchio, 3 branky v jednom zápase. Bylo to doma od Valencie a na hřišti Barcelony. Real Madrid pokořil defenzivu Villarrealu v prvním utkání dvakrát.

Smrtící brejky

Věc, kterou se rád chlubí i Bílý balet, zvládá Villarreal na jedničku. Jak mohla poznat mimo jiné Barcelona na Camp Nou, Žlutá ponorka má vynikající brejky. Právě na rychlost a přesné zakončení fotbalistů Villarrealu si musí dát domácí v neděli velký pozor.

Aktuální tabulka La Ligy

Pořadí
Klub
Zápasy Skóre Body
1. Real Madrid 24 74:22 60
2. Barcelona 24 67:14 56
3. Atlético Madrid 24 50:22 53
4. Valencia 24 43:21 50
5. Sevilla 24 42:30 45
6. Villarreal 24 38:22 44


Luciano Vietto

Velký objev letošní sezony. Teprve jedenadvacetiletý Argentinec přišel do Villarrealu před sezonou z Racing Clubu a velmi brzy se ukázal jako vynikající posila. Vietto je suverénně nejlepším střelcem Žluté ponorky, ve všech soutěžích dal už 16 gólů, 11 z nich v La Lize.

Vietto

Přesto je zbrklost v zakončení, která je pro mladé hráče typická, Viettovou zatím největší slabinou. Gólů mohl mít ještě o něco více. Naopak obrovskými přednostmi jsou rychlost a vynikající technika. Jasné je, že právě Vietto bude pro Real velkou hrozbou.

Kromě Vietta si musí dát Bílý balet pozor na devítigólové Gerarda Morena a sedmigólového Ikechukwu Ucheho.

Více tvůrců hry

Villarreal se ve většině zápasů prezentuje velmi pohledným stylem hry. To mu umožňuje hned několik hráčů, na které by se měli hráči Realu dobře připravit.

Schopnost vyslat perfektní finální přihrávku mají Giovani dos Santos, Bruno Soriano či Manuel Trigureros. Skvělý je v tomto ohledu i Čeryšev, jenž tentokrát bude svým spoluhráčům pouze fandit.

Klíčová slova: villarreal
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!