Madridista SHOW: Co zapřičinilo výkon v derby? Jaké změny by měl Ancelotti provést?

Čas 11. 02. 2015, 12:41 | Autor redakce

Další díl pravidelné dávky emocí je tady. Ne, nesledujete televizi Novu, ale rubriku Madridista SHOW. Tentokrát se čtveřice oslovených podívala na zoubek nepovedenému výkonu proti Atlétiku a také na debut talentovaného Martina Odegaarda.

Madridista show

Témata pro třetí díl Madridista SHOW vybíral tentokrát Podvinho, kromě něj samotného odpovídali Thjuks, Dede222 a King23. Jako obvykle nás zajímá i váš názor. Těšíme se tedy na vaše komentáře.

Ancelotti má kvůli zraněním svázané ruce. Jaké změny byste mu před Deportivem poradili?

Dede222
Je nutné priznať, že Ancelotti má zviazané ruky. Chýbajú stopéri, stred poľa a keď sa k tomu pridá nejaký trest, je to ťažké. Carlo podľa mňa meniť zostavu nebude proti Deportivu, šancu dostane v strede poľa Illarra, i keď ja by som tam kľudne dal Lucasa Silvu. Horšie to už nemôže byť. Snáď. Hráči musia v sobotu ukázať viac, po celotýždennom voľne by to bolo bezpredmetné, aby nejaká "hviezda" oddychovala. 

King23
Těch zranění je tolik, že by nám je mohl "závidět" i Arsenal. Sestava tak bude bohužel dost podobná té, která hrála proti Atleticu. V brance bych dal konečně zase příležitost Navasovi. Naopak Marcela bych nechal klidně sedět, nemá smysl odložit Coentraa jen kvůli jednomu zápasu, který se nevyvedl všem. Khediru pravděpodobně nahradí Illara, v průběhu zápasu by se mohl ukázat Lucas Silva. A na Baleovu formu bych reagoval nasazením Jesého, který si už konečně zaslouží základ. 

Podvinho
Kvůli zraněním skutečně moc možností není. Je ale potřeba hráčům naznačit, že takhle by to nešlo. Vrátil bych do sestavy Marcela, šanci bych dal možná Jesému. Zajímavá je také možnost v systému 4-4-2 využít Marcela jako levého záložníka a nechat v sestavě Coentraa. Toho bych za výkon proti Atlétiku neodsuzoval. Tím pádem by se Isco posunul do středu ke Kroosovi, který by si ovšem mohl klidně také jeden zápas odpočinout, šanci by dostal Illarra.

Thjuks
Těžko můžu Ancelottimu radit, zranila se kostra týmu. Teď je znát, jak jsou hráči na marodce dobří. V anketě na AS radí čtenáři rozestavení 4-4-2 místo 4-3-3. Těžko říct, jestli jen drobná změna především ve hře Balea zajistí takovou změnu. Myslím, že příliš změn oproti derby nebude, Ancelotti nemá moc možností. Bude hrát navíc snad jen Illarra (Khedira je stejně zraněný) a Lucas Silva se do zápasu podívá jako náhradník. Jesé bohužel zatím výkonnost nemá, Chicharito Real nespasí. 

Výsledky ankety AS

Španělský deník AS se ptal fanoušků, jakému rozestavení by dali přednost v dalším zápase. Jasně zvítězila formace 4-4-2, pro kterou hlasovalo 90,77% fanoušků.

Čím si vysvětlujete přístup hráčů Realu, kteří v zápase s Atlétikem vypadali, jakoby jim na výsledku ani nezáleželo?

Dede222
Výkon bol naozaj bezradný. Hráči nepredviedli jednu úspešnú akciu. Hráčom určite nechýbala chuť po víťazstve ale ochota sa pobiť áno. Na Atletico to proste nevieme a to sa nestáva len vo futbale v takýchto zápasoch. V každom prípade opakovalo sa to isté, čo proti Cordobe či Sevilly a je to neakceptovateľné. Osobne očakávam od mužstva počnúc trénerom končiac hráčmi komplexnú reakciu a skutočne budúci týždeň prináša možnosti, ako naštartovať šnúru až k titulom. Treba však konať už priamo na ihrisku. Nie potom ľutovať. 

King23
Poslední zápasy ukazují, že Atletico je pro nás podobný strašák jako byla dříve Barcelona, takže prohru jsem tipoval už před zápasem. Ancelotti se narozdíl od Mourinha neumí z předchozích prohraných zápasů poučit a vymyslet nějakou "kulišárnu". Z hráčů nejcitelněji chyběl Ramos. Několikrát jsem upozorňoval na to, že sice občas chybuje, ale do kabiny a na dirigování obrany je nepostradatelný. Doufám, že tenhle debakl donutí Ancelottiho, aby příště na Atletico vyrukoval s něčím jiným, jinak to dopadne podobně. 

Podvinho
Upřímně stále nechápu, jak si tohle mohou hráči vůbec dovolit. Takhle odfláknout zápas by neměli ani na tréninku, natož v derby. Jedna věc je, že nám to evidentně nešlo, souhra nebyla ideální, zranění hráči chyběli víc, než jsme si původně mysleli. Nacho a Varane to měli těžké, nespasili nás, ale těžko to vyčítat zrovna jim. Tristní byl hlavně výkon zálohy a BBC. Především u Ronalda a Balea jsem byl až šokován tím, jak nechtěli makat. Věřím, že to byla skutečně poslední potřebná facka.

Thjuks
Bylo vidět, že si někteří hráči nerozumí. Nejvíc to bylo znát na stoperech. Varane byl z toho tak mimo, že kazil přihrávky, které jindy zvládne poslepu. Nacho jen odkopával. To se dá pochopit, ale přístup nechápu. Obzvlášť od Ronalda, který neměl chuť makat pro tým a běhat. Ale je třeba se dívat už jen dopředu.

Bale

Debut v přátelském i ligovém zápase stihl v jednom týdnu Martin Odegaard. Co na jeho výkony a celkové vystupování zatím říkáte?

Dede222
Martin je veľmi zaujímavý hráč, avšak netreba byť až tak netrpezlivý. Klub chcel, aby prišiel do Madridu, spoznal prostredie a trénoval, tvrdo pracoval. Keď takto bude pokračovať a budúci rok bude s Castillou hráť Segundu. Môže sa z neho stať veľký hráč ale zároveň ma ešte veľa času pred sebou, nedá sa čakať, že o rok bude hrať v A tíme. Je potrebná trpezlivosť a myslím si, že sa adaptuje veľmi dobre. Len tak ďalej. 

King23
Myslím, že je ještě předčasné tohoto hráče nějak hodnotit. Měli bychom si uvědomit, že je ještě velmi mladý a neočekávám, že by se následující dvě sezony objevil v A týmu. Přátelské utkání jsem bohužel neviděl, ale Castilu jsem stihl a Odegaard celkem zapadl, i když mě zaujali spíše jiní hráči. Na základě tohoto krátkého vystoupení mu proto popřeju akorát hodně zdaru do příštích zápasů. 

Podvinho
Je jasné, že má před sebou ještě dlouhou cestu. Myslím, že k tomu ale přistoupil velmi dobře. Jeví se zatím jako skromný kluk, pro něhož je zásadní fotbalové hřiště a ne položka mzda ve smlouvě. Co se týče zápasu za Castillu, který jsem sledoval, zapadl skvěle. Líbí se mi, že na jednu stranu umí hrát týmově, zároveň se ale nebojí okamžitě předvést své umění. To je jen dobře.

Thjuks
Přiznám se, že Castillu jsem neviděl. O Martionově výkonu vím jen ze sestřihů, které toho moc neřekly. Mladík potřebuje čas, ale je velkou nadějí. S míčem umí neuvěřitelné věci. Teď potřebuje hodně trénovat, zlepšit se v taktice a získat potřebný důraz. Za dva, tři roky může třeba už hrát za áčko. Doufám, že Castilla postoupí zpět do druhé ligy, protože tam mají talenti větší šanci se dál prosadit. 

 

Nyní je řada na vás. Jaké jsou vaše názory na zvolená témata? Řekněte nám to v komentářích!

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (36 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!