BLOG: Největší zklamání pod Ancelottim. Zradili jste fanoušky, takhle se derby nehraje!

Čas 07. 02. 2015, 18:11 | Autor podvinho
Carlo Ancelotti má na trapasu svůj podíl
Carlo Ancelotti má na trapasu svůj podíl

Stydím se. Jako každý Madridista. Hráči Realu Madrid nechali své věrné fanoušky na holičkách. Přístup, se kterým odehráli veledůležité derby, byl doslova ostudný. Podíl na tom mají všichni včetně trenéra Ancelottiho.

Prázdná slova. Tak se nyní jeví předzápasová vyjádření hráčů i trenéra Realu Madrid. Ti totiž utkání na půdě Atlétika nechtěli vyhrát. Alespoň příštup tomu odpovídal. Zatímco domácí od první do poslední minuty jezdili, dřeli a prali se za body, lídr tabulky koukal. Smutný to pohled.

Absolutně nedokážu pochopit, jak může nastoupit tým, kterému jde o ligový titul, do derby (!) tak mizerně. Bez pohybu, bez ochoty obětovat se. Je jasné, že s tím zákonitě přicházejí chyby. Jenže základem je bojovnost, chtíč. A ten hráči Realu postrádali. Jak je to v takovém zápase možné?

Doufám, že na tuto otázku tentokrát zcela jasně a bez vytáček odpoví Carlo Ancelotti. Italský stratég už po několikáté za sebou nedokázal vymyslet na Atlético účinnou zbraň. A co hůř, zdá se, že je to naopak Atlético, které se zlepšuje.

Naprosto trapné pak bylo, jak se Real Madrid vykašlal na posledních 20 minut. Myslím, že jsem nebyl sám, kdo měl sto chutí vyhodit televizi z okna. Hráči Bílého baletu tím své fanoušky doslova zradili. Ti aby teď alespoň týden nevylézali ze svých bytů. Tohle je voda na mlýn všem ostatním.

Být já trenérem Realu, střídal bych tak ve 30. minutě. Koho? Cristiana Ronalda. Nemohu pochopit, že hráč, který přichází po ostudném trestu, předvede ještě ostudnější výkon. Chůze, chůze, simulace, chůze, smích, simulace, chůze, smích. Tak vypadal Portugalcův výkon. To je neakcepovatelné.

Zatímco v posledních dnech jsem byl jeho zastáncem, naprosto neuvěřitelným výkonem se prezentoval Gareth Bale. Nemyslím si o sobě, že jsem skvělý fotbalista, ostatně hraji českou divizi. Věřte mi, že bych ale dal v tomto zápase Realu víc. Hrál bych srdcem a přihrál bych na 5 metrů. Ani jedno Bale nedokázal.

A takto bychom mohli pokračovat. Odmítám svádět něco na únavu. Výkony Toniho Kroose, to je poslední dobou hrůza. Dnes to krásně korunoval. Být na hřišti Xabi Alonso, do soupeře by aspoň zajel. Německý středopolař na hřišti tancoval, bez kontaktu. Když nepočítám jasnou žlutou za zákeřný faul.

Mohl bych vlastně kritizovat všechny. Ale úmyslně jsem vybral hráče, kteří by měli tým táhnout. Chci po nich prostě víc, protože na to mají. Klidně můžeme přihodit Ikera Casillase, který hrubkou debakl otevřel. Zápas nezvládla celá obrana a záloha.

Jsem fanouškem Realu Madrid dlouhá léta. A vždy budu. Všechny hráče v týmu podporuju, stejně jako trenéra. Ani na tom se nic nemění. Odmítám být ale po takové ostudě zticha. A nebudu se v žádném případě utěšovat tím, že i když Barcelona vyhraje, stále ligu vedeme. Protože tím se nezlepšíme.

Real se musí vrátit k základům. K bojovnosti, ochotě makat. Porovnejte si dnes úsilí hráčů Atlétika a Realu v obou pokutových územích. Tam se rozhoduje. Pokud se svěřenci Carla Ancelottiho okamžitě neproberou, na titul mohou zapomenout.

Máme před sebou důležitý týden. Hráči si musí uvědomit, že tímto své fanoušky skutečně zradili. Takhle se v derby ani v jiném zápase nehraje. Nesmí! Je čas nápravy.

Až budou za týden nastupovat hráči Realu proti Deportivu, budu mít zase dres, šálu a povzbuzovat. Teď si ale někam zalezu. Na víc nemám náladu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (70 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!