BLOG: Rozhodnutí nezrušit Marcelovu žlutou je skandální. Jde o výsměch a aroganci

Čas 05. 02. 2015, 19:29 | Autor podvinho
Marcelo pyká za chybu sudího
Marcelo pyká za chybu sudího

Španělská komise rozhodla, že odvolání Realu Madrid proti žluté kartě Marcelovi, nebylo oprávněné. Brazilci trest nezrušila a ten tak přijde o sobotní derby. Kdybych měl tu možnost, rád bych se velevážené komise zeptal jen na jednu otázku. Proč se všem fotbalovým fanouškům vysmála do ksichtu?

Předně chci jasně říct, že nehodlám brečet. Nechci si stěžovat, že jde o nějaké spiknutí Atlétika či snad Barcelony. Sdílím pohled Carla Ancelottiho – náhradníky máme kvalitní a já jím věřím. Nevyhráli jsme pětkrát proti Atlétiku v řadě, tak třeba to vyjde zrovna teď.

Jenže rozhodnutí španělské komise jde překousnout jen těžko. Svým verdiktem totiž s klidem posvěcuje velkou chybu rozhodčího. Ten nejenže pískl vymyšlený faul, ale ještě za něj udělil žlutou kartu. Podle komise jsou tedy hrubé chyby sudích v pořádku. Já ovšem stále žiju v tom, že tak to není.

Pokud mohou miliony lidí po celém světě na videu jasně vidět, že Marcelo nefauloval, jak je možné, že pár lidí rozhodne přesně opačně? Jde o naprostou aroganci vůči fotbalu a jeho fanouškům. „My můžeme všechno,“ vzkazuje nám komise.  To je přesně to, co La Ligu léta ničí. Když už musíme trpět často otřesné výkony rozhodčích, jako byl ten se Sevillou (na obě strany), pak to musí zachraňovat alespoň komise. Jenže ta to naopak podporuje.

Opět říkám, že si na komisi nestěžuji z celkového pohledu Realu Madrid. Nemyslím si, že Bílý balet pravidelně poškozuje. Na Marcelově případu je ale jasně vidět, že svoji práci nezvládá. A nezvládá ji až skandálním způsobem, který je absolutně neakceptovatelný a ostudný. Je o to smutnější, že rozhodnutí neumožnit Marcelovi hrát derby, může klíčový duel a tím i ligu hodně ovlivnit. Věřme, že se tak nestane.

Pokud se s tím ale nezačne rychle něco dělat, bude to velký problém. To nám za chvíli komise může rozhodnout, že zápas nevyhrál Real, ale Sevilla. Marcelova žlutá karta je prakticky to samé…

Klíčová slova: marcelo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (46 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!