PŘESTŘELKA: Měl by Real Madrid koupit Jamese Rodrígueze?

Čas 16. 07. 2014, 22:24 | Autor redakce

V prvním dílu naší nové přestřelky jsme se zaměřili na aktuální a především hodně ožehavé téma, které se týká možného příchodu ofenzivního záložníka Monaka Jamese Rodrígueze do Realu Madrid. Neopomněli jsme samozřejmě ani následky a dopady velkého přestupu. Se kterým názorem se více ztotožňujete?

Přestřelka

Nová přestřelka by měla být zábavným a odlehčeným formátem, přesto s jasným faktickým základem. Jedná se o různé názory dvou fanoušků na aktuální téma.

Do budoucna bychom rádi do přestřelky zahrnuli i dlouholeté uživatele našeho webu, aby byla vždy unikátní a něčím nová. Budeme také velmi rádi za vaše návrhy, nápady či postřehy v komentářích.

Začínají dva redaktoři webu Real-madrid.cz - Podvinho a Beny.

TÉMA: Měl by Real Madrid koupit z Monaka Jamese Rodrígueze?

BenyUdivuje mě, že chceš vůbec o takovém hráči diskutovat. Vždyť na nedávném mistrovství světa (věřím, že jsi bedlivě sledoval) James předvedl, že je to hráč extra třídy s vytříbenou technikou a smrtelným zakončením. Vadí ti snad velká popularita u fanynek?

Podvinho

Více fanynek než Ronaldo mít stejně nebude. Uznávám, je to skvělý hráč a určitě bych si ho uměl představit v mnoha velkoklubech. Ne však v Realu Madrid. A to hlavně z jednoho prostého důvodu. Nemáme pro něj místo ani pozici. A nejdražšího náhradníka v historii nechci.

BenyNeboj se, i na to jsem myslel. James je klasická desítka. A proto si myslím, že pokud by nastupoval pod naším útočným triem a za svými zády měl dva perfektní štíty (počítám s příchodem Kroose), nejeden soupeř by se musel bát jen nastoupit do zápasu. A pokud jde o srovnání s Ronaldem – dresy s JAMES na zádech by se prodávaly stejně dobře jako ty Cristiana, což je v Realu určitě taky plus.

Podvinho

Marketingový potenciál ti neberu. Změnu rozestavení ano. Ancelotti přišel s nějakou koncepcí a trvalo skoro půl roku, než to dostali hráči pod kůži. A teď to kvůli Jamesovi měnit něco, kvůli čemu musel odejít třeba Özil? To se mi nelíbí. Navíc by vznikl strašný přetlak ve středu zálohy. 

BenyJá bych ale rozestavení neměnil. James ukázal, že se rozhodně soubojů nebojí, proto není důvod se obávat, že by náš tým s ním nezvládl rozestavení 4-3-3. Navíc nemůžeš srovnávat vášnivého fotbalistu s pařmenem Özilem, který evidentně s mužstvem nežil tak jako právě Rodríguez. Právě na jeho srdeční záležitost ohledně Realu já hodně slyším, máme jí totiž společnou.

Podvinho

V tomhle souhlasím. Také se mi líbí Rodríguezův zápal pro hru. Jenže je tu ještě jeden pro mě docela zásadní problém. Pokud přijde Kroos, v což doufám, myslím, že je potřeba posílit jiné posty než právě zálohu. Především hrot, hodil by se i jeden křídelník, ale s tím, že by spíše střídal. Na to je Jamese škoda. A vzhledem k tomu, co jsem teď napsal, mi přijde nesmysl platit za Jamese 80 milionů eur. 

BenyTak pokud odejde Di María, což by v případě příchodu Rodrígueze musel, tak by se ta suma dala zkousnout. Příchod hrotového hráče též kvituji. Mám rád totiž útočný fotbal plný krásných kliček, hodně branek a věřím, že to by právě mladý talent do hry Bílého baletu přinesl. Proto věřím, že jeho cena bude vykoupena mnoha skvělými zážitky a trofejemi, které by Realu pomohl vyhrát. A to v žádném případě nejsem zastáncem přehnaných nákupů, ale tomuhle věřím na 100%!

Podvinho

Tak pozor - tady se zásadně rozcházíme. Já totiž nechci, aby odešel Di María. Ani kvůli Jamesovi. Pokud by měl jeho příchod automaticky znamenat odchod Argentince, čemuž vše nasvědčuje, mám další důvod, proč si jeho příchod nepřeji. V čem vidíš větší přínos Jamese než zabydleného Di Maríi? 

BenyJak už jsem zmiňoval, fotbal je pro mě vášeň. Chci vidět branky. Jen podle statistik v tom je Kolumbijec jasně lepší. Navíc pokud zapomenu na dobrý poslední půlrok Di Maríi, nutno však dodat, že tým hlavně v Lize mistrů také válel a tím pádem se Di María mohl svézt na vlně, nijak zvlášť mě jeho výkony v bílém dresu nenadchly. A když jsme u toho, morální vlastnosti jsou také na straně sympaťáka Rodrigueze než u egoisty (jak už to u Argentinců bývá) Di Maríi.

Podvinho

Jenže právě v tom to je. Di María se dlouho motal v začarovaném kruhu a teď se stal konečně klíčovým hráčem. A nesouhlasím, že se svezl s týmem. On byl tím, kdo tým táhl. Fyzicky, technicky, drzostí. Dokáže to i James? Možná. U Di Maríi jsme si s tím jistí. Ancelotti mu věří, ví, co od něj čekat. Rodríguez je fakt skvělý fotbalista, ale do naší hry mi prostě nesedí. Rychlonohých hráčů máme dost, potřebujeme spíše vyváženost v záloze. Pouze a jen drazí Galácticos - to už tu jednou neúspěšně bylo. Tým potřebuje i svého Makélélého. 

BenyToho tým bude mít v podobě Kroose (doufám), Alonsa a dalších. Napsal jsi to moc hezky, rychlonohých hráčů máme dost, přesto Rodríguez je ještě jiným typem než ostatní. Pokud chceme hráče, který dokáže sám rozhodnout zápas, když se nedaří jiným hvězdám, měli bychom investovat. Toť můj názor a uvidíme, jestli pan Peréz poslechne své fotbalové srdce správně.

Podvinho

Souhlasím, když to leželo jen na Ronaldovi, bylo to špatně. Po příchodu Balea jsou tu minimálně dva hráči, kteří to umí vzít na sebe. Pokud přijde dobrý hrotový útočník se stejnou vlastností, donutí makat i mnohdy zlenivělého Benzemu (který mimochodem v dresu Francie dokázal, že primární roli taky umí, ale musí chtít). Ve světle toho všeho mi prostě velice drahý nákup Jamese přijde jako zbytečný. Věřím, že rozhodne italská pragmatičnost v podobě Carla Ancelottiho. 

Klíčová slova: prestrelka, james
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (41 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!