REPORT: Real Madrid - MLS All-Stars 2:1 (po pen.). Poslední zápas přípravy konečně vítězný

Čas 03. 08. 2017, 04:57 | Autor Larin
Marco Asensio

Real Madrid konečně vyhrál. Byť na penalty, ale vyhrál. Jediný gól Los Blancos vstřelil Borja Mayoral, vítěznou penaltu pak proměnil Marcelo.

Poslední zápas se nesl ve znamení několika velkých změn. Zidane chtěl dát příležitost hráčům, u kterých je budoucnost v Realu s otazníkem. A zápas s hvězdami místní MLS vypověděl hodně..

V první půli existoval prakticky jen Real. Famózní Isco s Kroosem vytvořili obrovskou spoustu šancí, stejně tak zářil i Asensio. Velmi zajímavý byl výkon mladičkého Achrafa, který dost možná přeci jen bude náhradou za Danila. Proti MLS mu to šlo.

Velmi jistý byl také výkon směrem dozadu. Zkušení Ramos s Nachem americké hvězdy téměř do ničeho nepustili. Blýsknul se také Marcos Llorente, který bude platnou náhradou za odpočívajícího Casemira.

Velkým zklamáním byli hlavně v první půli Mayoral a Lucas. Pravá strana útoku příliš nefungovala a často situaci zachraňoval až Achraf, který málem vybojoval penaltu. Rozhodčí však naprosto jasnou jedenáctku nepochopitelně nenařídil.

Real tlačil a tlačil, gólu jsme se však v prvním poločase nedostali. Hromada obrovských šancích skončila vždy mimo tři tyče, nebo v rukavicích zkušeného Tima Howarda.

Ve druhé půli už Real takový tlak neměl, ale i tak byl mnohem lepším týmem. Na hřiště se podívali převážně hráči základní sestavy - Bale, Benzema, Carvajal, Casemiro..

První branku si nechali hráči Realu po uplynutí hodiny hry, kdy se po Ceballosově průnikovém pasu prosadil nevýrazný Mayoral - 1:0.

Zatímco Benzema pokračoval v nemastných výkonech z předešlých zápasů, na Baleovi byla vidět chuť hrát a dávat góly. Velšský forvard však několikrát pálil mimo, jedou se mu povedlo nastřelit tyč.

Mezi třemi tyčemi se objevil další ze Zidanových synů, Luca. Na svůj debut však nebude vzpomínat příliš v dobrém - pár minut před koncem ho po zmatku v šestnáctce překonal Dwyer.

Následovaly tak pokutové kopy, ve kterých byli Zidanovi svěřenci úspěšnější a bez jediného zaváhání si došli pro výhru 4:2.