REPORT: Real Madrid - Manchester United 1:2 (pen.). Nudný úvod přípravy ovládl Manchester

Čas 23. 07. 2017, 23:53 | Autor Larin
Real Madrid před zápasem s Manchesterem

Real Madrid nezvládl úvodní utkání v USA a podlehl Manchesteru na penalty. Jedinou branku Merengues vstřelil Casemiro.

První utkání letní přípravy se odehrálo v rámci International Champions Cupu v kalifornské Santa Claře. Real Madrid narazil na Manchester United, se kterým se v srpnu utká o Superpohár UEFA.

Zidane nic převratného nevymýšlel a do boje vyslal hned osm hráčů ze základní sestavy cardiffského finále. Ramose nahradil Nacho, odpočíval také Casemiro. Cristiano Ronaldo pak chyběl z důvodu prodloužené dovolené. Šanci naopak dostali Lucas a Isco.

Mourinhův Manchester naopak vsadil převážně na náhradníky. Nehrál Lukaku, Pogba, ani španělský brankář De Gea, který byl s Realem dlouhou dobu spojován.

Podle očekávání se nic moc zajímavého neudálo. Hlavně v první půlhodině hry byla hra unavená a hlavně hráči Bílého baletu měli velkou spoustu nepřesností.

Co se týče šancí, hrozili pouze Rudí Ďáblové. Real za prvních 45 minut nedokázal ani vystřelit. První branka přišla těsně před poločasovým hvizdem, když si z obrany Realu udělal tréninkové kužely Anthony Martial a připravil míč před bránu Lingardovi, který se nemýlil.

Ve druhé půli Zidane vystřídal celou jedenáctku. Do branky se podíval Kiko Casilla, obrana hrála ve složení Achraf, Tejero, Hernando, Theo. V záložní řadě se objevili Óscar Rodríguez, Quezada, Kovačič a kapitán Casemiro. Na hrotu pak kooperovali Franchu s Danim Gómezem.

Ačkoliv se hráči v bílém hýbali o něco více, než v první půli, moc příležitostí neměli. Po více než hodině hry vyhrál pro Real penaltu Theo, kterou proměnil nekompromisní Casemiro.

United už na hřišti měli zmíněného Lukakua, Pogbu či De Geu, náš Juvenil však nijak viditelně nepřehráli a zápas došel až na penalty.

Penaltový rozstřel se nesl ve znamení obou brankářů. De Gea si připsal dva zákroky proti penaltám Kovačiče a Óscara, stejný počet jedenáctek chytil i Kiko. Rozhodující penaltu neproměnil Casemiro, který pouze trefil břevno.