Elektronická tužka: Marcelova paráda! Rozhodla Brazilcova odvaha a chyba Galatasaray

Čas 19. 08. 2015, 13:59 | Autor podvinho

Stav zápasu byl 1:1 a nedá se říct, že by gól vyloženě visel ve vzduchu. Naopak, fanoušci v závěru zápasu mezi Realem Madrid a Galatasaray sledovali spíše hru ve středu hřiště. Jenže pak se míč dostal k Marcelovi a obránce ukázal svojí genialitu. Pojďme se společně podívat na rozbor jeho nádherné individuální akce.

Marcelo
Marcelo parádně rozhodl a přijímal gratulace (© Realmadrid.com)

Rozhodující moment utkání o Trofeo Santiago Bernabéu přišel v 81. minutě. Jak ukazuje následující rozbor, nešlo tentokrát o výbornou týmovou akci. Právě naopak, spoluhráči zrovna Marcelovi dvakrát nepomohli. Brazilec si ale vystačil sám.

Elektronická tužka
Obrázek 1: Marcelo přebírá míč, tradičně je hodně vytažený. Chybí před ním ovšem levý záložník, se kterým by mohl kombinovat. Hráči Galatasaray jsou poměrně dobře postavení, brání jich hned sedm. Naopak Marcelo má před sebou pouze dva obsazené spoluhráče.
Elektronická tužka
Obrázek 2: Většina hráčů by raději přihrála dozadu, Marcelo se ovšem pouští do odvážného průniku. Díky momentu překvapení a veké rychlosti v podstatě vyřazuje dva bránící hráče (2 a 3). Hráč číslo 1 je sice v dobrém postavení, ale stoper (4) je od něj příliš daleko. Možnosti na přihrávku každopádně Marcelo stále nemá, ve vápně je pouze Cristiano Ronaldo.
Elektronická tužka
Obrázek 3: Marcelo dělá to nejlepší co může, pouští se do vápna. Bránící hráč (1) se riskantně natahuje, v případě kontaktu by rozhodčí musel pískat penaltu. Hráči 2 a 3 jsou úplně vyřazení ze hry. Stoper číslo 4 teprve teď (pozdě) reaguje a jde proti Marcelovi. Z útočících hráčů je ve vápně kromě Marcela stále jen Ronaldo.
Elektronická tužka
Obrázek 4: Marcelo má ve velké rychlosti díky své skvělé technice velkou výhodu, stopera v pohodě přechází. Bránící hráč má míč daleko, stejně jako spoluhráč chvíli předtím riskuje penaltu. Poslední možnou záchranou je druhý stoper (5), který ale „stojí na patách“. Za ním je navíc připravený Ronaldo, další dva hráči Realu jsou na hranici vápna.
Elektronická tužka
Obrázek 5: Druhý stoper (5) sice startuje proti Marcelovi, ale Brazilec dokáže včas vystřelil bodlem. Brankář Galatasaray je připraven, takhle rychle ovšem nedokáže reagovat a míč končí v síti. Mimochodem, všimněte si, že ve vápně Galatasaray je hned 6 bránících hráčů, jeden je navíc na hranici vápna. Na Marcela to ale nestačilo.
K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoVIDEO: Marceův parádní gól šipka
Klíčová slova: marcelo, galatasaray
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (141 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!