REPORT: Bayern Mnichov - Real Madrid 1:0. Ze zisku trofeje se raduje Bayern

Čas 05. 08. 2015, 22:39 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Real vs. Bayern

Ve finále Audi Cupu jsme se gólu dočkali až v 88. minutě. Už to vypadalo, že o vítězi rozhodnou penalty, ale ke konci zápasu se prosadil Lewandowski a Bayern tak Real porazil 1:0.

Někdo možná očekával,  že když Real bude hrát proti Bayernu Mnichov, tak Benítez pošle na hřiště to nejlepší, co má k dispozici, ale trenér se rozhodl některé hráče pošetřit a dát příležitost mladíkům z lavičky. Je to logické, protože jeho tým hrál o den dříve proti Tottenhamu, a nemá cenu riskovat zbytečná zranění.

Oproti tomu Guardiola poslal na hřiště velmi silné mužstvo, a to také ukázalo, komu bude patřit první poločas. Real Madrid se prakticky nedostal do žádné šance.

Prvních dvacet minut moc fotbalového umění nepřineslo. Ke všemu musel být v 16. minutě vystřídán Pepe, který se podle všeho zranil, a nahradil ho Nacho.

V prvním poločase se převážně hrálo na polovině madridského celku a Keylor Navas se v bráně rozhodně nenudil, protože hráči Bayernu na něj posílali jednu střelu za druhou.  Na hřišti bylo poznat, že Realu citelně chybí Cristiano Ronaldo, Gareth Bale i Karim Benzema.

Thomas Müller dával obraně Realu pořádně zabrat.  Ve 33. minutě jeho střela letěla těsně vedle a o pět minut později natrefil po teči Ramose Navasovu tyč. Těsně před koncem prvního poločasu nebezpečně zahrozil Götze, ale jeho střelu Navas parádně vyrazil.  V nastaveném čase byl v pokutovém území faulován Sergio Ramos, ale rozhodčí Brych penaltu nezapískal. Po prvním poločase hrál tedy Real Madrid s Bayernem Mnichov 0:0 a všichni čekali, co přinese druhý poločas.

Do druhého poločasu naskočilo několik čerstvých posil na obou stranách, ale v úvodních minutách se nic zajímavého nestalo. Zápasu jasně dominoval  Bayern Mnichov, i když několik nebezpečných šancí si vytvořil i Real Madrid, přesněji Toni Kroos, ale žádná z jeho střel v bráně neskončila.

S přibývajícím časem byl Bayern aktivnější a vytvářel si velmi nebezpečné šance. Gólu se ale dočkal až v 88. minutě, kdy se po přímém kopu Costy míč dostal k Lewandowskému, který se nemýlil a dostal tak svůj tým do vedení 1:0. Bayern už jednogólový náskok udržel a musíme uznat, že po zásluze se raduje z vítězství, protože Real dnes nic světoborného nepředvedl.

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:0

Almería Bayern MnichovNeuer - Rafinha (80´ Benko), Boateng, Benatia, Alaba - Xabi Alonso (65´ Hojbjerg), Lahm (46´ Rode), Vidal (59´ Bernat) - Douglas Costa, Müller a Götze (46´ Lewandowski).

Real Real Madrid: Keylor Navas - Carvajal, Pepe (16´ Nacho), Sergio Ramos, Marcelo (57´ Arbeloa) - Kroos (72´ Danilo), Lucas Vázquez (46´ Asensio), Casemiro (46´ Illarra) - Čeryšev, Jesé (57´ James), Isco (57´ Modrić).

Góly: 88. Lewandowski.

Klíčová slova: report, bayern mnichov