Real se po návratu z turné chystá na prestižní Audi Cup. Přijede mnoho fans z Česka a Slovenska

Čas 31. 07. 2015, 19:19 | Autor podvinho

<Tipy pro fanoušky> Hráči Realu trénují po turné v Austrálii a Číně zase doma v Madridu. Nebude to ale trvat dlouho a Bílý balet opět nasedne do letadla. Cílovou stanicí bude Německo, konkrétně Mnichov. Tam se Real zúčastní velmi prestižního turnaje Audi Cup. Za dozoru českých a slovenských očí.

Audi Cup

Real Madrid se na Audi Cupu představí poprvé ve své historii. Turnaj se v Mnichově koná každé dva roky od roku 2009. Dvakrát ho opanoval domácí Bayern, jednou si na něj vyšlápla Barcelona. Jedno má ale vždy společné - je kvalitně obsazen.

Jinak tomu nebude ani letos. Real se v semifinále v úterý 4.8. od 18:15 utká s anglickým Tottenhamem. Poté, od 20:45 se postaví domácí Bayern proti AC Milán. Na Audi Cupu se hraje normálně, tedy 2x 90 minut.

Tradiční letní turnaj ovšem není prestižní pouze podle obsazení. Termín je úmyslně vybrán tak, aby pro týmy sloužil jedna z posledních generálek na novou sezonu. Proto vždy kluby přivezou nejlepší hráče, nehrozí tedy, že by do zápasu nasadily „béčko“.

To ostatně bývá často zajištěno i smluvně. Pokud nejsou hvězdy zraněné, musí se na turnaji objevit. Pořadatel, tedy Bayern Mnichov a společnost Audi, platí každému týmu za účast prémii. Chtějí za to prestiž.

Jde o byznys, kde jsou spokojeni všichni, včetně fanoušků. Právě pro ty se Audi Cup dělá především. V Německu o ně totiž hodně dbají, proto jsou i ceny vstupenek nasazeny vždy velmi vstřícně. Začínají dokonce na 20 eur za celý hrací den.

Čeští a slovenští Madridistas budou v centru dění!

Podpořit Real Madrid se do Mnichova chystá i desítky až stovky českých a slovenských fanoušků. Mnoho z nich si zájezd objednalo přes náš portál, jiní zvolili přímo cestovní agentury, případně (jako já) vlastní osu.

Pro zájemce uděláme i nějaký menší sraz ve městě, o tom vás budeme ještě informovat. Nejspíše přímo v autobusech po cestě. Bude každopádně určitě hezké si společně zafandit.

Audi Cup
Vyprodáno. Zaplněné tribuny, tak to na Audi Cupu vypadá

Tipy pro fanoušky

Z pohledu fanouška, který již Audi Cup na vlastní kůži zažil, mohu všem zájezd jen doporučit. A mohu nabídnout i něco málo z vlastních zkušeností.

Na stadion přijeďte hromadnou dopravou a raději s dostatečným časovým předstihem. Vyhnete se tak zbytečným kolonám a frontám, navíc v podvečer je u stadionu krásně. Stánky se suvenýry i občerstvením jsou v plném proudu.

První zápas začíná v 18:15, druhý končí někdy kolem 22:45. Za tu dobu nesmíte opustit stadion. Proto je jasné, že se musí něco jíst a pít. V tomto pozor, abyste si mohli něco koupit, musíme si nejdříve půjčit kartičku, na kterou si nabijete kredit.

Navíc se, pokud se něco nezměnilo, platí na kartičku záloha 50 eur! Ano, hádáte správně, my se před dvěma lety spálili, tolik hotovosti u sebe neměli a pak prosili (naštěstí ochotné) Němce, aby nám na jejich kartičku vzali pivo. :)

Při rozcvičení je pak největší šance vidět hráče z velké blízkosti. Tričko asi nehodí, ale nezapomenutelné fotky nejsou problém. Stadion je plně průchozí, proto se nebojte a než zápas začne, vydejte se klidně dolů, blízko hrací ploše.

Pokud můžete, určitě doporučuji v Mnichově zůstat i po zápase. V centru to žije a němečtí fanoušci jsou k těm hostujícím skutečně velmi přátelští. Ubytování je nejlepší asi v kempech, kterých je v Mnichově hned několik a jsou velmi laciné (například 2 osoby, stan a auto kolem 17 eur/noc).

Real si jde pro titul!

Zpět k samotnému turnaji. Real Madrid má samozřejmě vždy jediný cíl - zvítězit. Jinak tomu nebude ani na Audi Cupu. Všichni věří, že Real postoupí přes Tottenham do finále, které se hraje druhý den od 20:45. Boj o třetí místo se hraje od 18:15.

Shodou okolností si může Real znovu po několika dnech zahrát s AC Milán. V Číně s ním totiž ve čtvrtek odehrál přípravný duel, vyhrál na penalty. Fanoušci Realu ovšem tajně doufají ve velké finále s Bayernem Mnichov, nejatraktivnější variantu.

Realu půjde nejen o titul z prestižního turnaje, ale především o velký test před náročnou sezonou. Poté už totiž odehraje pouze sobotní duel s norskou Valerengou.

Audi Cup, který je mimochodem už plně vyprodaný, bude prostě parádní akcí se vším všudy. A pro ty, kteří nemohou vyrazit přímo do centra dění, máme dobrou zprávu. Všechny zápasy bude vysílat sportovní stanice Nova Sport v přímých přenosech. Na webu Real-madrid.cz se navíc můžete v dnech po turnaji těšit na zajímavé reportáže a překvapení.

Klíčová slova: příprava
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (29 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!