Nejzásadnější momenty turné Realu: Pevná obrana, voják Casemiro a slabší BBC

Čas 31. 07. 2015, 15:09 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Casemiro v souboji
Casemiro v souboji

Real Madrid má za sebou australsko-čínské turné, během kterého odehrál čtyři přípravné duely. Postupně narazil na AS Řím, Manchester City, Inter Milán a AC Milán. Co tyto čtyři duely ukázaly?

Hlavní zlepšení – obrana

První úkol si dal Rafael Benítez jasný. Španělský kouč chtěl zlepšit defenzivu Bílého baletu, která pod Carlem Ancelottim občas výrazně drhla. A zatím se mu daří na jedničku, Real inkasoval ze čtyř zápasů pouze jednou. A to ještě z penalty, jež být neměla.

Redaktor španělského deníku Marca si všiml, že Benítez se od Ancelottiho hodně liší i během tréninků. Zatímco Ital do nich zasahoval minimálně, jeho nástupce je s píšťalkou v ruce neustále připravený hru zastavit a hráčům vysvětlit, co by si přál jinak.

Bojovník Casemiro

Příjemné překvapení. Brazilec Casemiro sice předváděl výborné výkony v Portu, čekalo se ovšem, jak zvládne krok o stupeň výš. Zvládl. Třiadvacetiletý středopolař hrál naprosto suverénně, přestože se kvůli delší dovolené připojil k týmu o trochu později.

Benítez evidentně s Casemirem počítá, proti AC byl jediným hráčem, který odehrál celý zápas. Real v něm má mix techniky a agresivity. Ta může být proti nepříjemným a tvrdým soupeřům klíčová. Casemiro je doslova vojákem ve středu pole. Proto se zdá v tuto chvíli jisté, že v sezoně dostane dost šancí.

Neproduktivní BBC

Přestože jde stále o přípravu, fanoušky trochu vylekala statistiky úderného tria BBC. Hvězdy Realu se totiž trefily pouze dvakrát, po gólu si připsali Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. Na paniku je ale hodně brzy.

Francouzský forvard totiž prodělal menší zranění, a i když byl zdravý, tak hrál pouze poločas, protože se na hrotu pravidelně střídat s Jesém. Gareth Bale si zase musel zvykat na novou pozici a například proti Manchesteru City hrál velmi dobře.

To každopádně nemění nic na to, že se kompletní BBC bude muset zlepšit. Například proti AC hrál tým po jejich odchodu ze hřiště a s příchodem Isca či Jamese mnohem lépe.

Silná brankářská dvojice

Přestože se neustále spekuluje o příchodu Davida de Gey z Manchesteru United, fanoušci Realu mohou být v klidu. I kdyby Španěl nepřišel, má Bílý balet k dispozici velmi silnou brankářskou dvojici.

Keylor Navas i Kiko Casilla na turné prokázali kvalitu. Kostaričan předvedl stabilní výkony s jediným nedorozuměním proti Manchesteru City, odchovanec Realu, který přestoupil z Espanyolu, pak ukázal velký přehled, klid a skvělou hru nohama.

Klíčová slova: příprava

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (28 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!