Zamotávají Benítezovi hlavu! „Náhradníci“ Casemiro, Jesé či Čeryšev hrají skvěle

Čas 28. 07. 2015, 12:37 | Autor podvinho
Záložník Realu Denis Čeryšev
Záložník Realu Denis Čeryšev

Real Madrid má za sebou pod novým trenérem Rafaelem Benítezem teprve tři přípravné zápasy, přesto může být španělský kouč spokojený. Především výkony hráčů širšího kádru mu musí dělat radost. Fotbalisté, kteří nedostávali v minulé sezoně příliš šancí či byli na hostování, se zatím jeví výborně.

Rafael Benítez je znám tím, že sestavou rád rotuje. V tomto směru to zatím vypadá, že by mohl mít v Realu velké možnosti. Kromě tradičních opor se totiž v přípravě ve výborném světle předvádějí i další hráči.

Vynikající zápas proti Interu Milán odehrál například Casemiro. Záložník, kterého si v minulé sezoně nemohli vynachválit v Portu a dokonce se dostal do brazilské nominace na Copa América, hraje jako zkušený mazák. V Realu s ním evidentně počítají, aby se mohl z Porta vrátit, zaplatili 7,5 milionů eur.

Casemiro je silný hlavně v odebírání míčů, dokáže ovšem stejně tak kvalitně zastat i rozehrávku. V neposlední řadě je velmi silný v osobních soubojích.

Výborně proti italskému týmu zahrál i odchovanec Realu Jesé. Hráč, který to měl v poslední době kvůli dlouhému zranění hodně těžké, se dostává zpět do formy. Benítez mu evidentně věří, prostoru pod ním Jesé dostává zatím dost.

Navíc to vypadá, že by ho mohl španělský kouč vrátit na jeho původní místo hrotového útočníka. Odpadla by tak potřeba kupovat někoho k Benzemovi. Jesé dal proti Interu gól a celkově působil velmi dobře. Tvrdá příprava se mu zatím vyplácí.

Výbornou formu z Villarrealu si udržel také Denis Čeryšev. Ruský ofenzivní záložník hru Realu po svém nástupu vždy hodně oživil. Se správnou drzostí se nebojí obejít protihráče a zakončit. Rovněž má výborný cit pro finální přihrávku.

V dobrém světle se zatím jeví i nové posily. Lucas Vázquez dělá svou rychlostí problémy každé obraně, obránce Danilo zase bude velkou konkurencí pro Daniho Carvajala na pravé straně. Brankář Kiko Casilla zatím odchytal jen kolem třiceti minut, přesto působil velice jistě.

Z hráčů, kteří toho v loňské sezoně příliš neodehráli, zatím naopak příliš neoslnili záložníci Lucas Silva a Asier Illarramendi. Nutno dodat, že to mají hodně těžké. S Lucasem se kvůli maximální počtu hráčů mimo EU v týmu (3) moc nepočítá a tak dostává jen málo prostoru. Illarra se zase po prvním utkání zranil.

Klíčová slova: casemiro, cerysev, jese

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!