REPORT: Inter Milán – Real Madrid 0:3. Jamesův návrat s gólovou tečkou

Čas 27. 07. 2015, 15:53 | Autor podvinho
James skóroval po několika minutách na hřišti

<VIDEO> Real Madrid navázal na výkon proti Manchesteru City a i proti Interu Milán se předvedl ve velmi dobrém světle. Svěřenci Rafaela Beníteze byli lepším týmem, z velkého množství šancí dokázali proměnit tři. V první půli se prosadil Jesé, v té druhé pak Raphaël Varane a také navrátilec James Rodríguez. Premiéry v bílém dresu se dočkal Kiko Casilla.

První šanci zápasu měl Inter Milán, ovšem Navase v brance Realu výrazněji neohrozil. Pak už řádil hlavně Bílý balet. V 15. minutě rozehrál Cristiano Ronaldo parádně přímý kop, ale Handanovič ho výborně vyrazil do bezpečí.

Real se však nenechal odradit a dál podnikal nebezpečné útoky. Po jednom z několika rohů střílel nebezpečně Casemiro, jeho tečovaný pokus mířil těsně vedle.

Aktivnější tým se ale brzy po zásluze radoval. Marcelo našel přesným centrem Jesého, ten si míč uvnitř vápna Interu skvěle zpracoval a levačkou ho poslal za bezmocného Handanoviče. 1:0.

Real byl i nadále lepším týmem, ale nedařilo se mu v koncovce. Především Cristiano Ronaldo mohl dát minimálně dva góly, ale buď narazil na připraveného Handanoviče nebo těsně minul. Také Inter se občas osmělil, ale Navase překonat nedokázal. Poločas skončil těsným vedením Realu.

Do druhého dějství provedl Rafael Benítez tradičně několik změn. Kompletně vyměnil střed obrany, kde se vedle sebe postavili Nacho s Varanem, a odpočinek dopřál také hvězdám Ronaldovi a Garethu Baleovi. Místo nich šli na hřiště Lucas Vázquez a Denis Čeryšev.

A nově příchozí se činili. Hlavně Rus Čeryšev byl velice aktivní, nebál se vystřelit a navíc dokázal i přesně přihrát. Vázquez nechtěl zůstat pozadu a tak v 54. minutě parádně nacentroval na Varaneho, který ještě zůstal po rohovém kopu vpředu, a Francouz s klidem zabijáka skóroval. 2:0.

Hráči Realu si poté hru přímo vychutnávali a na řadu přišla i další střídání. Svoji premiéru si po příchodu z Espanyolu odbyl brankář Kiko Casilla, který vystřídal velmi jistého Keylora Navase. I Španěl byl od své první minuty na hřišti spolehlivý.

Na hrací plochu se postupně dostali i další hráči, největší pozornost ale vzbudila 78. minuta. To totiž muže zápasu Isca nahradil navrátilec James Rodríguez, který se teprve v neděli zapojil po dovolené do přípravy.

Na Kolumbijcovi ovšem pauza nebyla vůbec znát, od nástupu na hřiště byl velmi aktivní. A to nejlepší mělo teprve přijít. V 88. minutě se James postavil k přímému kopu a parádní kroucenou střelou nedal jinak vynikajícímu Handanovičovi šanci.

To bylo v zajímavém zápase vše. Real Madrid si připsal zasloužené vítězství, po Manchesteru City zničil i milánský Inter. Se sousedským AC se pak utká ve čtvrtek, znovu od 14:00.

Inter Milán - Real Madrid 0:3

Almería Inter Milán: Handanovič – Montoya (67. Santon), Ranocchia, Murillo (67. Andreolli), Jesus (82. Nagatomo) – Brozovič (53. Gnoukouri), Kondogbia (82. Taider), Hernanes (66. Guarin) – Kovačič (82. D´Ambrosio), Icardi, Palacio (68. Longo).