REPORT: Manchester City - Real Madrid 1:4. Real Madrid vyhrál International Champions Cup

Čas 24. 07. 2015, 13:55 | Autor Lulinka

Druhý zápas přípravy je za námi a hráči můžou být se svým výkonem spokojení. Manchester City dokázali porazit 4:1. Za Real Madrid se střelecky prosadili Karim Benzema, Cristiano Ronaldo, Pepe a Denis Čeryšev. Za City skóroval z penalty Yaya Touré.

Hráči Realu Madrid mají za sebou druhý zápas přípravy. Trenér Rafael Benítez poslal na hřiště nejsilnější sestavu, jakou má k dispozici, a všichni čekali, co hráči na hřišti předvedou.

Úvod zápasu byl ze strany Realu Madrid hodně opatrný. Manchester City držel míč častěji na svých kopačkách, tlačil se dopředu a snažil se vytvářet šance.  Los Blancos proti tomu vypadali bezmocně. Nedokázali nic vymyslet, pobíhali po hřišti a vyloženě se trápili.

Vše se ale změnilo úderem 21. minuty, kdy se po centru  Garetha Balea střelecky prosadil Karim Benzema, který střelou přes rameno poslal míč do Hartovy brány. Real Madrid tak vedl nad City 1:0 a tento gól dodal svěřencům Rafaela Beníteze velké sebevědomí.

Hra Realu Madrid se od tohoto okamžiku kompletně změnila. Hráči byli aktivní, vytvářeli si protiútoky a na hřišti jich najednou bylo plno.

Druhého gólu jsme se dočkali prakticky okamžitě. Ve 25. minutě zvýšil na 2:0 Cristiano Ronaldo. Joe Hart sice po míči skočil a vyhodil ho z brány, ale ten už byl za brankovou čárou. Toto byla hodně sporná situace, protože z některých záběrů to vypadalo, že byl míč částečně ještě na brankové čáře. Milovníci spekulací tak mají o čem debatovat a my se můžeme radovat, protože rozhodčí Ronaldův gól uznal. 2:0 pro Real.

Ale šance si vytvářeli i hráči Manchesteru City. Sterling, Navas a Silva dávali obraně Realu Madrid pořádně zabrat, ale hráči madridského celku si s nimi dokázala poradit. I když během zákroků Pepeho a Marcela to zavánělo penaltou, tak ji rozhodčí nepískl.

Ve 44. minutě potěšil všechny fanoušky madridského celku Pepe, který po rohovém kopu Isca umístil míč hlavou do brány. Real tak vedl už 3:0. V nastaveném čase se stalo něco, co během přátelských zápasů vídáme poměrně často. Na hřiště vběhl fanoušek, kterého ale pořadatelé okamžitě chytili, a tak se mohlo pokračovat ve hře.

Ve třetí minutě nastavení, se na hranici pokutového území Realu Madrid odehrála kuriózní situace. Sterling jako první zahrál rukou, toho si rozhodčí asi nevšiml, ale okamžité po něm to samé udělal i Sergio Ramos, a City tak kopalo penaltu, kterou Yaya Touré proměnil.

První poločas tak skončil ve prospěch Realu Madrid 3:1 a my jsme se mohli těšit, co nám přinese ten druhý.

Real Madrid vlétl do druhého poločasu jako uragán. Hráči byli od samého začátku velmi aktivní a Cristiano Ronaldo si vytvářel jednu šanci za druhou, ale střelecky se už nedokázal prosadit, ale fanoušky svými parádičkami a celkově i svou hrou určitě potěšil.

Na obou stranách došlo v průběhu druhého poločasu ke střídání. Hra Realu Madrid se ale moc nezměnila, protože hráči byli stále velmi aktivní.

Manchester City se ale za stavu 3:1 vůbec nevzdával. Hráči se snažili Real napadat a vytvářet si šance, ale Los Blancos byli vždy připravení. V 73. minutě zvýšil na 4:1 pro Real střídající Denis Čeryšev, který nahradil Garetha Balea.

Real Madrid se ke konci zápasu už příliš nikam nehnal. Náskok měli Benítezovi svěřenci dost velký, a tak už jen kontrolovali hru a v klidu dohrávali.

Zajímavé určitě je, že se na tento zápas přišlo podívat 99 382 diváků, což je moc pěkná návštěva. Diváci byli s průběhem zápasu určitě spokojení a my také.

Manchester City - Real Madrid 1:4

Almería Manchester City: Hart - Sagna, Denayer, Humphreys, Kolarov (64´ Clichy) - Touré (64´ Zuculini), Fernando - Delph (20´ Jesús Navas), Nasri (64´ Iheanacho), Silva (64´ Marcos Lopes) a Sterling (64´ Dzeko).

Real Real Madrid: Navas - Carvajal (45´ Danilo), Pepe (45´ Varane), Sergio Ramos (64´ Nacho), Marcelo (64´ Arbeloa) - Kroos (64´ Lucas Vázquez), Isco (76´ Marcos LLorente), Modrić (45´ Casemiro) - Bale (64´ Čeryšev), Benzema (45´ Jesé), Cristiano Ronaldo (64´ Lucas Silva).

Góly: 21. Benzema, 25. Cristiano Ronaldo, 44. Pepe, 48. Touré, 73. Čeryšev.

Klíčová slova: report, manchester city