Preview: LA Galaxy - Real Madrid

Čas 15. 07. 2011, 23:00 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com, as.com, lagalaxy.com
Gonzalo Higuaín proti LA Galaxy
Gonzalo Higuaín proti LA Galaxy

Tak jsme se konečně dočkali. Skoro dva měsíce jsme se museli obejít bez fotbalu. Fotbal sice v televizi pořád nějaký byl, ale ne ten náš, protože naši svěřenci si užívali zasloužené volno. Ale to už maji za sebou a v současné době se v LA připravují na novou sezónu a v neděli velmi brzy ráno je čeká první přípravný zápas proti LA Galaxy.

FAKTA
Cara

Pauza byla velmi dlouhá. Celou dobu se objevovali jen další a další zprávy o tom, kdo do Realu Madrid přijde a kdo naopak odejde. Bylo to šílené a v některých případech i psychicky náročné. Ale José Mourinho všechny uklidnil tím, že prohlásil, že tým už potřebuje jenom jednoho útočníka a bude kompletní. Podle všeho to bude jeden z trojice Neymar, Aguero nebo Adebayor. Jak to nakonec dopadne, si budeme asi muset počkat do doby, než skončí Copa América, ale dnes se ve španělských médiích objevily zprávy o tom, že se Santos dohodl s Realem Madrid na tom, že do týmu přijde Neymar, ale takové zprávy se během posledního měsíce objevily už několikrát a dokud to nepotvrdí sám Real Madrid, tak je zbytečné se tím nějak trápit.

S LA Galaxy se Real Madrid v celé své historii utkal zatím dvakrát. Poprvé to bylo 19. července 2005, kdy v týmu ještě hrály hvězdy, jakými jsou Roberto Carlos, Zinedine Zidane, Raúl, Michael Owen nebo David Beckham. Real Madrid v tomto zápase zvítězil 0:2 a o branky se postarali Michael Owen a Soldado.

Druhý zápas se odehrál v loňském roce také v rámci letní přípravy, přesněji 8. srpna 2010. Real Madrid v tomto zápase zvítězil těsným výsledkem 2:3. O góly se na straně LA Galaxy postarali Dunivant a Donovan a na straně Realu Madrid Gonzalo Higuaín dvěma zásahy a Pedro León jednou brankou.

Zápas začíná v nedělí 17. července ve 4:00 ráno. Jelikož se hraje v Americe, tak tento čas není pro nás Evropany moc výhodný, takže si budeme muset přivstat. Přímý přenos bude ke zhlédnutí určitě na internetu. V televizi pravděpodobně nebude. Odkazy vám před začátkem zápasu dáme.

Klub LA Galaxy byl oficiálně založen v roce 1995, ale v 50. letech zde hrál tým LA Kickers, kterému se celkem dařilo. Několikrát vyhráli americkou ligu i pohár. LA Galaxy se v současné době dostalo do podvědomí hlavně díky Davidu Beckhamovi, který zde od roku 2007 hraje.

V loňském roce si David proti svému bývalému klubu, Realu Madrid, zahrát nemohl, protože si doléčoval zraněnou achilovku. Díky tomuto zranění přišel v loňském roce také o mistrovství světa. Všichni určitě máme v živé paměti, jak poskakoval kolem anglické lavičky a hnal svůj tým kupředu, ale aktivně mu pomoci nemohl.

Jedním z nejoblíbenějších hráčů LA Galaxy je určitě Landon Donovan. Je to jeden z nejlepších střelců tohoto týmu.

Tým je už několik dni v Los Angeles, kde se pomalu připravuje na novou sezónu. José Mourinho nikoho rozhodně nešetří a hráčům dává pěkně do těla. Je to potřeba, protože sezóna bude dlouhá a pokud chtějí Los Blancos vyhrát všechny čtyři tituly (Superpohár, La Liga, Copa del Rey a Liga mistrů), tak musí být ve skvělé formě.

Špatnou zprávou je určitě zranění nové posily Realu Madrid Nuriho Sahina. Sám Sahin říkal před začátkem sezóny, že je ve skvělé formě, ale bohužel si poranil koleno. Měl by chybět dva až tři týdny, ale objevily se i zprávy, že by mohl chybět i tři měsíce, ale to jsou zase spekulace bulváru, který opět nemá o čem psat, takže to chce brát s rezervou.

José Mourinho vzal sebou do Ameriky i šestici hráčů z Castilly, protože několik opor prvního týmu je na Copa América. Argentina se v posledním zápase ve skupině zachránila před potupou, takže postupuje dál, a tak budou hráči, kteří jsou právě na tomto turnají, nějakou dobu ještě chybět a jen tak se k týmu nepřipojí. Naopak mají mladíci z Castilly příležitost předvést, co v nich je.

Také nová posila Realu Madrid, Raphaël Varane, všechny v týmu překvapil. Podle slov hráčů i pozorovatelů do týmu skvěle zapadl a s adaptací nemá žádné problémy, což je dobře.

Deník Marca během volna přišel se zprávou, že José Mourinho bude používat rozestavění 4-3-3 a vypadá to tak, že to bude pravda, protože ve středečním tréninku tento způsob zkoušel v několika variantách.

José Mourinho dnes určitě potěšil všechny fanoušky Realu Madrid, protože při ranním tréninku dovolil, aby se otevřely brány stadionu. Na hvězdy Realu Madrid se přišlo podívat asi 500 lidí. Dnešního tréninku se zůčastnili všichni hráči kromě zraněného Nuriho Sahina.

Nominace obou týmů zatím neznáme.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Cara

Pravděpodobná sestava: Sanders - Jordan, Omar, Berhalter, Dunivant - Juninho, Cardozo - Beckham, Donovan, Birchal - Juan Ángel
Trenér:
Bruce Arena
Hráč ke sledování: David Beckham  Pravděpodobná sestava- Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Xabi, Khedira - Callejón, Özil, Cristiano - Benzema.
Trenér: José Mourinho.
Hráč ke sledování: José CallejónPoslední zápasy
13. 07. 2011 Seattle Sounders FC 3:1 LA Galaxy
09. 07. 2011 LA Galaxy 2:1 Fire.
04. 07. 2011 LA Galaxy 0:0 Sounders
28. 06. 2011 LA Galaxy 2:1 Los Angeles Blues
25. 06. 2011 Earthquakes 0:0 LA Galax
y 

Poslední zápasy
21. 05. 2011 Real Madrid 8:1 Almería (Liga BBVA)
18. 05. 2011 Výběr Murcie 2-2 Real Madrid (Charitativní zápas)
15. 05. 2011 Villarreal 1-3 Real Madrid (Liga BBVA)
10. 05. 2011 Getafe 0-4 Real Madrid (Liga BBVA)
07. 05. 2011 Sevilla 2-6 Real Madrid (Liga BBVA)

 

Rozhodčí: ??? ¦ Výkop: 17. 07. 2011, 4:00 ¦ Stadion: L.A. Memorial Coliseum, Los Angeles

Tip redaktora: 1-3

 


Poslední vzájemné zápasy

19. 07. 2005 LA Galaxy 0-2 Real Madrid (Příprava)
08. 08. 2010 LA Galaxy 2-3 Real Madrid (Příprava)

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (105 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!