Report: Toronto FC 1-5 Real Madrid

Čas 08. 08. 2009, 01:01 | Autor Hed | Zdrojmarca.com
Hračí slaví branku Benzemy

Real Madrid dnes v nočních hodinách vstoupil do amerického turné zápasem s Torontem FC. Stadion BMO Frield byl svědky historicky prvního zápasu Realu Madrid na kanadské půdě.

Real Madrid po týdnu bez zápasového zatížení opět absolvoval přípravný zápas na sezonu 2009/2010. Po neúspěšném semifinále Peace Cupu s Juventusem Turín se Merengues vydali na malé turné v Severní Americe, kde je na úvod čekal tým Toronta FC. Jednalo se o vůbec první zápas Los Blancos na půdě Kanady. Real Madrid po utkání s Juventusem měl dva dny volna a hráči mohli nabrat síly na další pokračování přípravy a především na další zápas. Svěřenci Manuela Pellegriniho se v Kanadě objevili ve čtvrtek a měli tak ještě jeden celý den před zápasem. Ten strávili na hotelu a tréninkem na místním stadionu. Samotný zápas toho nabídl požehnaně a plný stadion se měl po celých devadesát minut na co dívat. V sestavě Merengues se poprvé představili nové posily Kaká, Albiol a Arbeloa. A tak po nepřesvědčivých výkonech mohlo konečně Merengues ukázat svojí opravdovou sílu.

V základní sestavě Realu Madrid se poprvé objevili nové posily Kaká, Albiol a Arbeloa. A především první jmenovaný byl v úvodních minutách hodně vidět. Samotný zápas začal ve svižném tempu a diváci se měli hned od začátku na co dívat. Ovšem moc velkou radost z toho místní fanoušci mít nemohli, protože útočil povětšinou Real Madrid. První vážnější situaci zakončoval Lass, ovšem jeho střela z poza šestnáctky šla nad branku brankáře Toronta. Hráči z hlavního města Kanady se povětšinu času v prvním poločase soustředili na hru v obraně a z toho vyplývala převaha hráčů v bílých dresech. Ovšem v osmé minutě poprvé zahrozili i hráči domácího týmu, ale jejich šance vyplynula do ztracena. O dvě minutky později mohl zakončovat Kaká, ale v pokutovém území upadl a tak se na první gĺ utkání muselo stále čekat. Diváci se dočkali o čtyři minuty později, kdy se prosadili hosté z Madridu. Na hranici velkého vápna se ujal míče Benzema přiťukl míč Raúlovy a ten střelo k pravé tyči Freiovy branky otevřel skóre utkání. Ale ani míč v domácí síti nebyl důvodem k poklesu dobré atmosféry na stadionu BMO Frield a fanoušci místního týmu se dále bavili fotbalem. Ovšem samotná hra se po úvodní brance uklidnila a již nebylo k vidění tolik šanci jako do prvního gólu. Real Madrid určitě v prvním poločase ukázal zlepšení hry oproti semifinále Peace Cupu, kdy se nedařila kombinace a pomohl tomu především Kaká a Albiol, který podobně jako Sergio Ramos v minulé sezoně velmi dobře podporoval útočníky. Šest minutek po úvodním gólu v síti Toronta se mohli fanoušci Realu Madrid radovat znovu, když střelou k bližší tyči zvýšil na 2:0 Cristiano Ronaldo. Portugalský záložník tak zaznamenal svůj první gól ze hry v bílém dresu Merengues a potvrdil tak skvělou spolupráci s Kaká a Benzemou. Ale ani dvou brankové vedení Real Madrid neuspokojilo a dále pokračoval v aktivní hře a snažil se držet míč a útočit. O další branku v síti domácího týmu se pokoušel Kaká, ale jeho nebezpečná střela skončila na brankou domácího týmu. V 26. minutě potvrdil skvělou pověst Arveloa, když skvěle nacentroval do pokutového území na Cristiana Ronalda, ten vrátil míč před branku a tam již nebyl pro Raúla problém uklidit míč do sítě. Real Madrid vedl 3:0 a nebylo pochyb kdo je na zeleném pažitu lepším týmem. Ale i domácí hráči se dostávali do nebezpečných situaci, ovšem ty povětšinou končili na hranici pokutového území nebo mimo tři týče Casillasovy branky. Svěřenci Manuela Pellegriniho i nadále byli aktivnějším týme a i nadále si vytvářeli dobré pozice pro zvýšení skóre. Hodně aktivním byl Benzema, který velmi dobře kombinoval se záložkámi a dostávalo se mu i dobrých přihrávek. Ale Merengues vedli o tři góly a nemuseli se tak hnát do předu jak tomu bylo na začátku zápasu. Tři minutky před koncem utkání se naskytla příležitost ke skórování Kakámu, ovšem nedokázal dobře pracoval přihrávku od Gutiho a z šance byl odkop od branky. Následně se Toronto dostalo do útoku a Merengues zachraňovali situaci faulem. Následnou standardní situaci rozehrál Guevara, ale jeho střela šla nad branku Ikera Casillase. O minutku později se totéž situace opakovala na druhé straně, když standardní situaci rozehrával Guti a výsledek byl podobný jako na druhé straně. V poslední minutě se snažili ještě něco vymyslet Benzema s Ronaldem, ale jejich snaha vyšla v niveč a do kabin sešlo na stavu 3:0 pro Real Madrid, který v prvním poločase rozhodně prokázal zlepšení oproti zápasu s Juventusem Turín.

Do druhého poločasu udělal Manuel Pellegrini čtyři změny, když v šatně zůstali Casillas, Albiol, Arbeloa a Kaká, které nahradili Dudek, Torres, Pepe a Granero. První šanci si v druhém poločase vypracoval domácí tým, který začal hrát útočně a Real Madrid v úvodních minutách nebyl vůbec nebezpečný. V 51. minutě si s fanoušky pohrál Dudek, když při odkopu trefil jednoho z útočících hráčů Toronta. Až teprve postupem času se Real Madrid osmělil a opět začal připomínat tým z prvního poločasu. Povětšinou útoku táhli hráči v bílých dresech před Drentheho, který byl i u zrodu první závažnější šance Merengues v druhém poločase. V 56. minutě se v pokutovém území dostal k míči Benzema, ale jeho snahu ukončil jeden z obránců domácího celku. Když už nepřicházeli střely a fanoušci se neměli na co dívat, začal fanoušky bavit svými kousky Ronaldo a právě po jednom takovém se do šance dostal Granero, ale jeho střela šla nad branku Toronta. Touto dobou již Real Madrid opět kontroloval hru a po většinu času měl míč na svých kopačkách. V 63. minutě udělal další tři změny v sestavě Menuel Pellegrini, když ze hřiště stáhl Ronalda, Raúla a Gutiho a nahradil je Negredem, Robbenen a Xabi Alonsem, který si tak poprvé vyzkoušel pocit hrát v bílém dresu Realu Madrid. tyto změny se hned v zápětí vyplatili, když Arjen Robben začal kouzlit s míčem a o dvě minuty později přihrál Benzemovy na čtvrtou branku v zápase Negredo. Pro Karima to již byla snadná úloha uklidit míč do prázdné branky brankáře Edwardse. O dvě minuty později si tuto situaci mohli oba hráči zopakovat, ale střelu Benzemy zablokoval jeden z obránců Toronta. Karim Benzema touto dobou byl úhlavní postavou na hřišti a byl u všeho podstatného. V 71. minutě přiťukl míč Granerovy a jeho střelu vytěsnil Frei na rohový kop. V 75. minutě se dočkali branky i domácí hráči, když střelu z jednoho ze záložníku domácího týmu Dudek jen vyrazil a dobíhající Gala vyražený míč dorazil do branky bezmocného Dudka. Nutno poznamenat, že domácí hráči tuhle branku slavili, jakoby znamenala vítězství. Ovšem tahle branka Real Madrid ještě více nabudila a Merengues se začali ještě více tlačit před branku Toronta. Deset minut před koncem se do dobré šance prodral Robben, ale jeho střelu zablokoval hráč Toronta na rohový kop, který hráči domácího týmu v klidu ubránili. Ale pro Arjena to ještě nebylo v dnešním utkání poslední slovo. Jen o pár minutek později si prohodil míč s Benzemou, svojí typickou kličkou obešel brankáře a v klidu zavěsil do prazdné branky. Real Madrid tak potvrdil převahu v tomto utkání a zvýšil na 5:1. V nastaveném čase se ještě podařilo domácím hráčům přečíslit hosty z Madridu, ale jejich zakončení v dnešním utkání nebylo po většinu zápasu dobré. Na závěr se přišel podívat i ze šatny Kaká a na tribunách vyvolal pozdvižení. Na závěr se ještě snažil o branku Negredo, ale neuspěl a tak zápas skončil přesvědčivím výsledkem 5:1 pro Real Madrid.

Real Madrid v dnešním zápase na mě určitě zanechal dobrý pocit a jde bylo vidět, že Kaká přinesl hře myšlenku a dal tomu ten správný šmrnc. Určitě musíme hráče pochválit za předvedený výkon a za konečný výsledek. Rozhodně plní to co říkají a to, že se lepší každým dnem a jejich výkonost snad ještě poroste směrem nahoru. Po nevydařeném semifinále Peace Cupu se najednou vynořilo několik kritiků, ale těm dali Merengues dnes jasnou odpověď v podobě přesvědčivého výsledku 5:1 nad kanadským týmem Toronto FC. Nevím zda považovat tento tým za kvalitní a vhodný pro přípravu, ale to nás v tuto chvíli vůbec nemusí zajímat. Rozhodně se v dnešním zápase osvědčili nové posily Kaká a Arbeloa. Nezklamal ani Albiol, který odehrál poločas. Xabiho Alonsa si netroufnu hodnotit, protože podle mě odehrál málo času, snad to bude proti D.C. United lepší. Ale mužem zápasu bych zvolil Benzemu, který opět předvedl svojí extratřídu a v druhém poločase hodně motal hlavy domácím hráčům. Nyní je před Merengues den volna a následné utkání s D.C. United a pokud se podaří vyhrát stejným výsledkem jako dnes, musí být fanoušci Realu Madrid s turném v Severní Americe spokojeni. Musíme ovšem i nadále pokračovat v tvrdé přípravě, jelikož toto je jen přátelák a v lize a Lize mistrů půjde o vše. Cesta do Madridridského finále je ještě hodně dlouhá. HALA MADRID.