Příprava na Shamrock v plném proudu

Čas 19. 07. 2009, 18:41 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Trénink v Irsku
Trénink v Irsku

<Aktualizováno o Robbenovo zranění> Real Madrid zítra nastoupí k prvnímu přátelskému utkání v přípravě na novou sezonu a tak byl dnešní trénink zaměřený na taktiku a hráči se dočkali i fotbálku.

Dnešní den začal v 9:00, kdy byla na programu snídaně. Po snídani již hráči vyrazili ven, kde naposledy před utkáním s Shamrockem Rovers trénovali. Po tréninku si hráči trochu odpočinuli a v 13:30 byl na programu oběd. Po odpoledním klidu byla na programu porada pod vedením Manuela Pellegriniho.  Na poradě se promítalo video zápasu Shamrocku a probírala se taktika na zítřejší zápas.

Není pochyb, že nedělní trénink byl pro hráče a diváky nejzábavnější. Trénink byl zaměřený na útočnou fázi hry a na rychlé protiútoky. Trénink ovšem nemůže začít bez pořádného rozcvičení a tak prvně se hráči rozcvičili a zahřáli svaly. Následně Manuel Pellegrini hráče rozdělil na dva týmy. Do prvního týmu byli zařazeni Drenthe, Heinze, Metzelder, Torres, Lass, Javi Garcia, Van der der Vaart, Cristiano Ronaldo, Raúl a Negredo. V druhém týmu byli Garay, Pepe, Salgado, Marcelo, Gago, Guti, Sneijder, Higuaín, Karim Benzema a Parejo, který nahradil zraněného Robbena, který se zranil v souboji s Drenthem. Jeho zranění ovšem není vážné. Utkání ukázalo, že nové posily jsou v očekávané formě, podobně jako Marcelo a Higuaín.

Zápas skončil výsledkem 8:5 v prospěch prvního týmu ve kterém hráli třeba Raúl a Cristiano Ronaldo. Ovšem nejdůležitější zpráva je, že hráči opět dosáhli pokroku a nikdo se nezranil. Manuel Pellegrini během zápasu dával především důraz na obranu a přechod z obrany do útoku. Po utkání někteří hráči ještě zůstali a pokračovali v práci, zatímco někteří odešli hrát nohejbal.

NEW
Arjen Robben během tréninkového fotbálku podstoupil souboj s Drenthem a po souboji zůstal ležet na trávníku. Přitom za vše může Manuel Pellegrini, který Roystona do tohoto souboje poslal. Po tomto souboji odešel Arjen do útrob hotelu, kde podstoupil masáž.

Je známo, že Robben je velmi křehký hráč, vždyť v poslední sezoně měl devět různých zranění různé závažnosti. Není tak divu, že každému fanouškovy se uleví, když Robben odejde z tréninku, nebo zápasu zdravý.

Vše nasvědčuje, že v zítřejším utkání Robben nebude moci nastoupit. Podle prvních informací se jedná o naražený sval v levé noze. Po odchodu z trávníku ho v týmu nahradil Daniel Parejo. Ten by tak mohl zítra mladého Nizozemce nahradit i v utkání se Shemrockem Rovers.

Real Madrid je v Irsku již šest dní a neustále trénuje a tak není divu, že únava se hromadí. Ale i přes hromádící se únavu si někteří hráči našli čas pro své mladé fanoušky. Pro ty, které sní o tom, že si jednou podají ruku s Raúlem, Ronaldem, nebo Benzemou.

Po skončení dnešního tréninku strávili hráči chvíli času s 30 mladými fanoušky. Hráči se jim pokusili vysvětlit základy fotbalu. Za tuto návštěvu mohou děti poděkovat firmě Adidas, která tuto akci uspořádala.

Hráči si děti rozdělili do tři skupin a vysvětlovali jim rozestavení a techniku nahrávek, střel atd.  Hráči se jim snažili vysvětlit, že fotbal není jen hra, ale i vášeň a také jim pověděli něco o Madridismu. Na konec této návštěvy se hráči s fanoušky vyfotili a rozdali jim autogramy.

Společně s dětmi si také hráči zahráli tradiční irskou hru respektive sport. Ten se jmenuje 'hurling', jenž se hraje s dřevěnou holí s rozšířenými konci, kterými se hráč snaží udržet malý míček (asi o velikosti tenisového) ve vzduchu.Je samozřejmé, že o Merengues je v Irsku velmi dobře postaráno a vše musí probíhat bez problémů. V městečku Maynooth není momentálně nic zajímavějšího než Los Blancos a hráči si takové podmínky velmi pochvalují. Velká podpora fanoušků a pozornost hotelového personálu je samozřejmostí. A tak ještě před zahájením nedělního tréninku se Manuel Pellegrini a jeho svěřenci nechali vyfotit s hotelovým personálem. Hotelu tak vznikla jedna z nejcennějších památek na návštěvu Realu Madrid.Související fotogalerie


Guti Raúl a Dudek

Pro pohyb v galerii můžete použít kurzorové šipky doprava (vpřed) a doleva (zpět).

blank
 
blank
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!