Report: Valencia CF 3-2 Real Madrid

Čas 17. 08. 2008, 22:03 | Autor redakce | Zdrojcechinopetr
Van Nistelrooy strelil dva góly

Real Madrid odohral ďalší zápas, teraz sme museli hrať proti Valencii. Nebol to však zápas La-Ligy, ktorý určite budeme hrať s Valenciou tiež, ale bol to zápas Super Copy. Real tomuto zápasu venoval jeden celý tréning, a aj časť prípravy. Čakalo sa tiež na to, či Robinho dodrží to, čo sľúbil. Pred zápasom povedal, že strelí dva góly. Dodržal to? Nie!

Real Madrid včera vo večerných hodinách nastúpil proti Valencii v súťaži Super Copa. Minulý rok sme v tejto súťaži neuspeli, vtedy sme hrali proti Seville. Teraz, ako som už spomínal, sme hrali proti Valencii, a čakal sa tvrdý a vyrovnaný boj, ako minulú sezónu. Veď oba kluby patria medzi najlepšie v Európe, a ak nie, tak aspoň v Španielsku. Preplnený štadión vo Valencii, Mestalla, ožil, ako náhle hráči vstúpili na hraciu plochu. Ešte pred zápasom hráči Valencie priniesli na podnos pohár pre Majstrov Európy, ktorý vyhrala Španielská reprezentácia. Všetci hráči, ktorí získali túto trofej, boli odmenení nejakými cenami. Zápas sa mohol začať, a už iba pripomeniem, že v základe sme mohli vidieť aj Robinha, teda Schuster splnil to, čo sľúbil.

Prvý polčas teda začal, výkop mali hráči Realu Madrid, ktorí v prvej polovici útočili zľava doprava. Real dožal loptu, ale zobral mu ju David Silva, nahral Barajovi, ale jeho strela nebola vôbec presná. Na našich hráčoch bolo vidieť, že sú nervózni, preto často nahrávali „domov“, Ikerovi Casillasovi. Miguel a Mata sa naopak snažili prihrávkami nájsť Davida Villu, ale väčšinou sa prihrávky k nemu nedostali. V 5. minúte pekne centroval pred Ikera Casillasa Joaquin. David Villa bol pred Ikerom úplne voľný, ale Villa nedokázal prekonať svojho spoluhráča z reprezentácie. Následne musel zblokovaný center Iker Casillas vyškriabať zo svojej brány, pretože lopta už smerovala za jeho chrbát, predviedol skvelý zákrok. V 10. minúte hlavičkoval po Vaartovom centri Van Nistelrooy, ale loptu hlavičkoval ponad bránu. David Villa potom vystrelil na Ikera Casillasa, ktorý strelu chytil. Ale aj tak by gól neplatil, lebo to bol ofsajd. Potom ale prišla chvíľa Ruuda Van Nistelrooya, ktorý otvoril účet tohto zápasu Ruud sa môže poďakovať De La Redovi, ktorý mu poslal veľmi peknú prihrávku. Čisté svedomie pri tomto góle nemal ani Timo Hildebrand. Real sa tak mohol tešiť. Po tomto góle Real ožil, svedčila tomu aj strela Van der Vaarta, ale tá bola nepresná. V 22. minúte kopal Joaquin priamy kop, a loptu tesne vedľa hlavičkoval stopér Valencie, Alexis. Následne stratil David Villa nervy, a tvrdo fauloval Heinzeho, za čo si vyslúžil žltú kartu. V 28. minút pohotovo pálil David Villa, a iba tesne minul bránu Realu Madrid. Iker Casillas si tak mohol vydýchnuť. V 30. minúte vypadla lopta Ikerovi lopta z rukavíc, keď center poslal Miguel, ale Ikerovi lopta vypadla preto, lebo ho Silva fauloval. Dobrý center potom poslal Javi García na hlavu Van der Vaarta, ale ten sa nedohodol s Robinhom, a tak z tejto šance bol len odkop od brány Tima Hildebranda. Na Valencii bolo vidieť, ako je závislá na triu Joaquin, Villa a Silva, pretože sa títo hráči zapojili skoro do každej akcie domáceho celku. Následne bol Robinho faulovaný Morettim, a loptu si postavil Van der Vaart. Jeho strelu ešte tečoval hráč Valencie, ale loptu potom chytil „do koša“ Hildebrand. K peknému sólu sa potom odhodlal David Villa, ktorý cez obrancov Realu poslal krížnu prihrávku pred Casillasa, tam však chýbal David Silva, alebo nejaký hráč, ktorý by zakončil túto akciu gólom.David Villa bol potom opäť v ofsajde, ale zakončil jeho akciu, na ktorej konci bol pekný zákrok Ikera Casillasa, ktorý ale nebol potrebný. Po tejto akcii sa snažil odcentrovať z ľavej srany Van Nistelrooy, ale Miguel ho zablokoval. Do veľkej šance sa dostal David Silva, ale trafil iba brvno Ikerovej brány. Rozhodca následne ukončil prvý polčas, po ktorom Real vyhrával nad Valenciou v pomere 1-0.

Albelda a Vaart

Druhý polčas sa začal rozohrávkou hráčov Valencie, ktorí hneď zaútočili na bránu Ikera Casillasa. Avšak, De la Red potom poslal peknú prihrávku na Raúla, ale Timo Hildebrand bol pri lopte skôr, ako hráč Realu Madrid. Následne centroval Villa na Silvu, ale Iker chytil loptu do svojich rukavíc. Vidieť sme mohli aj kombináciu domácich hráčov, ktorý ale nepriniesla ani strelu na Ikera Casillasa. Javi Garcia dostal zbytočnú žltú kartu za zdržovanie, ktorá ale vôbec nemusela prísť. V ďalšej šanci sa potom objavil David Villa, ale skončilo sa všetko jeho ofsajdom. Po tejto akcii prišla ďalšia, a tá už bola gólová. Juan Mata, odchovanec Realu Madrid, prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, a tak vyrovnal na 1-1. Aby sme si všetko ešte upresnili, Iker Casillas pri tejto strele nemal žiadnu šancu, aby chytil loptu. Strela bola veľmi prudká, a Iker sa po lopte márne naťahoval. Ani sme sa nenazdali, a výsledok na tabuli bol 1-2. Juan Mata, strelec prvého gólu nacentroval na Davida Villu, ktorý bol v šestnástke Realu Madrid úplne voľný, a skóroval. Zdalo sa, že hráči Realu spoliehali na to, že Iker Casillas chytí loptu, ale David Villa ho predčil. Real Madrid teda prehrával v tomto zápase,a ani nevedel,ako. Všetko sa zomlelo úplne rýchlo, pretože Valencia otočila tento zápas v priebehu niekoľkých minút. Na radu potom prišli striedania. Michel Salgado nepodal zlý výkon, ale určite nie najlepší, a bol vystriedaný Sergiom Ramosom. Bolo to hneď dvojité striedanie, pretože sa na ihrisko dostal aj Arjen Robben, ktorý vystriedal nevýrazného Robinha, ktorého výkon, bol určite sklamaním. Uvidíme, ako to bude Robinho vysvetľovať, keď pred zápasom povedal, že strelí dva góly, ktoré nestrelil, a ešte k tomu nepodal vôbec dobrý výkon. Následne sme mohli vidieť, že Valencia držala loptu na svojich kopačkách, pretože to teraz bola ona, kto sa nikam nemusel ponáhľať. V 66. minúte prišla akcia dvoch holanďanov, Robbena a Van der Vaarta, na konci ktorej bol druhý menovaný. Ale strela nebola nijak nebezpečná. Potom však prišila ďalšia akcia Realu, a holanďan Ruud Van Nistelrooy spravil to, čo Mata. Prestelil všetko, čo mu stálo v ceste, a mohol sa spoločne s Robbenom a Van der Vaartom radovať, pretože bolo vyrovnané, a ako sa hovorí, začínalo sa odznovu. Ruud týmto gólom ukázal, že stále je to ten hrotový útočník, a skvelý zakončovateľ, ako to bolo v minulých dvoch sezónach. V 78. minúte sa David Villa opäť dostal do ofsajdu, do ktorého sa dostal už po niekoľký krát. Po tejto šanci sa však opäť menilo skóre, v neprospech Realu Madrid. Vicente sa po spolupráci so Silvom dostal k lopte a Iker bol prekonaný po tretí krát. Do konca zápasu sa už nič dôležité nestalo, a tak Valencia vyhrala prvý zápas v Super Copa. Real však strelil dva góly, a do odvety je to veľmi dobrá štatistika. Valencia to totiž bude mať na Santiago Bernabeu veľmi ťažké...