Report: Eintracht Frankfurt 1-1 Real Madrid

Čas 12. 08. 2008, 22:00 | Autor redakce | Zdrojcechinopetr a thjuks
Robinho dal branku!

Dnes sme nastúpili proti nemeckému tímu Eintrachtu Frankfurt. Pred začiatkom zápasu sa čakalo na to, či nastúpi Robinho, či Van der Vaart. Druhý menovaný bol v základe, ale Robinho sa tam neobjavil. Zato tam boli všetci hráči, ktorí hrali vo finále EURA, okrem Christopha Metzeldera.

Real Madrid mal hrať svoj ďalší zápas, teraz s nemeckým protivníkom, Eintrachtom Frankfurt. Pred zápasom sa samozrejme pripomínalo posvätné finále 7:3 z roku 1960, ktoré hrali spolu Real, a Frankfurt. Samozrejme od tohto zápasu sa už neočakávala takáto divoká prestrelka, bol to zápas priateľský, a išlo v ňom iba o to, aby sa ukázalo, v akej forme sme naozaj. To, že o to pôjde, potvrdil aj Bernd Schuster na predzápasovej tlačovke. Tento zápas definoval ako prípravu na zápas Super Copy, ktorý bude hrať Real Madrid proti Valencii už túto nedeľu. Zápas s Frankfurtom začínal okolo 20:30. Pri východe hráčov z kabín sme mohli v zástupe vidieť nášho kapitána Raúla Gonzaleza, či Sergia Ramosa, Pepeho, Gutiho, a tiež môjho obľúbenca, Ikera Casillasa. V základe sa objavil tiež Miguel Torres, Gabi Heinze, Rafael Van der Vaart, a ďalší Holanďan, Ruud Van Nisterlooy.

Ten spoločne s Raúlom otvoril útočnú dvojicu Realu, ktorý útočil zľava doprava v prvom polčase. Frankfurt samozrejme  sprava do ľava. Frakfurt sa snažil hneď z prvej akcie streliť gól, ale vnikol z toho iba pád útočníka po kontakte so Sergiom Ramosom, ten však nefauloval. Spomínaný hráč hneď v ďalšej akcii Realu centroval veľmi nepresne z pravej strany, kde hral celý zápas. Tempo zápasu bolo normálne, Franfurt sa snažil svojimi prihrávkami vyšachovať Real Madrid, čo samu aj darilo. Do peknej šance sa prekvapivo dostal Miguel Torres po prihrávke Gutiho, avšak loptu si zle spracoval. Vzápätí tento obranca nepríjemne fauloval hráča Frankfurtu. Z nariadeného priameho kopu dokázal Bellaid streliť prvý gól zápasu, ktorý môžeme pripísať Pepemu. Po tomto góle hra ožila, ale Real sa nevedel poriadne dostať ani k lopte, nie to ešte k strele. V 10. minúte zahrával Van der Vaart priamy kop. Loptu zle trafil, a tak šla vysoko nad bránu. 13. minúta a maxišanca Realu. Po rohovom kope Realu sa k lopte náhode dostal Van Nistelrooy, ale trafil len brvno, a odrazenú loptu nedokázal dať do siete ani Gabi Heinze. V 16. minúte sa snažil opäť Van Nistelrooy, teraz prehodiť brankára Frankfurtu, ale nevyšlo mu to. Všetko sa odohralo po peknej strele Diarru. Gutiho v zápase nebolo skoro vôbec vidieť, naopak, dobre hral Sergio Ramos. V 22. minúte pekne vystrelil Van der Vaart, po prihrávke Raúla. V 28. minúte prišla opäť strela Diarru, ale bola zblokovaná. Potom prišla rýchla kontra nemeckého tímu, ale kapitán Frankfurtu nedokázal dostať loptu prihrávkou ďalej, než za Miguela Torresa. Ten ju poslal za postrannú čiaru. V ďalšej šanci sa už ukázal Iker Casillas, keď stiahol zo vzduchu center frankfurtského hráča. 37. minúta a strela Bellaida, ale neskončila gólom, Iker nemusel zasahovať. Do konca prvého polčasu sa toho už tiež moc neudialo, akurát sa dostal do peknej "šance" Ruud Van Nisterlooy, ale keby bol rýchlejší, určite by dokázal prekonať brankára Eintrachtu, a tak vyrovnať. Som si istý, že keby sa do takejto šance dostal Robinho, stav zápasu je určite iný. Ale ani futbal nie je na keby, a Real teda po prvom polčase prehrával s nemeckým tímom Eintrachtom Frankfurt v pomere 1:0.

Ruud

Druhý polčas mohol začať, Real samozrejme rozohrával, ale predtým sa na plochu dostali Robinho spoločne s Metzelderom, a ďalším Brazílčanom, Baptistom. Ten teda cestoval na tento zápas, a správy, ktoré hovorili o to, že nepôjde na zápas, lebo je na polovicu už hráčom AS Rím, boli asi zrušené, pokiaľ neboli vymyslené. Do prvej peknej šance druhého polčasu sa dostali hráči Realu, ale neuspeli. Ďalej nasledovali dva rohové kopy nemeckého celku, neúspešné. Potom sa k lopte snažil dostať Raúl, ale po lišiackej prihrávke Van der Vaarta sa k lopte ani nedostal. Real mal už viac takýchto šancí, keď sa nejaký stredový hráč snažil prehodiť oblúčikom obranu nemeckého mužstva, ale ani jedna sa neskončila pre nás úspechom. Potom prebrali iniciatívu na ihrisku hráči Frankfurtu, ale po faule na Robinha sa Real opäť dostal k lopte. Robinho sa vzápätí snažil vysunúť Raúla a tak ho poslať do peknej šance. V 52. minúte sa do náhodnej šance dosal Robinho po nápaditej prihrávke Gutiho, avšak, lopta sa d Robinhovho tela odrazila za bránkovú postrannú čiaru. 55. minúta priniesla tvrdú strelu Robbena, ktorému na ňu narazil Raúl. V 57. minúte prišiel nepríjemný faul na Robinha. Loptu si postavil Van der Vaart, ktorý presne nacentroval na hlavu Sergia Ramosa, ale ten nedokázal streliť gól vo vyloženej šanci. O minútu neskôr sa dostal do šance Raúl po prihrávke Torresa, a šťastie prialo Frankfurtu ďalej. V 62. minúte strieľal pekne Robinho, ale netrafil bránu, a brankár Frankfurtu sa naťahoval po lopte márne. Neskôr kopal Van der Vaart ďalší priamy kop, bol to signál na Robinha, ale ten neprestrelil hradbu tiel. Po tejto šanci išiel dole Raúl, prenechal pásku Salgadovi, ktorý ho striedal, a potom sa na ihrisko dostal Huguaín, vystriedal Van der Vaarta. Na ihrisko sa dostal aj Javier Saviola, a tiež odišiel Sergio Ramos. Robinho sa potom dostal do peknej šance, a strelil z nej gól. Javier Saviola sa dostal k lopte, a nahral Robinhovi, ktorý zakončoval do prázdnej brány. Neskôr išiel dole z ihriska Pepe, nahradil ho Javi Garcia. V 83. prišla rana ako z dela, keď skúsil strelu Franfkurt, ale neuspel. Na konci zápasu sa dostal ešte k peknej strele Robben. Za ním následovala šanca Javiera Saviolu, lopta tesne minula bránku. Casillas otom redviedol zákrok zápasu, keď po hlavičke útočníka Franfurtu vytlačil loptu na roh. Zápas sa ale touto šancou skončil a Real remizoval s nemeckým tímom 1-1.