Report: FC Arsenal 1-0 Real Madrid

Čas 03. 08. 2008, 19:16 | Autor redakce | Zdrojcasillasiker, cechinopetr
Jediný gólový moment utkání

<Aktualizováno> Real Madrid spoločne s Arsenalom zakončil turnaj Emirates Cup, pretože tieto tímy odohrali posledný zápas tohto turnaja. Nebol to ale taký zápas, ako včera, Real v ňom totiž nehral nejak výnimočne, a dokázal si vytvoriť iba nejaké šance. Nakoniec vyhral asi po zásluhe Arsenal, vďaka gólu Emanuela Adebayora, ktorý premenil nariadený pokutový kop.

Už pred zápasom sa na oficiálnych stránkach Arsenalu písalo, že na tento zápas je vypredané. Bodaj by aj nebolo, keď v tomto zápase bude hrať Real Madrid proti Arsenalu. Vidieť hrať Real je niečo neskutočné, aj keď si vezmeme, že niektorí ľudia chodia na Real každý víkend. Od zápasu sa očakávalo, že to bude hra „hore-dole“. Obidve mužstvá majú na to, aby splnili to, čo sa od nich očakávalo. Poďme si teda priblížiť, čo sa presne stalo. Zaujímavosťou môže byť aj to, že od začiatku nastúpil Julio Batista, či Robinho. V zostave Arsenalu nastúpil napríklad Emanuel Adebayor a Samir Nasri.

V prvom polčase mal výkop domáci tím, Arsenal Londýn. Tento tím útočil zľava do prava, Real samozrejme naopak. Od výkopu držal dobrú minútu loptu na svojich kopačkách Arsenal, až sa dostal do prvej peknej šanci Arsenalu. Do tej sa dostal Samir Nasri, ale strelu mu zablokoval Julio Baptista. Loptu Nasrimu pekne naservíroval Robin Van Persie. Po tejto šanci prevzal nadvládu nad zápasom Real Madrid. V 2. minúte bol v dobrej pozícii Denislon, do ktorej sa dostal vďaka Adebayorovi. Strela však Brazílčanovi nesadla, a neohrozila ani bránu Jerzyho Dudeka, ktorý teda nemusel zasahovať. Robinho potom poslal peknú prihrávku na pravú stranu, ale strela Julia Baptistu bola zblokovaná. Z následného rohu sa dostal k lopte Michel Salgado, ale lopta mu „utiekla“. Prvá dobrá šanca Realu prišla v 6. minúte, keď z 20 metrov vystrelil Robinho, Almunia však nemusel ísť na zem. 8.minúte prišila nádherná bowlingová akcia Arsenalu, na ktorej konci pálil Theo Walcott. Strelu však Jerzy Dudek zlikvidoval. V 10. minúte sa musel opäť mať na pozore Jerzy Dudek, Diaby pálil ľavou nohou, gól však z tejto akcie nepadol. V 14. minúte poslal peknú diagonálu na Robinha Guti, Robinho chcel vysunúť Raúla, tomu však lopta presne nesadla na nohu. Po priamom kope Gutiho sa k lopte dostal Callejon, ale lopta šla veľmi vedľa od brány Almuniu, aj keď sa zdalo, že to bola veľmi veľká šanca. Po niekoľkých minútach pekne pálil Denilson po prihrávke od Adebayora, ale neprepálil Gabriela Heinzeho. Nebezpečne hlavičkoval reprezentant Toga, Emanuel Adebayor, ktorému na hlavu zacentroval Robin Van Persie. Ale ani tento gól nepriniesol gólovú radosť. V 34. minúte sa strela Javiho Garcíu skoro vošla medzi tri tyče bránky Almuniu. Z protiútoku skúsil Theo Walcott vystreliť, ale aj táto strela minula bránku Jerzyho Dudeka. 40. minúta priniesla faul Almuniu na Raúla, ale rozhodca iba ukazoval, a naznačoval: „čo som mal pískať?“ Aj keď podľa môjho názoru ku kontaktu došlo, penalta sa nepískala. 1 polčas sa teda skončil, na konci neho nevyzeral dobre Michel Salgado, ktorý sa držal za svoju nohu.

Raúl

Na začiatku druhého polčasu sme mohli vidieť, že Bernd Schuster poslal na ihrisko troch nových mužov. Sú nimi Ruud Van Nistelrooy, Arjen Robben, a Wesley Seneijder. Robinho tak spolu s Van Nistelrooyom mohli otvoriť druhý polčas. Z ihriska odišiel Julio Baptista, Raúl, a tiež aj Juanmi Callejon. V 46. minúte to bol jednoznačný ofsajd Mahamadoua Diarru, avšak ten nepočul hvizd rozhodcu, nahral na gól Van Nistelrooyovi. Z ďalšej akcie dokázal Arsenal na konci 48. minúty vybojovať pokutový kop. Ten zahrával Adebayor a... ...chadnokrvne pretavil túto šancu v gól. Jerzy Dudek síce vystihol smer lopty, ale tá šla do horného rohu brány. Dudek nemal šancu. Skvelú strelu ukázal Diaby, už po druhý krát v tomto zápase. Jerzy Dudek sa po nej však hodil včas. V 52. minúte sa predieral cez Salgada a Garcíu Emanuel Adebayor, a len tak tak, že sa nedostal pred Dudeka, pretože Garcíu fauloval. Jerzy Dudek ukázal, že je skúseným brankárom, čo ukázal v 54. minúte, keď sa na jeho bránu rútila lopta, ktorú stíhal Theo Walcott, Dudek však proti lopte vybehol včas. V 56. minúte Diaby fauloval Wesleyho Sneijdera, ktorý sa začal zvíjať na zemi od bolesti v kolene. Wesley bol napokon v spoločnosti Diarru, Van Nistelroya a Heinzeho odnesený z trávniku. Uvidíme, aká bude lekárska správa okolo zranenia Wesleyho Sneijdera, ktorý si možno dlhšiu dobu nezakope do lopty... Druhý polčas však pokračoval, Sneijdera vystriedal autor víťazného gólu vo včerajšom zápase Realu s Hamburgerom, Dani Parejo. Z ihriska tiež odišiel Robinho, toho vystriedal na trávniku Javier Saviola. V 64. minúte dostal náš druhý kapitán, Guti, žltú kartu. V 68. minúte prišla najväčšia šanca Realu v celom zápase, Van Nistelrooy gól ale nestrelil. Po tejto akcii nedokázali štyria hráči Realu odstaviť od lopty Adebayora, a ten poslal loptu tesne vedľa brány Jerzyho Dudeka. Ruud Van Nistelrooy tvrdo vystrelil v 70. minúte na Almuniu, ten loptu so šťastím vyboxoval. Do 80.minúty sa toho moc nestalo, žiadna veľká šanca sa nevyskytla, akorát Jerzy Dudek pobavil divákov zaujímavým zákrokom. V 88. minúte ešte stihol vystreliť na Almuniovu bánu Daniel Parejo. Koniec zápasu ešte „doprevádzal“ rohový kop, ale po jeho zahratí už rozhodca odpískal koniec zápasu. Arsenal teda vyhral na Emirates Stadium na Realom Madrid v pomere 1-0.