Report: Real Madrid 2-1 Hamburger SV

Čas 02. 08. 2008, 16:55 | Autor redakce | Zdrojcechinopetr
Ruud se Salgadem po 1. brance

<Aktualizováno o video a foto> Real Madrid dokázal vyhrať zahajovací zápas Emirates Cupu. To že vyhral a strelil dva góly znamená, že si do tabuľky pripíše päť bodov. Tri sú za vyhraný zápas, a tie dva za vstrelené góly. Za každý je totiž udelený jeden bod.

Už pred zápasom sa vedelo, že to nebude ľahký zápas, aj keď bol Real Madrid na neho pripravený. V základnej zostave sa objavil Jerzy Dudek, Wesley Sneijder, Jose Maria Gutierrez. Chýbali hráči, ktorí nastúpili na EURO 2008, ale vo finále. Síce sa už vrátili do campu Realu, Bernd Schuster ich nechal ešte odpočívať.

Zápas sa teda začal, výkop v prvom polčase mal Hamburger SV, ktorý od začiatku hral útočne. 2. minúte mal veľkú šancu náš útočník, Ruud Van Nistelrooy. Opäť sa potvrdilo, že Ruud a Raúl sú dobrými oporami útoku Realu, pretože Raul poslal cez obranu Hamburgeru stečovanú loptu, prihrávkou vysunul Ruuda Van Nistelrooya, ale ten, aj keď sa rútil sám na branráka Rosta, neuspel, brankár Hamburgu dokázal túto šancu zneškodniť. Za tri minúty stihol Hamburg odpovedať rôznymi akciami, ale ani tie neboli účinné, pretože ani hráči Hamburgu nedokázali prekonať Jerzyho Dudeka, brankára Realu Madrid. Neskôr následovali tvrdé fauly na Heinzeho, či iného hráča Realu Madrid. Obaja sa však dali dokopy a hrali ďalej. Real Madrid neskôr pohrozil akciou po ľavej strane, ale center Arjena Robbena nenašiel svojho adresáta. V 10. minúte si pekne narazil so svojím protihráčom loptu Gerero, ale Heinze poslal loptu na roh, ktorý sa pokúšal dostať do brány opäť Gerero, teraz hlavou, ale neuspel. Po týchto akciách bolo vidieť, že oba tímy hrajú ofenzívne, hlavne prekvapil Hamburger SV. Real Madrid skúšal vytvárať svoje akcie tímu anglického, nakopávať lopty na Arjena Robbena, či Raúla. V 17. minúte centroval v pravej strany Atuba, našiel Gerera, a ten nikým nestrážený sa dostal do veľkej šance ale hlavičkoval vedľa. Na to odpovedal Michel Salgado, ktorý centroval na Raúla, ale ten bol v ofsajde. V 24. minúte vybojoval loptu Arjen Robben, loptu poslal peknou prihrávkou na Gutiho. Ten vymyslel peknú prihrávku, ktorá so šťastím našla Salgada, a ten ju poslal pred bránu, kde stál Van Nistelrooy, a loptu doťukol do prázdnej brány. Ruud sa teda mohol tešiť z jeho prvého gólu v sezóne 08/09. 1-0 pre Real Madrid. V 27. minúte vystrelil nebezpečne Jarolím, ale Dudekovu bránu presne netrafil. Jerzy Dudek si v 28 minúte pripísal zatiaľ zákrok zápasu, keď po vrdej strele hráča Hamburgeru dokázal loptu vyboxovať. Lopta sa dostala k Gererovi, ale ten stál v ofsajde a tak bolo vzrušenie na štadióne zbytočné. Zaujímavá situácia nastala po tvrdom faule Michela Salgada, ktorý to prehnal s dôrazom. Z následného priameho kopu vznikla pekná šanca Hamburgeru. Na zadnú tyč centroval Trochowski, ale Jerzy Dudek všetko vyriešil, keď loptu vyboxoval až za hranicu jeho pokutového územia. V 36. minúte sa opäť dostal Hamburg až do pokutového územia Realu, ale nič z toho nebolo. Guti po tejto šanci pekne a tvrdo ystrelil na Franka Rosta, loptu mu predtým narazil Ruud Van Nistelrooy, ale brankár Hamburgu svoj tím podržal. V 41. minúte urobil chybu Jerzy Dudek, ktorý začal bežať po lopte, ktorá smerovala na Gerera. Potom však zastavil, Gerero sa dostal k lopte, obišiel Dudeka, ale aj tak vďaka myslím Gabrielovi Heinzemu nedostal loptu do brány Realu. V 43. minúte sa snažil Raúl prehodiť Fosta, ale ten bol na správnom mieste v správny čas. Po tejto akcii zaútočil po kraji ihriska Arjen Robben, loptu nacentroval medzi Van Nistelrooya a Gutiho, ale ani jeden sa k lopte nedostal. Prvý polčas sa po tejto akcii skončil, a mohli sme sa tešiť na druhý.

Druhý polčas teda začal a zdalo sa, že Bernd Schuster neurobil ani jedno striedanie v jeho zostave. Real mal v druhom polčase česť rozohrávať, a tak sa aj stalo. V prvých minútach sa dostal do peknej šance Zidan, tvrdo a nebezpečne vystrelil, ale gól z tejto šance nepadol, dokonca sa ani Jerzy Dudek pri tejto strele lopty nedotkol. Tak, ako sa čakalo, druhý polčas sa začal hrať v kludnom tempe. Teraz ale naopak Hamburger sa snažil nakopávať lopty do šestnástky protivníka tak, ako to robil v prvom polčase Real Madid. Ani tento zápas sa nezaobišiel bez dažďa, ktorý stekal na trávnik štadióna. Tvrdý faul predviedol aj Arjen Robben, ktorý fauloval Timoteja Atouba, ale ten sa za pár chvíľ dokázal postaviť na svoje nohy, a pokračovať v tomto zápase. Arjen Robben aj v druhom polčase vymýšľal pekné akie v spolupráci s jeho kamarátom z reprezentácie, Wesleym Sneijderom. V 52. minúte sa skóre menilo. Hráči Hamburku pekne kombinovali pred šestnástkou Realu, až sa uvoľnil Zidan, a loptu namieril presne o brvna, a od neho sa nanešťastie odrazila lopta presne do Dudekovej brány, ktorý loptu iba sledoval. Real Madrid – Hamburger SV, 1-1.V 55. minúte na postrannej čiare stála trojica hráčov, ktorých chcel Bernd Schuster poslať na Ihrisko. Z neho odišiel Ruud Van Nisterlooy,za neho Saviola, potom Raúl, toho nahradil Higuaín, a nakoniec Guti, ktotý bol vystriedaný Juliom Baptistom. V 57. minúte bol faulovaný Michel Salgado. Následoval priamy kop, ktorý bol veľmi nebezpečný pre Hamburger, pretože sa k lopte dostal Gabriel Heinze a hlavičkoval tesne vedľa. Po tejto akcii nasledovala strela Jarolíma, ktorú vytlačil na roh bankár Realu Madrid, Jerzy Dudek. Táto strela bola už druhá od českého hráča, a bola tak isto nebezpečná, ako tá prvá. V 60. minúte poslal loptu Heinze Saviolovi, ale ten stál v ofsajde, ktorý si všimol postranný rozhodca. Aj kvôli silnému dažďu sa snažil Real hrať po zemi, a jeho kombinácie mu vychádzali. Neskôr však opäť začalo svietiť na Emirates Stadium slnko. Wesley Sneijder potom zahrával priamy kop, ktorému však chýbala presnosť. Tento muž v 66. minúte odišiel z ihriska a na jeho miesto sa postavil Daniel Parejo. V 67. minúte hlavičkoval veľmi nebezpečne Gerero, ale tej chýbal asi meter alebo dva na to, aby sa lopta dostala za Dudekov chrbát. V 72. minúte sa na ihrisko dostal Robinho, ten vystriedal Robbena. Robinho začal hneď útočne, skúšal nahrať Saviolovi, ale tomu chýbal asi meter, aby sa dostal k lopte. Tento muž sa dokonca v 79. minúte stal dokonca kapitánom Realu, pretože z ihriska odišiel Michjel Salgado. Robinho neskôr pekne nahral Miguelovi Torresovi pätičkou, ale ten bol zastavený. V 82. minúte sa k odrazenej lopte dostal Mahamadou Diarra, ale Rost vytiahol veľmi dobrý zákrok. 83. minúte pohotovo a presne vystrelil z otočky Robinho, ale Rost opäť chytil aj túto strelu. Za pár minút sa skóre opäť menilo. Juanmi Callejon pekne nacentroval pred bránku Hamburgeru, kde na loptu čakali traja hráči Realu. Nakoniec dokázal hlavou dopraviť loptu do siete Daniel Parejo, 2-1. Do konca zápasu sa už nič nestalo, a Real dokázal vyhrať zahajovací zápas Emirates Cupu.

Real Madrid 2-1 Hamburger SV