Report: LASK Linz 2-3 Real Madrid

Čas 27. 07. 2008, 20:44 | Autor redakce | Zdrojcechinopetr, marca.com
Baptista
Baptista

<Aktualizované o foto!!!> Cieľom bolo vyhrať tento zápas, aby sme ukázali, že sme už na sezónu aspoň čiastočne pripravený. To nám naozaj vyšlo, síce sme sa v zápase často hľadali, a nie každá akcia nám vychádzala tak, ako by sme to chceli. Výkon bol však na úrovni, a Real Madrid dokázal poraziť rakúskeho súpera LASK Linz v pomere 2-3.

Real Madrid odohral svoj prvý zápas v tejto sezóne. Šlo iba o prípravný zápas, takže v ňom sa iba ukázalo, čo zatiaľ naučil tréner Realu, Bernd Schuster, svojich zverencov. Aj tak chcel v tomto zápase vyhrať Real Madrid, pretože poznáme to príslovie, ktoré hovorí, že každá výhra je dobrá.

Mimochodom, tento zápas mal oficiálny výkop o 19:08. Prečo? LASK Linz totiž oslavuje výročie, pretože pred 100 rokmi bol založený tento klub, teda presne v roku 1908.

Od začiatku bol aktívnejší Real Madrid. Do útočných akcii sa dostával hlavne Raúl, ktorý to tak robí v každom zápase, v ktorom hrá. Vychádzali mu jeho prihrávky s Gutim, ale ani z jednej ich kombinácii nepadol gól, ktorý by nás posunul do vedenia. O pár minút neskôr sa do peknej šance dostal Baptista, ale ani od neuspel na pripravenom brankárovi LASK Linz, Calvinovi, ktorý bol oporou svojho tímu. O Pár minút už ale padol gól. Predtým však môžeme spomenúť, že na oboch stranách bola udelená žltá karta. Na strane rakúskeho tímu ju dostal Mayrleb, na našej strane sa previnil Guti.

Guti  Robinho

Ako som už hovoril, za pár minút po udelení žltých kariet padol gól. Tento totiž po peknom centri poslal hlavičkou svoj tím doBaptista vedenia. Čakalo sa, že rakúskeho útočníka zbaví lopty Javi Garcia, ale tak sa nestalo. Tento hráč, ktorý sa vrátil z hosťovania nedokázal zabrániť gólu, a práve teraz bolo vidieť, ako nám v obrane chýbajú Metzelder, Ramos, Pepe a Cannavaro.  Do ďalšej šance sa opäť dostával náš kapitán, Raúl. Jeho strela však ani teraz neskončila gólom, ktorý by upravil skóre na 1-1. S jeho strelou si totiž ľahko poradil brankár LASK, Calvin. O šesť minút sa skóre opäť menilo. Teraz sme sa už konečne dočkali my. Muž, o ktorom sa asi píše momentálne najviac, ktorý by mal prestúpiť do AS Rím, a Real sa ho chce zbaviť, ukázal, že miluje svoj klub. Julio Baptista totiž po centri jeho spoluhráča Arjena Robbena z pravej strany vyrovnáva hlavou na 1-1. Naši sa teda vzchopili, a dokázali, že chcú otočiť zápas. Na tomto góle mal najväčšiu zásluhu Arjen Robben, ktorý bol s Raúlom do tejto chvíli najlepším hráčom Realu. Obrana LASK Linz Robbenovi vôbec nestíhala, a aj vďaka Robbeovim skúsenostiam dokázal jeho spoluhráč, Julio Baptista, streliť vyrovnávajúci gól.

Po tomto góle Real Madrid ožil, ale aj LASK Linz ukázal, že tento zápas chce vyhrať, nech sa deje čokoľvek. Výhra nad Realom Madrid by pre nich bola totiž veľkým pozitívom, ale keď si to tak vezmeme, za Real nehrali až také hviezdy, ako v zápasoch, kroté hrá Real Madrid v Champions League, alebo v La-Lige.
V 35. minúte Guti nahral Higuaínovi, ten však túto šancu nedokázal pretaviť na gól. O ďalších pár minút mal opäť v akcii Realu prsty náš playmaker, Guti, ten totiž zahrával rohový kop. Ten sa snažil pretaviť v gól Diarra, ten však iba predĺžil na Javiho Garciu, ale ten gól z tejto šance nedal. V 45. minúte sme sa mali možnosť radovať opäť. Nie zle som písal, že medzi najlepších hráčov Realu patrili Robben a Raúl. Druhý menovaný totiž ako správny kapitán zobral všetko na seba, a skóre otočil. Opäť mal v tejto akcii prsty Robben. Tentokrát utiekol po ľavej strane, nahral Raúlovi, a ten dokázal z tejto šance vyťažiť gól, vďaka ktorému Real Madrid otočil zápas, a vyhrával v ňom 1-2.

RaúlO polčase urobil Bernd Schuster pár zmien. Posílil útok, ktorý bol v prvom polčase aj tak dobrý, a tiež vystriedal hráča zo zálohy. Dole išiel Raúl, ktorého nahradil Saviola, potom Higuaín, toho vystriedal Van Nistelrooy, a nakoniec šiel dole aj náš prvý strelec gólu v tomto zápase, Julio Baptista, toho nahradil Wesley Sneijder.
Práve posledný menovaný sa hneď uviedol do zápasu. V 46. minúte sa vyskytla ďalšia možnosť Realu Madri na skórovie ďalšieho gólu, ale Wesley Sneijder nedokázal prekonať domáceho brankára, ale aj tak si vyslúžil od rakúskeho publika veľký potlesk. Toto všetko sa odohralo v 46. minúte, teda hneď po polčase. V 64. minúte odišiel z ihriska náš playmaker, Guti, ktorého nahradila nádej španielského futbalu, Daniel Parejo. V 70. minúte utrpel nepríjemný úraz Michel Salgado, pretože jeho protihráč mu narazil do rebier. Michel sa ale zo všetkého zotavil, a po ošetrení bol hráčom schopným pokračovať v hre. V 80. minúte sa opäť predviedol Arjen Robben, ale nedokázal streliť gól, ktorý by si určite za jeho výkon v dnešnom zápas zaslúžil. Opäť ukázal, že má skvelú formu, o čom nás presvedčil o tom, že mal prsty v obidvoch góloch Realu Madrid, ktoré padli do siete LASK Linz.

V 84. minúte sa Real Madrid opäť radoval. Skóre na 1-3 upravil ďalší hráč Realu, o ktorom sa špekuluje, že by mal opustiť tím zo Santiago Bernabeu. ?no, hovoríme o Argentíncovi, Javierovi Saviolovi. Ukázal, že je veľmi platný a dobrý v súbojoch jeden na jedného, čo teda využil aj pri tomto góle. Real Madrid mal teda o dôvod viac radovať sa, pretože sme vyhrávali už o dva góly a o víťazovi zápasu, bolo prakticky rozhodnuté. V 90. minúte už každý čakal na to, kedy rozhodca zápasu ukončí tento priateľský zápas, ale najprv si pískol do píšťalky, a ukázal na biely bod. V našom pokutovom území fauloval Javi Garcia, ktorý mal teda prsty v dvoch góloch LASK Linz. Ale je to iba priateľský zápas a tak netreba robiť rozruchy. Bernd Schuster mu určite povie svoje, a Javi Garcia sa bude pripravovať na novú sezónu ešte poctivejšie. Nariadený pokutový kop Mitatovič premenil, a tak LASK aj s pomocou nášho športového riaditeľa :), dokázal aspoň znížiť skóre na 2-3.

Robben    Schuster

Do konca zápasu sa ale už nič neudialo, a tak Real vyhral svoj prvý prípravný zápas vyhral, čo je pre nás a pre trénera Realu, Bernda Schustera len dobre. Už teraz sa môžeme tešiť na ďalší priateľský zápas Realu pred novou sezónu. Ten odohráme v Londýne, 2. augusta proti Hamburgeru. Tento zápas bude v rámci turnaju s názvom Emirates Cup, ktorý bude hostiť Arselan Londýn. Ešte raz teda opakujem, LASK Linz - Real Madrid, 2 - 3.