Čekání Realu Madrid na Mbappého. Jaké faktory rozhodují a co říkají experti?

Čas 22. 07. 2021, 21:57 | Autor podvinho
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

Získá Real Madrid Kyliana Mbappého, nebo ho PSG udrží, to je, oč tu běží… Tradiční spekulace o příchodech hráčů do slavného madridského klubu se v létě 2021 smrskly prakticky pouze na jedno jméno.

V 1. díle Newsletteru BilyBalet.cz, který přišel zdarma všem odběratelům již v úterý ráno, jsme se podívali na cestu Kyliana Mbappého, která může a taky nemusí skončit v Realu Madrid. Dále jsme se soustředili na nejdéle sloužící trenéry v TOP 5 ligách i na zajímavosti z penaltových rozstřelů.

Ještě neodebíráš Newsletter BilyBalet.cz? Tak to naprav! Vše je zdarma a pravidelně se můžeš těšit na zajímavé články. Navíc dostaneš dárek.

Newsletter BilyBalet.cz

Přidej se k dalším fanouškům, kteří již odebírají náš nový newsletter. Neuniknou ti tak skvělé texty a zajímavé novinky. Navíc hned na uvítanou dostaneš malý dárek.

Odebírat Newsletter »

Jako ukázku publikujeme výjimečně jeden z článků i na našem portálu. Kompletní text najdeš ZDE.

Mbappé - co rozhodne?

Příběh je to na první pohled poměrně čitelný. Přesto se zamotává jako severská detektivka. Pojďme si na začátek shrnout fakta. Kylian Mbappé má v PSG platnou smlouvu do 30. 6. 2022. Jinými slovy, po této sezoně může být volným hráčem.

Je jasné, že francouzský gigant nechce o případném Mbappého odchodu bez pořádné finanční kompenzace ani slyšet. Na druhé straně čeká, pro nás samozřejmě kladný hrdina, Real Madrid. Španělský klub Mbappého tuze chce ve svém dresu.

Zdá se to snadné, že? Kylian Mbappé buď prodlouží smlouvu v PSG, nebo odejde do Realu Madrid. Jenže nebyla by to severská detektivka, aby do celého příběhu nevstupovala celá řada dalších faktorů.

Peníze. Důležitá věc, nebudeme si nalhávat opak. V tomto směru vede PSG, které nemá zásadní problém navýšit Mbappému mzdu skoro až na úroveň Brazilce Neymara. Naopak Real je spíše v módu šetření, dlužno dodat, že právě kvůli možné koupi francouzského rychlíka. Pokud by se ale Mbappé rozhodoval primárně na základě peněz, zvolí setrvání v Paříži.

Vůdčí role. Jenže dvaadvacetiletý fotbalista chce podle důvěryhodných zdrojů zářit hlavně na hřišti. A údajně cítí, že po boku Neymara nikdy nebude tou primární hvězdou, na kterou míří hlavní světla reflektorů. Největší značkou je Brazilec. Tady vítězí Real, který pro Mbappého připravuje královský trůn. Karim Benzema již v minulosti ukázal, že dokáže ustoupit mírně do pozadí kvůli hvězdnému spoluhráči.

Sportovní projekt. Zde jde o těsný souboj. Upřímně si musíme přiznat, že pohled na soupisku PSG budí v tuto chvíli větší respekt než sestava Realu. Každý hráč chce v životě vyhrát Ligu mistrů a Kylian Mbappé není výjimkou. Kde má větší šanci? V následující sezoně, minimálně papírově, v Paříži.

Ovšem madridský kolos také drží své trumfy. La Liga je pořád prestižnější soutěží než Ligue 1. El Clásico je největším zápasem fotbalového světa. Navíc francouzskou nejvyšší soutěž již Mbappé vyhrál, dokonce čtyřikrát. A nezapomínejme, že Real je pořád klubem, jenž dokáže v Evropě kdykoliv vystřelit až na mety nejvyšší.

K tomu přidejme, že Real Madrid je Mbappého snem. Ono vlastně není ani tak pochyb o tom, zda Kylian jednou skončí v madridské metropoli. Otázkou spíše je, kdy.

Zákulisní pohledy

Jak to vidí zkušení novináři? José Luis Sánchez vidí šance na Mbappého příchod v tuto chvíli na 50 %. To nám moc nepomohl, že? To excentrický Josep Pedrerol, jenž má blízko k Florentinu Pérezovi, dlouhodobě tvrdí, že Mbappé do Realu toto léto přijde. Je o tom přesvědčen.

Známí experti Fabrizio Romano a Nicolo Schira se shodují, že vztah PSG a Kyliana Mbappého není nyní harmonický a že hráč informoval vedení klubu o své neochotě smlouvu prodloužit. Jenže si zároveň nechávají otevřená i zadní vrátka. Paříž se prý svého klenotu vzdát nechce a postupně vytahuje další esa z rukávu. Není vyloučeno, že svou hvězdičku nakonec přesvědčí.

Real Madrid vs. PSG. Boj o čas. Boj o moc. Boj o prestiž. Boj o Kyliana Mbappého.

Kdo vyhraje? Dej nám vědět svůj tip do komentářů!

A nezapomeň dát odběr našemu Newsletteru!

Odebírat Newsletter »

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!