Příliš dlouhá soupiska a mnoho hráčů bez ochoty odejít. Real Madrid musí vyřešit problém

Čas 21. 07. 2021, 10:57 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMARCA.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Luka Jović, Gareth Bale, Isco, Dani Ceballos, Mariano, Jesús Vallejo, Eden Hazard ... Real Madrid má v souvislosti s prodejem stále mnoho nedokončených a nejasných témat.

V Madridu se chystá další léto bez větších přestupů. Jedinou neznámou zůstává téma Kyliana Mbappého, který, pokud ne nyní, se do španělské metropole přestěhuje až za rok.

Kromě Francouze není na obzoru žádný jiný hráč, o kterém by Los Blancos uvažovali v souvislosti s přestupem. Naopak, problém číslo jedna v tuto chvíli spočívá v tom, že první tým zůstává příliš mnoho hráčů.

Po Brahimově odchodu má nyní Real Madrid 28 hráčů a Carlo Ancelotti má údajně zájem o spolupráci s maximálně 23 hráči.

Tento problém však není jen čistě sportovní, ale také ekonomický. Real Madrid potřebuje další injekci hotovosti a ušetřit na vyplácených mzdách. Odchody hráčů, jako jsou Kubo a Álvaro Odriozola, nejsou v tuto chvíli prioritou, protože klub musí řešit další, mnohem komplikovanější případy.

Marcelo pravděpodobně zůstane, a proto se největší pochybnosti v současné době týkají Luky Joviće, Garetha Balea, Isca a Mariana.

Jović chce zůstat

Real Madrid zaplatil za útočníka 70 milionů eur, v minulé sezóně se rozhodlo o zapůjčení útočníka do Eintrachtu Frankfurt. Je možné, že by Milán měl o Srba zájem, ale samotný hráč trvá na tom, aby zůstal ve španělském hlavním městě.

Problém je v tom, že příští sezóna nezačíná pro Joviće tím nejlepším možným způsobem - už týden bojuje se zraněním a je v kontextu boje o Ancelottiho důvěru ve špatné pozici. Klub by rád vydělal na 23letém hráči, a proto je pro trvalý přestup.

Problém je v tom, že tato operace je mnohem obtížnější, než se původně předpokládalo.

Bale – před důchodem chci vaše peníze

V případě Balea není pochyb, Real Madrid na něm nebude mít žádný zisk. Velšan navíc obsadí místo hráče mimo Evropskou unii, což ztěžuje situaci Édera Militãa, Viníciuse a Rodryga.

Není to tak dávno, co hráč uvažoval o odchodu do důchodu, ale nakonec se rozhodl, že nejlepším řešením (pro něj) bude splnit smlouvu s Los Blancos a vyzvednout si dalších 15 milionů eur.

Na druhé straně se další hostování v Premier League zdá nepravděpodobné, takže spolupráce s Carlettem zůstává jedinou možností.

Isco získává na důležitosti

Iscova situace již není tak jasná jako před několika týdny. Hned na začátku byl španělský záložník dán na prodeje a klub byl připraven učinit velké ústupky ohledně podmínek prodeje.

Na obzoru se však neobjevil nikdo, kdo by se o tento přestup zajímal, a samotný hráč se jednoznačně rozhodl získat místo v Ancelottiho týmu. Isco začal pracovat na své fyzické formě a po prvních týdnech přípravného vypadá odhodlaně.

Nejistý Ceballos

Dani Ceballos nemohl počítat s příliš mnoha šancemi od Zinédina Zidana, takže změna trenéra byla pro něj velmi dobrou zprávou. Než se však vrátí do každodenního klubového života, zúčastní se olympijských her.

Teprve po návratu do Madridu má v úmyslu vést upřímný rozhovor s Ancelottim a rozhodnout o své budoucnosti. Pokud mu Ital nemůže zaručit pravidelnou hru, bude si hledat místo mimo hlavní město Španělska.

Mariano – bez ochoty odejít

Real Madrid se Mariana nemůže zbavit. Přestože vedení dává útočníkovi najevo, že pro něj v prvním týmu nemá místo, odmítá jakékoli nabídky a důsledně se drží skutečnosti, že chce i nadále pracovat ve Valdebebas a brát za to plat, který mu náleží. Žádný jiný klub. Zdá se, že letos v létě nedošlo v tomto ohledu k žádné zásadní změně.

Vallejo - čtvrtý stoper nebo přestup

Zpočátku se zdálo, že Jesús Vallejo má malou šanci zůstat v Realu Madrid. Odchod Sergia Ramose a stále reálnější přestup Raphaëla Varaneho do Manchesteru United otevírají španělskému obránci zcela nové příležitosti. Je však možné, že 24letý hráč nakonec z Madridu odejde a roli čtvrtého stopéra převezme někdo z akademie - Víctor Chust nebo Mario Gila.

Hazard - jen nabídka, která nejde odmítnout

Eden Hazard není na prodej a v klubu si uvědomují, že by bylo nesmírně obtížné najít někoho, kdo by měl zájem o jeho služby. Belgičan stál více než 100 milionů eur a získal jeden z nejvyšších platů v prvním týmu.

Samotný hráč navíc nechce odejít a opakuje, že se cítí povinen madridismo dokázat svoji hodnotu. Poslední dvě sezóny pro něj byly úplně ztracené, ale teď vypadá, že doufá, že začne spolupracovat s Ancelottim. Pokud by však jeho odchod měl přijít, jediným skutečným směrem se zdá být Premier League.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!