Takefuso Kubo půjde na další hostování, zájem opět projevuje Real Sociedad

Čas 17. 07. 2021, 15:45 | Autor Adam | Zdrojmanagingmadrid.com
Takefusa Kubo
Takefusa Kubo

O Kuba se La Real zajímal už minulé léto. Japonci se povedla především druhá polovina sezony v drese Mallorcy, díky čemuž o jeho hostování mělo zájem i několik evropských velkoklubů – Ajax, Sevilla, Bayern Mnichov. Vedení Realu Madrid však chtělo zachovat Španělsko, ve kterém měly zájem kluby jako Real Betis, Granada, Villarreal či právě Real Sociedad.

Deník Noticias de Gipuzkoa, který je předním zdrojem o baskickém klubu, přišel s informací, že Real Sociedad se stále zajímá o mladého křídelníka. Minulé léto měl být japonský šikula náhradou za Martina Odegaarda, k dohodě však nedošlo.

Sportovní ředitel klubu Basků vidí Kuba jako potencionální náhradu za Adnana Januzaje, pokud se rozhodne k odchodu, či díky Kubovým schopnostem zahrát uprostřed hřiště jako alternativu za veterána Davida Silvu, když jej potká zranění.

Japonský křídelník by si měl své další angažmá vybrat opravdu chytře. Ve Villarrealu nedostal pořádnou příležitost a promarnil tak půl rok, v Getafe se do zápasového rytmu sice dostal častěji, ale stále málo. Podle bývalého trenéra madridského klubu Joseho Bordalase Kubovi stále chybí dostatečná fyzička na profesionální fotbal:

„Take je speciální kluk, profesionální a fantastický hráč. Je však pravdou, že je stále mladý a musí více dospět, především na fyzické úrovni. Důležité je, že si je toho vědom a pracuje na tom. Jakmile se mu povede tuto překážku překonat, má všechny předpoklady a dostatek talentu, aby byl skvělým hráčem,“ odůvodňuje Bordalas.

Pokud dojde k dohodě mezi oběma kluby, jednalo by se o hostování bez jakékoliv opce. San Sebastian by musel uhradit maximálně minimální poplatek díky tržní hodnotě Takeho. Veškerý zájem je však ve velmi rané fázi.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!