Ramosova zapeklitá situace: Kapitán stále doufá v novou smlouvu, Real už připravuje rozlučku

Čas 09. 06. 2021, 09:34 | Autor podvinho | Zdrojas.com
Sergio Ramos s Florentinem Pérezem
Sergio Ramos s Florentinem Pérezem

Za 23 dnů oficiálně skončí spojení Realu Madrid a Sergia Ramose. Kapitánovi královského klubu končí smlouva. Podle zdrojů deníku AS by ji sám hráč přes všechny útrapy rád prodloužil. Jenže situace už není v jeho rukou.

Popisovat celou ságu okolo Sergia Ramose je nanejvýš zbytečné. Situace dospěla až do bodu, kdy kapitánovi Realu Madrid končí smlouva za pouhých 23 dnů. Zdá se více a více pravděpodobné, že klub svého srdce v létě opustí. Po dlouhých a úžasných šestnácti letech.

Podle zdrojů deníku AS by ale Ramos nadále preferoval setrvání v Realu Madrid. Přestože v prosinci i březnu odmítl nabídku na jednoleté prodloužení smlouvy a snížení platu o 10 %. Samotné finance prý nebyly hlavním důvodem, kapitán týmu by chtěl ale kontrakt minimálně na 2 roky, ideálně s opcí na třetí.

„Sergio chce zůstat v Realu a ukončit zde kariéru,“ tvrdí zdroje z Ramosova okolí. Zároveň španělský rekordman věří, že si zaslouží smlouvu na více než jeden rok. Pro klub toho odvedl mnoho. Jenže prezident Florentino Pérez zatím odmítá porušit interní pravidla klubu.

Budoucnost bez Ramose

Když Ramos naposledy odmítl nabízenou smlouvu, mělo podle novináře Josepa Pedrerola, který má blízko právě k Pérezovi, dojít na následující komunikaci. „V tom případě budu muset plánovat tým na příští sezonu bez tebe,“ měl sdělit Pérez hráči. „Počítám s tím,“ odvětil údajně Ramos.

Přestože kapitán Realu nejspíš chce přece jen v klubu zůstat, situaci už nemá ve svých rukou. Dokonce se objevují informace, že Florentino Pérez již připravuje dlouholetému kapitánovi rozlučku. Bílý balet už začal plánovat budoucnost bez Ramose. Mimo jiné přivedl Davida Alabu.

Ramosovi nepomáhá ani fakt, že se musel během sezony potýkat s nezvyklým počtem zranění. Kvůli tomu poslednímu dokonce přišel o EURO 2020.

Na druhou stranu musíme dodat, že se hodně spekuluje o odchodu Raphaëla Varana. Dovolí si Real ztratit v jednom přestupovém období dva důležité stopery a jedny ze symbolů úspěšné éry posledních let? Možnost, že se Ramos s Realem přece jen dohodne, určitě není vyloučená.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!