Nad čím ještě Kylian Mbappé váhá? Očekáváné oznámení o jeho budoucnosti nepřišlo

Čas 19. 05. 2021, 09:09 | Autor Zbyněk H. | ZdrojLe Parisien
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

Kylian Mbappé v rozhovoru pro TF1 neřekl nic o své budoucnosti. Le Parisien informuje, o čem ve skutečnosti neustále Francouz přemýšlí.

„Být nejcennějším fotbalistou na světě mi nezpůsobuje závratě. Tyto peníze nejdou do mé kapsy, ale jsou vyměňovány mezi kluby. Nemyslím na to. Užívám si každý den a vím, že mám štěstí. Chci jen vyhrávat, “ řekl Mbappé v úterním rozhovoru pro TF1.

Tato odpověď byla nejblíže tématu jeho budoucnosti nebo letnímu přestupu. Ve zkratce: Útočník nic neodhalil a neprozradil plán své budoucnosti.

Le Parisien dospěl k závěru, že si ještě musíme počkat na rozhodnutí 22letého mladíka, který upřednostňuje dokončení sezóny s Paris Saint-Germain. Existuje mnoho náznaků, že se připojí k národnímu týmu a před EUREM nic neoznámí. Pařížský deník tvrdí, že fotbalista stále uvažuje o dvou věcech.

Rozhovory mezi hráčem a PSG stále probíhají a stále nebylo dosaženo dohody o době trvání potenciální nové smlouvy. Les Parisiens nabízí Kylianovi tříletou dohodu do roku 2025. Tyto nabídky obdrželi také Neymar a Draxler.

Podpis takové dohody by však v praxi znamenal, že by Mbappé mohl přemýšlet o odchodu nejdříve v roce 2024, což je pro něj příliš dlouhá doba. Francouz je ve velkém pokušení hrát za Real Madrid nebo Liverpool. Deník zdůrazňuje, že oba kluby na něj udělaly dojem svou historií a pozicí ve světovém fotbalu.

Noviny poukazují na to, že i když Mbappé zůstane na další sezónu, pak se jeho rozhodnutí bude týkat pouze tohoto jednoho roku. Teoreticky by to znamenalo, že kdyby se nyní rozhodl zůstat, byl by připraven podepsat smlouvu do roku 2023, tím by si v příští sezóně ponechal způsob, jak odejít, a klubu možnost vydělat na něm nějaké peníze.

Le Parisien uvádí, že tým chce, aby Kylian zůstal, i když pouze prodloužení smlouvy o jeden rok by ho postavilo do jiného světla než Neymara, který už má dohodu do roku 2025.

Rozdíl však spočívá v tom, že Neymar ve skutečnosti nevzbudil tolik zájmu jako jeho kolega, pro kterém touží Real Madrid, Liverpool, Barcelona, ​​Chelsea a City.

Délka smlouvy a časová perspektiva jsou jedním aspektem. Druhým jsou sportovní záruky, o nichž se tolik diskutuje při popisu budoucnosti 22letého hráče.

Neymar také požadoval, aby klub přišel s přesvědčivým plánem do budoucna, a nakonec představitelům klubu důvěřoval. Mbappé stále čeká na vývoj, zejména na profil a jména hráčů, kteří by letos v létě posílili PSG.

Ve Francii se zdůrazňuje, že v současné době postrádá mužstvo solidního pravého beka a záložníka, který by kombinoval fotbalovou kvalitu s fyzickými předpoklady.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!