XXL týdny v Realu Madrid. Klub bude v létě pořádat velký výprodej, očekává až 260 milionů eur

Čas 17. 05. 2021, 18:29 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Eden Hazard a Gareth Bale
Eden Hazard a Gareth Bale

Los Blancos musí prodávat, pokud chtějí v létě kupovat nové hráče. Klub již sestavil potenciální seznam deseti hráčů, na kterých lze letos vydělat peníze.

Jedno z nejzajímavějších přestupových oken za poslední desetiletí je před Realem Madrid. Vedení klubu společně s Florentinem Pérezem je přesvědčeno, že v týmu jsou nutné změny, a vyřazení z Ligy mistrů v zápase proti Chelsea jen potvrdilo jejich víru.

Již několik měsíců se pracuje na získávání nových hráčů, prodlužování kontraktů, ale také na prodeji, díky čemuž by bylo možné snížit platy a získat finanční likviditu pro nutné nákupy. Existuje celkem deset hráčů, které Los Blancos uvedou na přestupový trh a budou naslouchat nabídkám.

Eden Hazard

Belgičan je nejdražším přestupem v historii klubu a stál více než 100 milionů eur. Real vydržel jeho opakující se zranění, ale když byl hráč připraven hrát, jeho výkony zůstávaly hodně za očekáváním. Kalich trpělivosti však přetekl. Pokud klub obdrží vhodnou nabídku, jsou Los Blancos připraveni ho prodat, a to navzdory skutečnosti, že se jeho hodnota každým měsícem snižuje a dnes se pohybuje okolo 40 milionů eur.

Raphaël Varane

Francouz je ten hráč, na kterém lze vydělat nejvíce. Mnoho dalších tahů závisí na jeho situaci. Smlouva obránce vyprší v roce 2022 a nic nenasvědčuje tomu, že ji hodlá prodloužit. Sám by se rád přestěhoval do Anglie. O jeho přestup bude usilovat nejen Manchester United a Chelsea, ale také PSG. Real Madrid očekává, že jej mohou prodat až za 70 milionů eur.

Gareth Bale

V klubu mu nevěří a s Velšanem se v nadcházející sezóně nepočítá. Myšlenka je jasná: najít klub, který by jej koupil, nebo si jej vzal na hostování v příští sezóně. Zpočátku se zdálo, že se může jednat pouze o další hostování, ale Bale byl v posledních týdnech v dobré kondici a možná ho Los Blancos dokáží prodat, jeho cena je v současné době okolo 15 milionů eur.

Marco Asensio

Případ Španěla je zvláštní. Teoreticky do něj klub stále vkládá naději, ale vedení si také uvědomuje, že Asensio je jedním z hráčů, kterému se stále dostává velké pozornosti. Marco se po vážném zranění nedokázal dostat do odpovídající formy, i přesto se o něj zajímá Juventusu. Jeho cena se odhaduje přibližně na 40 milionů eur.

Luka Jović

Srb selhal na celé čáře. V této sezóně se musel přestěhovat do Eintrachtu, ale ani tam nehraje podle očekávání. Klub se ho bude chtít zbavit a získat zpět alespoň část z velké částky (60 milionů eur), kterou na něj před dvěma lety vynaložil. V tuto chvíli je jeho hodnota mnohem nižší a osciluje kolem 25 milionů EUR.

Isco

Dobrodružství Španěla v Realu Madrid mělo skončit dříve, ale Isco zůstal v této sezóně s klubem a znovu selhal. Hodně se psalo, že by se v létě mohl přestěhovat do Sevilly, kde by se setkal s Lopeteguim, který ho už vedl v Realu a ve španělském národní týmu. Pod křídly tohoto trenéra se mu podařilo hrát nejlepší fotbal. Dnes má hodnotu přibližně 12 milionů eur.

Marcelo

Brazilec je jedním z hráčů, pro něž už v klubu není místo. Real jej musí prodat letos v létě, pokud chce na něm ještě vydělat nějaké peníze. Jeho setrvání by navíc mohlo bránit dalšímu rozvoji Miguela Gutiérreze, který již prokázal, že je připraven hrát za první tým. Problém je v tom, že Marcelo se zdráhá odejít, má vysoký plat, jeho hodnota je pouze 5 milionů eur.

Dani Ceballos

Los Blancos pečlivě sleduje, jak si záložník vede v Anglii. Záložník by se rád vrátil do Španělska. Ceballos už nechce další hostování, takže Real se bude muset rozhodnout, zda ho prodá jinému klubu nebo ho ponechat v Madridu. V současné době má 24letý mladík hodnotu kolem 30 milionů eur.

Mariano

Real se snaží zbavit útočníka na každém kroku, ale stále zůstává stejný problém, a to je vysoká mzda fotbalisty, jehož hodnota pravidelně klesá. V létě se mu klub znovu pokusí najít nový klub a hledá se především ve Francii, kde se Marianova kariéra vyvíjela docela dobře. Dnes se na něm dá vydělat jen málo peněz, protože jeho cena je odhadována na zhruba 6 milionů eur.

Borja Mayoral

Útočník je jediným hráčem, jehož budoucnost nezávisí na Realu Madrid. Zidane s ním počítal již v této sezóně, ale názor klubu byl jiný a příliš mnoho ofenzivních hráčů mu nedovolilo zůstat. Všechno je nyní v rukou Římu, kterému byl Borja půjčen na dvouleté hostování: Italové si ho mohou koupit hned za 15 milionů eur nebo za příští rok za 20 eur, přestože dnes má hodnotu okolo 26 milionů eur.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (39 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!