Co v létě s Dani Ceballosem? Existují jen dvě možnosti, trvalý přestup, nebo setrvání v Madridu

Čas 30. 04. 2021, 09:50 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Dani Ceballos
Dani Ceballos

Dani Ceballos chce definitivně ukončit etapu hostování. V tuto chvíli zvažuje jen dvě možnosti - buď návrat do Realu Madrid, nebo trvalý přestup do jiného klubu. Návrat do Španělska zůstává prioritou.

Dani Ceballos nepochybuje o jedné věci - nechce už žádné další hostování. Španělský záložník, kterému bude letos v létě 25 let, se chce na trvalo přestěhovat do týmu, kde by mohl být dlouhodobě důležitou součástí projektu.

Jeho největším snem vždy bylo být úspěšný v Realu Madrid, ale ví, že se Zidanem na lavičce to v tuto chvíli není možné. Pokud tedy návrat na Santiago Bernabéu nepřipadá v úvahu, zdá se, že jediným řešením je trvalý přestup do jiného klubu.

Poslední dva roky, které Ceballos strávil v Anglii, mu umožnily rozvíjet se po fotbalové stránce. Zároveň dokázal sobě i ostatním, že se dokáže přizpůsobit mnohem více fyzicky náročnému fotbalu, který se praktikuje v Premier League.

Přestože je ve Velké Británii šťastný, jeho prioritou je návrat do Španělska. Odchovanec Betisu věří, že právě La Liga nejlépe vyhovuje jeho podmínkám a možnostem a že by konečně mohl žít blíže ke své rodině. Což je v době pandemie koronaviru nesmírně důležitým aspektem.

Kam s ním?

Po skončení sezóny bude mít smlouva španělského záložníka s Realem Madrid platnost ještě další dva roky. A to znamená, že klub bude muset nyní poznat preference samotného hráče, protože další hostování by znamenalo návratnost v roce 2022, tj. rok před koncem smlouvy. S ohledem na uvedené se zdá, že pro nadcházející léto existují dvě možnosti - buď trvalý návrat do Realu Madrid, nebo přestup.

Pokud by se tak stalo, bylo by cílem číslo jedna pro Ceballose přestěhovat se do jiného španělského klubu. V této souvislosti se zmiňují především dva týmy: Atlético Madrid a Real Betis. Záložník byl velmi blízko přestupu k Los Rojiblancos již v roce 2016 a poté v roce 2017 - ale nakonec se rozhodl pro Real Madrid.

Diego Simeone stále vidí Ceballose jako dokonalé posílení pro svou družinu, takže není vyloučeno, že se toto téma vrátí letos v létě. Ale pokud jde o Betis, sám hráč nikdy neskrýval, že se brzy nebo později určitě vrátí do svého rodného týmu. Problém však spočívá v tom, zda si klub z hlavního města Andalusie může dovolit pokrýt náklady na přestup a mzdu hráče.

Nelze však vyloučit přestup do zahraničí. Ceballos se za každou cenu bude chtít vrátit do Španělska, ale pokud se na stole objeví nabídka, kterou nelze odmítnout z jiné země, nemusí být odmítnuta. Pobyt v Anglii umožnil 24letému Španělovi získat ještě větší sebevědomí, a jako poslední možnost by tedy bylo hledání své nejlepší úrovně a pravidelné hry mimo Pyrenejský poloostrov.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!