SKY: Alaba posílí Real, Barcelona je ze hry. Obránce podepíše smlouvu až do roku 2026

Čas 21. 04. 2021, 14:16 | Autor podvinho | ZdrojSky Sport
David Alaba
David Alaba

Více a více pravděpodobný je příchod obránce Davida Alaby do Realu Madrid. O tom, že se Rakušan již s klubem z hlavního města Španělska domluvil, informuje nově také německá televize Sky Sport. Podepsat by měl dlouholetý kontrakt.

Sky informuje o tom, že David Alaba řekl definitivní ne Barceloně, která o něj také hodně usilovala. Naopak se potvrzují dřívější zprávy deníku Marca, že se dohodl na podmínkách s Realem Madrid. Rakouský univerzál by měl podepsat smlouvu na pět let, tedy až do konce sezony 2025/2026.

Je velmi pravděpodobné, že Alabův příchod bude znamenat odchod jedné z aktuálních opor Bílého baletu. Jako první je logicky na ráně sám kapitán Sergio Ramos, jenž s klubem stále neprodloužil smlouvu a prezident Florentino Pérez přiznal, že jednání jsou velmi těžká.

Hojně se nicméně spekuluje také o možném odchodu Raphaëla Varana, který měl údajně vyjádřit touhu změnit angažmá a zajímají se o něj bohaté kluby z Premier League. Jelikož Francouzovi končí smlouva v roce 2022, jde možná o poslední šanci, jak na něm slušně vydělat.

Tak jako tak se Alabův příchod jeví jako hotová věc, ačkoliv na oficiální razítko si ještě musíme počkat. Fotbalista Bayernu Mnichov vyniká velkými zkušenostmi a hlavně svou univerzálností. Dokáže totiž pravidelně nastupovat na postu stopera, levého obránce či středního záložníka.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!