AS Řím chce Borju Mayorala na trvalý přestup. V létě by Real inkasoval 15 milionů eur

Čas 23. 03. 2021, 14:18 | Autor podvinho | ZdrojGazzetta dello Sport
Borja Mayoral v dresu Realu
Borja Mayoral v dresu Realu

Útočník Borja Mayoral je stále kmenovým hráčem Realu Madrid, to se ale velmi pravděpodobně v létě změní. Třiadvacetiletý Španěl totiž přesvědčuje na hostování v dresu AS Řím a italský celek nejspíš využije opci na trvalý přestup v hodnotě 15 milionů eur.

Borja Mayoral opustil po dvou letech hostování v Levante Španělsko a v létě 2020 zamířil do Itálie. Na dvouletou „půjčku“ získal španělského forvarda AS Řím. V klubu z hlavního města dostává Mayoral spoustu prostoru, mnohdy dokonce vytlačil na lavičku kanonýra Edina Džeka.

Třiadvacetiletý útočník tuto důvěru zatím splácí. Ve 22 utkáních Serie A zaznamenal 6 branek a dalších 7 gólů přidal v sedmi duelech Evropské ligy, kde je římský celek už ve čtvrtfinále.

Není divu, že AS Řím má zájem, aby Mayoral v týmu zůstal na delší dobu. Italský tým v něm vidí dlouholetou útočnou jedničku, jelikož Džekovi už je 35 let a již před rokem byl na odchodu z klubu. Naopak Španěl má většinu své kariéry před sebou a může se ještě hodně zlepšovat.

Pokud se AS Řím rozhodne Mayorala v létě koupit, bude ho to stát 15 milionů eur. Takovou hodnotu má totiž klauzule v domluvené smlouvě. Pokud by italský celek ještě otálel a Mayorala chtěl získat až na konci dvouletého hostování, opce se již zvedne na 20 milionů eur.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!