Trenér Arsenalu Arteta chválí Ødegaarda: Získává si respekt, je to mladý lídr

Čas 22. 02. 2021, 11:12 | Autor podvinho | Zdrojmanagingmadrid.com
Martin Ødegaard v Arsenalu
Martin Ødegaard v Arsenalu

Ofenzivní záložník Martin Ødegaard se začíná pomalu prosazovat v Arsenalu. Trenér londýnského klubu Mikel Arteta si výkony norského reprezentanta, který v Anglii hostuje z Realu Madrid, velmi pochvaluje a naznačuje, že by ho rád získal natrvalo.

Zimní odchod Martina Ødegaarda z Realu Madrid vzbudil velké vášně. Část fanoušků mu vyčítá, že měl málo trpělivosti a neukázal dostatečnou odolnost. Druhá neméně velká skupina ale oponuje tím, že norský fotbalista nedostal od trenéra Zinedina Zidana potřebný prostor a těžko by se to změnilo.

Tak jako tak Ødegaard zamířil na minimálně půl roku do Arsenalu, kde se již prosadil do základní sestavy. Minulý týden předvedl velmi dobrý výkon v Evropské lize proti Benfice (1:1), poté nechyběl ani v týmu pro nedělní šlágr s Manchesterem City (0:1).

Přestože zatím hokejovou terminologií nemá na svém kontě ani jeden kanadský bod, Mikel Artera si jeho příchod nemůže vynachválit. „Je tu velmi krátce, ale hodně rychle se adaptoval. Získává si větší a větší respekt od všech hráčů i realizačního týmu. Každým týdnem zvyšuje vliv na tým,“ tvrdí.

„Je to mladý lídr. Na hřišti ukazuje správný charakter a velkou herní inteligenci,“ dodává trenér Arsenalu s tím, že si určitě umí představit Ødegaardovo setrvání i po vypršení hostování. „Nezáleží to ale pouze na nás. Po sezoně si sedneme a rozhodneme se, co je pro něj nejlepší,“ zakončuje Arteta.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!