Kouč Lipska Nagelsmann: O tom, proč odmítl Real Madrid a jaké má plány do budoucna

Čas 18. 02. 2021, 11:50 | Autor podvinho | Zdrojmanagingmadrid.com
Trenér Lipska Julian Nagelsmann
Trenér Lipska Julian Nagelsmann

Patří mezi nejzajímavější trenéry současnosti. Julianu Nagelsmannovi je teprve 33 let, přesto si už udělal takové jméno, že ho na svém hledáčku měl (a nejspíš stále má) dokonce i Real Madrid. To německý kouč potvrdil v rozhovoru s novinářem Guilleme Balaguem.

Julianu Nagelsmannovi zazvonil v roce 2018 telefon. Na druhém konci byl José Ángel Sánchez z Realu Madrid. „Je to pravda. Nebyl jsem jediným trenérem, kterému volal. Myslím, že Real udržuje kontakt s mnoha trenéry. Sánchez si se mnou chtěl popovídat, trochu mě poznat a dozvědět se více o mém pohledu na fotbal,“ odhalil německý kouč ve zmíněném rozhovoru.

Jenže Nagelsmann měl před dvěma roky jasno. Teď ještě není čas na Real Madrid. „Nebylo snadné se takto rozhodnout, ale věřím, že jsem udělal dobře. Real Madrid je jedním z největších klubů světa, ale neměl jsem čas naučit se jazyk ani se pořádně připravit. Navíc jsem ještě neměl zkušenosti z velkých evropských zápasů,“ doplnil mladý progresivní trenér, který raději zamířil do Lipska.

„Stát se manažerem Realu nebylo v tu chvíli správným krokem. Myslím, že jít do Lipska bylo pro mou kariéru lepší. Možná, pokud mi zavolá Real někdy v budoucnu, bude moje odpověď jiná,“ naznačil Nagelsmann, že by ho jednou vést Bílý balet pochopitelně lákalo.

Jinak ale zatím mladý kouč postupuje dle svých představ. „Snažím se mít plán, ale ve fotbale to vždy nejde. Věci se někdy velmi rychle mění. Ale ano, mám svůj plán. Jestli se promění v realitu, to je těžké odhadovat. Začal jsem v Hoffenheimu, teď jsem v Lipsku a uvidíme, jaký bude další krok,“ zakončil.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!