Opustí Marcelo v létě Real Madrid? O Brazilce se zajímá Monako a nabízí tříletý kontrakt

Čas 19. 01. 2021, 11:09 | Autor podvinho | ZdrojBeIn Sports
Marcelo
Marcelo

Brazilský fotbalista Marcelo je v Realu Madrid definitivně odsunutý na druhou kolej. Ferland Mendy ho prakticky nepouští na hřiště a není překvapením, že se hodně mluví o Marcelově letním odchodu. Jedním z vážných zájemců je podle BeIn Sports Monako z Ligue 1.

Marcelo byl dlouholetou oporou a nepostradatelným hráčem Realu. Čas ovšem nejde zastavit. Brazilcovy výkony šly v poslední době výrazně dolů a vyústěním bylo jeho posunutí na lavičku, kde technicky skvěle vybavený levý bek tráví většinu aktuální sezony.

Abychom byli konkrétní, Marcelo odehrál v této sezoně La Ligy jen 519 minut, v Lize mistrů pak přidal 90 minut. Pro srovnání, Ferland Mendy, první volba na levý kraj obrany, nasbíral 1 139 minut ve španělské nejvyšší soutěži a 540 minut v Lize mistrů. Celkem skoro třikrát tolik.

Marcelo má smlouvu s Realem Madrid do června 2022, je ovšem možné, že ji nedodrží. Spekuluje se totiž o letním odchodu, který by asi dával smysl všem stranám. Marcelo se ještě určitě nemusí loučit s top evropským fotbalem, Bílý balet se ale zároveň potřebuje posunout dál.

Jedním ze zájemců o Marcela by mělo být Monako, které hraje francouzskou nejvyšší soutěž a fotbalistům nabízí také velmi příjemné prostředí na život. Brazilec by musel jít s platem o něco dolů, případný přestup by ale neznamenal v tomto ohledu zásadní zásah. Monako údajně nabízí tříletý kontrakt s platem 6 milionů eur.

Dříve se mluvilo také o zájmu Juventusu, kde by se mohl Marcelo znovu potkat s Cristianem Ronaldem, jejichž spolupráce dlouho strašilo celý fotbalový svět.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!