MARCA: Isco chce v lednu odejít, Real Madrid je jeho rozhodnutím zaskočen

Čas 24. 11. 2020, 09:00 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMARCA
Isco v akci
Isco v akci

Iscova touha opustit Real Madrid přišla jako blesk z čistého nebe, nikdo však nebyl více zaskočen jeho rozhodnutím než klub samotný. V létě fotbalista nechtěl mluvit o své budoucnosti, nyní touží Bílý balet opustit už v lednu. Klub je připraven ho prodat, ale nebude to tak snadné.

Realita situace je podle Marcy taková, že Real Madrid je zprávou zaskočen. V průběhu léta na Isca nabídky přišly, ale španělský záložník, stejně jako někteří další hráči, se odejít zdráhali a jednoduše poukázali na svou smlouvu. Ta Iscova platí do června roku 2022.

Klub obecně nevěří na zimní přestupy a má se za to, že nejlepší přestupní období je tak jen v létě. Kromě toho je před námi ještě dlouhá cesta, než se fanoušci vrátí na tribunu, což omezuje rozpočet na transfery a pokud by Isco v zimě skutečně opustil tým, bylo by obtížné ho okamžitě nahradit.

Los Blancos se proti rozhodnutí záložníka nestaví, protože byli připraveni souhlasit s jeho přestupem už v létě, ale také se nechtějí hráče zbavit pod cenou.

V klubu vědí, že budoucnost není spjata s určitými hráči, včetně Isca či Marcela. Naopak Luka Modrić, Lucas Vázquez nebo Sergio Ramos jsou připraveni prodloužit smlouvu.

Vedení se každopádně nechystá bránit Iscovi v odchodu, ale zároveň mu nehodlají dát hned první přihrávku.

Změna Zidaneho názoru

Iscův vztah se Zinedinem Zidanem měl své vzestupy i pády. Francouz mu otevřel dveře k odchodu už v roce 2016 spolu s Jamesem Rodriguezem a dokonce jednal s Mauriciem Pochettinem, že by se připojil k Tottenhamu Hotspur.

O rok později byl však na jaře klíčovým hráčem týmu ve finále v Cardiffu. V roce 2018 to samé zopakoval v Kyjevě. A vše začalo v roce 2013, kdy byl Zizou klíčem při jeho přestupu z Málagy a vzdání se více peněz nabízených Manchesterem City.

Nyní však Francouz nevidí důvody, proč si Isca držet za každou cenu, ale v klubu si myslí, že trenér by měl mít s určitými hráči jasnější plány, případně je měl vyřešit už během tohoto léta.

Vše nasvědčuje tomu, že Andalusanův odchod může přijít již v lednu, ale musí se objevit klub, který je ochoten za jeho odchod zaplatit a převzít vysoký plat hráče. MARCA uvádí, že to nebude jednoduchá operace, zejména v “pandemické zimě.”

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!