El Confidencial: Real Madrid umístí Isca na přestupový trh. Trenér Zidane dal zelenou

Čas 20. 11. 2020, 08:35 | Autor Zbyněk H. | ZdrojEl Confidencial
Isco s trenérem Zidanem
Isco s trenérem Zidanem

Isco má smlouvu ještě na sezónu a půl a po ztrátě důležitosti v týmu Los Blanco to vypadá, že klub se na něm bude snažit vydělat peníze. Tento krok má mít podporu trenéra Zidana.

Zdá se, že milostný příběh Isca a Realu Madrid končí. Bývalému záložníkovi Málagy končí smlouva s Realem Madrid na konci příští sezóny, v červnu 2022, a vedení již zkoumá přestupový trh, aby hráče prodalo a získalo peníze z jeho přestupu dříve, než by mohl odejít jako volný hráč. Jsou to peníze, které se budou hodit do pokladny Los Blancos.

Isco byl koupen v roce 2013 z Málagy za 30 milionů eur, což z něj činí druhého nejdražšího Španěla koupeného prezidentem Florentinem Pérezem. Záložník podepsal pětiletou smlouvu a odehrál 53, 53, 52, 43 a 49 zápasů, ve kterých si připsal celkem 42 gólů a 51 asistencí.

Isco však postupně ztrácí v týmu na důležitosti, kvůli čemuž zmizel z výběru španělského národního týmu. Byl hráčem, který má podporu Zinedina Zidana, který ho bránil pro jeho talent a jeho finální přihrávku, a rovněž podporu Florentina Péreze, který pro něj má slabost.

Ale hráč s 22 na zádech je brzděn nedostatkem fyzické formy, deficitem, který ho učinil postradatelným až do té míry, že Zidane nakonec hodil bílý ručník do ringu.

Nadějný talent dorazil do Realu Madrid poté, co oslnil Evropu v Málaze a U21. V roce 2012 mu byla udělena trofej Golden Boy, Ballon d'Or pro hráče mladšího 21 let, a o několik měsíců později vyhrál Bravo Trophy. Trojici ocenění završila Bronze Boot na Mistrovství Evropy do 21 let (2013), turnaji ve kterém bylo Španělsko vyhlášeno šampionem.

Zájem Barcelony

V roce 2017, rok před koncem jeho smlouvy s Realem Madrid, se začalo spekulovat, že by Španěl mohl odejít do Arsenalu, Chelsea, Juventusu... A pak se objevila Barcelona a Bartomeu, který byl zamilovaný do Iscova talentu a rozhodl se využít situace. Lákal ho příslibem obrovského přestupového bonusu, když přijde zadarmo v roce 2018.

Real Madrid, který znal záměry Barcy, však rychle reagoval a uzavřel novou smlouvu s výstupní klauzulí 700 milionů eur. Isco tak zůstal i nadále hráčem Realu Madrid. Bylo to považováno za vynikající zprávu pro obě strany, ale od té doby všechno začalo jít z kopce. Realita je taková, že od obnovy kontraktu ztrácí Isco v týmu na důležitosti, odehrál 49 zápasů, vstřelil 9 gólů a dal 10 asistencí v sezóně 2017-18 a 30 zápasů se třemi góly a třemi asistencemi minulý rok.

Fotbalista si je navíc současné situace nejspíš dobře vědom. Kamery totiž zachytili, co říkal před El Clásikem spoluhráči Masrcelovi. „Pokud mě musí stáhnout, střídá mě v 50. nebo 60. minutě hry. Někdy o přestávce. A pokud mě pustí do hry, dá mě tam v 80. minutě,“ měl si údajně postěžovat.

Hráči nevyhovuje jeho nová role v týmu, ve kterém mají pevné místo Kroos, Casemiro a Benzema, přeskočili jej i Modrič, Valverde, Asensio a Hazard a o minuty se dělí s Viníciusem a Rodrygem.

Tato situace vedla Real Madrid k rozhodnutí prodat hráče, které mělo být schváleno Zidanem. První zájemcem má být Carlo Ancelotti, který údajně vyjádřil ochotu získat Španěla již v zimě, i když sám veřejně prohlásil, že to není pravda, protože ještě nezačal plánovat své zimní přestupy.

Isco má obrovský talent, ale nedostatek fyzické síly z něj dělá hráče, který zpomaluje hru a přestává být užitečný. Španěl už má za sebou hodně, i když je mu teprve 28 let, takže klub nabízí hotového hráče s velkými zkušenostmi na nejvyšší úrovni. Královský klub nicméně vidí, že mu chybí fyzická forma a odhodlání pokračovat v týmu. A Zidane s tím má souhlasit.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!