Agent nabízí Davida Alabu Realu! V létě může přijít zdarma, problémem je požadovaný plat

Čas 06. 11. 2020, 11:52 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
David Alaba v dresu rakouské reprezentace
David Alaba v dresu rakouské reprezentace

Hráč, o kterém asi v příštích měsících ještě hodně uslyšíme. Univerzál David Alaba se totiž prozatím nedohodl na nové smlouvě s Bayernem Mnichov a vypadá to, že chce německý velkoklub opustit. Rakouský reprezentant byl dokonce údajně nabídnut Realu Madrid.

Osmadvacetiletý David Alaba je dlouholetou oporou Bayernu Mnichov. Jak je ovšem v německém klubu zvykem, nikdo není nedotknutelný. Rokování o nové smlouvě zamrzla. Ta současná končí Alabovi po sezoně. Od zimy tedy může jednat s ostatními kluby a v létě odejít bez finanční kompenzace.

Získat tak kvalitního hráče zdarma? To je velké lákadlo. Toho ovšem bude chtít logicky využít i Alaba společně se svým agentem. Je jisté, že fotbalista, který může nastoupit na pozici stopera, levého obránce nebo středního záložníka, bude od nového zaměstnavatele požadovat vysoký plat.

Není překvapením, že je David Alaba spojovaný právě s Realem Madrid. Jednak to není poprvé, určitá oťukávání proběhla již v minulosti. Zadruhé hráčův agent, Pini Zahavi, má s madridským klubem dlouhodobě velmi dobré vztahy. A konečně zatřetí, Bílý balet nechce za přestupy příliš utrácet.

Z tohoto pohledu vypadá možné získání Alaby zdarma jako bingo. Problém je ovšem nasnadě. Jak již tušíte, jde právě o požadovaný plat. Real Madrid má v tomto jasné zásady a hráče nepřeplácí. Navíc dodržuje určitou hiearchii. Pokud by měl přestup klapnout, Alaba by musel ze svých nároků slevit.

Více k přestupům

Santiago Bernabéu
Podcast: Kde potřebuje Real posílit?

V nejnovějším dílu podcastu Co na to Madridistas jsme o přestupech okolo Realu Madrid diskutovali. Jak hodnotíme letní odchody z klubu a hodil by se některý z hráčů? Kdo by mohl přijít v lednu či v létě 2021? O tom všem jsme si povídali.  Poslechnout podcast >>>

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!