Kylian Mbappé odmítá urovnat vztahy s Thomasem Tuchelem. Udělal by totéž i Zidanovi?

Čas 04. 02. 2020, 11:00 | Autor Laša | Zdrojas.com, marca.com
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

Podle deníku AS svolal trenér PSG Thomas Tuchel týmový personál na schůzku, kde chtěl probrat incident, který měl s Kylianem Mbappém. Francouzský hráč se však odmítl trenérovi omluvit.

PSG míří za dalším titulem v Ligue 1. Navzdory drtivé výhře 5:0 nad Montpellierem však není v týmu vše v pořádku. Kylian Mbappé se rozhněval na Thomase Tuchela poté, co jej trenér vystřídal. 

Mbappé však není jediný hráč, který má s Tuchelem spory. Edinson Cavani není spokojen s tím, že mu trenér neumožnil přesun do Atlétika Madrid. Rovněž trenér nebyl šťastný ani s oslavou Neymarových narozenin minulý víkend. 

Tuchel se snažil hráčům vysvětlit, že pro dobro klubu není dobré "krmit novináře takovými zprávami," a naznačoval, že po Mbappém požaduje omluvu za svoji reakci. To však hráč odmítl. Uznal pouze, že jeho cílem nebylo prokázání nedostatku respektu k Icardimu a Cavanimu, kteří v 69. minutě šli na hřiště místo dvojice Mbappé - Sarabia. 

Sportovní ředitel PSG Leonardo nechtěl celou situaci komentovat, aby celá situace zbytečně neeskalovala. Skutečností tak zůstává, že Mbappé odmítl urovnat vztahy s trenérem, což může vést k dalšímu napětí s Tuchelem.

A na pozadí tohoto pnutí uvnitř PSG je Real Madrid, který po hráči mocně touží. Kvůli Mbappého ceně však Florentino Pérez opatrně našlapuje kolem, aby si proti sobě nikterak nepoštval Nassera al-Khelaifiho, šéfa pařížského klubu. 

Deník Marca položil dvěma expertům, zda by Kylian Mbappé udělal stejnou věc jako Tuchelovi také Zinedinu Zidanovi:

J.L. Calderón:

Dynamika, s jakou Mbappé, z pozice hvězdy světového fotbalu, vystoupil proti trenérovi, je nebezpečná. Je jedno, že trenérem PSG je Tuchel. Může se to stát Zidanovi, Deschampsovi... komukoliv... Hráč udělal pochybení, které musí on sám napravit. Nezáleží na tom, kdo je trenérem.

Pablo Polo:

Zidane není Tuchel. Trenér Realu Madrid má jedinečnou auru. Protože vše, čeho dosáhl jako hráč, mu u jeho svěřenců dodává větší váhu, než jakou by měl jiný trenér. Myslím, že Kylian by se rozhodnutí Zidana o střídání podvolil, a tohle by si netroufl.

Zvládl by Zidane lépe Mbappého povahu než Tuchel?

Ano (Počet hlasů: 252)
252

Ne (Počet hlasů: 34)
34Celkem hlasovalo: 286

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!